کد خبر: ۴۱۲۳۰
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۰
معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد، مسکو اطمینان دارد که ایران به طور کامل و بدون هیچ انحرافی کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی را رعایت کرده و اتهام جدید آمریکا در این باره، تنها برای اعمال فشار سیاسی بر تهران است.

به گزارش پایداری ملی، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز دوشنبه اعلام کرد که ایران به طور کامل و بدون هیچ انحرافی کنوانسیون مربوط به منع سلاح‌های شیمیایی را رعایت کرده است.

ریابکوف در پاسخ به سئوالی در این باره گفت: «ما هم اخبار مربوط به اینکه آمریکا قصد دارد ایران را به نقض این کنوانسیون متهم کند، دیده‌ایم. جای تعجب ندارد، دقیقا در زمانی که مباحثات جدی درباره چارچوب کنفرانس مربوط به کشورهای شرکت کننده در کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی امروز در لاهه آغاز شده، چنین اتهاماتی شنیده می شود که بطور مشخص نشان دهنده تلاش جدید آمریکا برای اعمال فشار سیاسی بر ایران است.»

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: «ما به طور دقیق اطمینان داریم که ایران همانطور که برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در زمینه برنامه هسته‌ای این کشور را بطور کامل رعایت میکند، به طور کامل و بدون هیچ انحرافی درخواست‌های صورت گرفته در اسناد مربوط به کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی را نیز اجرا کرده است.»

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: