کد خبر: ۳۵۴۴۸
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲
وزیر بهداشت، به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، تاکید کرده است؛ باید بیشترین بهره برداری از بودجه‌های خرید دارو در بیمارستان‌ها به عمل آید.
به گزارش پایداری ملی،وزیر بهداشت، به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، تاکید کرده است؛ باید بیشترین بهره برداری از بودجه‌های خرید دارو در بیمارستان‌ها به عمل آید.

دکتر سید حسن هاشمی با ابلاغ دستورالعملی، از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، خواسته است که مدیریت هزینه‌های دارویی در بیمارستان‌ها را مورد توجه قرار دهند.

وزیر بهداشت گفته است که بیمارستان‌های تحت پوشش وزارت بهداشت می‌بایست در راستای اجرای سیاست‌های کلی نظام سلامت و اسناد بالادستی، از تاریخ ۹۷.۴.۱، نسبت به خرید دارو‌های مورد نیاز، اقدامات مقتضی را انجام دهند.

هاشمی عنوان داشته باید بیشترین بهره برداری از بودجه‌های خرید دارو در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به عمل آید.

وزیر بهداشت همچنین در مورد دارو‌هایی که نمونه ژنریک آن در بازار دارویی کشور وجود دارد، تاکید کرده که باید صرفا داروی ژنریک خریداری شود.

وی در این نامه خطاب به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، گفته است که خرید دارو‌های برند ژنریک تولید داخل صرفا در صورتی مجاز است که قیمت آن توسط شرکت‌های عرضه کننده در حد قیمت داروی ژنریک موجود در بازار کاهش یابد.

وزیر بهداشت به این نکته نیز اشاره کرده که پرداخت هزینه‌های خرید دارو‌هایی که خارج از این دستورالعمل خریداری می‌شود، مجاز نیست.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: