کد خبر: ۴۱۷۸۲
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۱
در حوزه پدافند غیرعامل اقدامات مختلف انجام شده است که خرید تجهیزات و ساخت آزمایشگاه بیوتکنولوژی،ارتقای آزمایشگاه های استان و برگزاری مانور زیستی آب در چهار شهر از جمله این اقدامات است.
به گزارش خبرنگار پایداری ملی،عباس مهری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ان افزود: در حوزه پدافند غیرعامل اقدامات مختلف انجام شده است که خرید تجهیزات و ساخت آزمایشگاه بیوتکنولوژی، ارتقای آزمایشگاه های استان و برگزاری مانور زیستی آب در چهار شهر از جمله این اقدامات است.

وی اظهار داشت: 73 شهر با 722 هزار مشترک زیرپوشش بخش آب این شرکت هستند و 516 هزار نفر در قالب 201 هزار و 771 مشترک در هفت شهر زیرپوشش شبکه جمع آوری فاضلاب هستند.

وی با تاکید بر اینکه کاهش کمی و کیفی آب و کمبود اعتبارات عمرانی از مشکلات تامین آب استان است، گفت: تابستان امسال 30 شهر استان با تنش آبی مواجه بود که بدون قطع و نوبت بندی آب از این شرایط عبور کردیم.

مهری افزود: پیش بینی می شود تابستان آینده نیز 32 شهر با تنش آبی مواجه باشند که تلاش شبانه روزی برای تامین آب شرب مشترکان در زمان اوج مصرف در دستور کار قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: ماموریت شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی، آبرسانی و اجرای شبکه فاضلاب در 73 شهر این استان به جز کلانشهر مشهد است.

34 دشت از مجموع 37 دشت آبی خراسان رضوی در وضعیت ممنوعه و بحرانی قرار دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: