کد خبر: ۳۴۴۹۵
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۵
عضو شورای اسلامی شهر سمنان
خراسانی هادر پاسخ به سوالی در ارتباط با تدوین پیوست پدافند غیرعامل برای پروژه‌های شهرداری سمنان گفت: مقرر شده است که از این پس پیوست‌‌های اقتصادی و فرهنگی در طرح‌های شهرداری وجود داشته باشد و تدوین پیوست پدافند غیرعامل نیز پیشنهاد خوبی است که من آن را در شورای شهر مطرح خواهم کرد.

به گزارش خبرنگار پایداری ملی، در پی اعلام خبر تصمیم مدیریت شهری برای تعریض خیابان امام حسین(ع) و ایجاد بلواری در حدفاصل میدان شهید دریادار همتی تا محلات و بروز برخی نگرانی‌ها درباره تعرض به حریم باغات در جریان اجرای این طرح‌ها، یکی از اعضای شورای اسلامی شهر سمنان به شائبه‌ها در این خصوص پاسخ داد.

مهدی خراسانیان در گفتگو با خبرنگاران با بیان این که تعریض خیابان امام حسین(ع) در طرح جامع سمنان لحاظ شده است اظهار داشت: بر این اساس، طرح تعریض این خیابان مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی کشور است و شهرداری سمنان ملزم به اجرای آن خواهد بود.

خراسانیان افزود: در جریان اجرای این طرح 5 تا 6 متر از طرفین خیابان امام حسین(ع) تعریض می‌شود و باغات در پشت این محدوده قرار گرفته‌اند؛ بنابراین طرح تعریض، برخوردی با باغات دایر واقع در آن محدوده ندارد.

وی با بیان این که آن بخش از باغات که در طرح تعریض قرار می‌گیرند عمدتا بایر هستند گفت: در حال حاضر مجوز ساخت بنا در محدوده تعریض اعطا نمی‌شود و اعطای مجوزها به پس از تعریض موکول شده است.

عضو شورای اسلامی شهر سمنان گفت: با توجه به این که طرح مذکور دارای مصوبه شورای عالی شهرسازی است، کسی نمی‌تواند مانع از اجرای آن شود.

خراسانیان در ادامه با بیان این که احداث بلوار دریادار همتی در طرح جامع لحاظ نشده و مصوبه‌ای هم در این خصوص وجود ندارد گفت: طرح احداث این بلوار به کمیسیون ماده 5 نیز نرفته است؛ بنابراین اساسا نمی‌توان درباره اجرا یا عدم اجرای آن نظر داد.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی در ارتباط با تدوین پیوست پدافند غیرعامل برای پروژه‌های شهرداری سمنان گفت: مقرر شده است که از این پس پیوست‌‌های اقتصادی و فرهنگی در طرح‌های شهرداری وجود داشته باشد و تدوین پیوست پدافند غیرعامل نیز پیشنهاد خوبی است که من آن را در شورای شهر مطرح خواهم کرد.

عضو شورای اسلامی شهر سمنان در ادامه تعریض خیابان باهنر را از جمله اولویت‌های مدیریت شهری در سال جاری عنوان کرد و گفت: تکمیل بلوار فدک و احداث پل روگذری که باید از جاده خیرآباد بگذرد نیز از دیگر اولویت‌های ما در سال جاری است.

خراسانیان از فعالیت مطلوب شهرداری در راستای بهسازی آسفالت معابر خبر داد و گفت: طرح‌هایی نیز برای احداث چند بوستان در شهر سمنان وجود دارد که کارشناسان امر در حال بررسی آن‌ها هستند.

وی در پایان افزود: چنان‌که شهردار سمنان نیز اعلام کرده است، 140 پروژه برای اجرا در سال جاری در بودجه لحاظ شده است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: