کد خبر: ۳۳۰۸۴
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۰
مدیرکل پدافند غیرعامل استان ایلام گفت: نقاط آسیب‌پذیر و نفوذ امنیتی و سیاسی دستگاه‌ها باید شناسایی و نقاط ضعف آن‌ها برطرف شود.
به گزارش پایداری ملی، پرویز شریفی در نشست پدافند غیرعامل استان اظهار کرد: باید برای محیط‌های امنیتی و سیاسی دستگاه‌ها زمینه‌ای فراهم شود که تست نفوذ و شناسایی از آنان به عمل آید تا نقاط آسیب‌پذیر شناسایی و برای رفع آن اقدام اساسی انجام گیرد که مورد هجوم هکرها و باج افزارها قرار نگیرند.

وی افزود: برای جلوگیری از نفوذ بیگانگان به اطلاعات در فضای سایبری باید آموزش‌های لازم به‌صورت مستمر برای جامعه هدف تداوم داشته باشد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان ایلام تأکید کرد: با احصاء تهدیدهای این فضا باید متناسب با آن‌ها برای کاربران و کارشناسان مرتبط دستگاه‌ها آموزش‌های لازم ارائه شود.

وی همچنین از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی خواست که به امنیت اطلاعات در حوزه فناوری و فضای مجازی توجه ویژه‌ای داشته باشند و با آگاهی از خطرات موجود نسبت به صیانت از آن دقت کنند.

شریفی هدف از برگزاری این نشست را رصد تهدیدات فضای مجازی و سایبری، نفوذ فایروال‌ها در برابر تهدیدات حاصل از حملات باج افزارها برشمرد و اضافه کرد: درصدد هستیم با اجرای آزمودن نفوذ نقاط ضعف امنیتی دستگاه‌ها را در فضای مجازی رصد و درنهایت با آموزش کارکنان حوزه آیتی دستگاه‌ها اقدام لازم در جهت مقابله جدی با جریانات مخرب جنگ حوزه فضای سایبری متأثر از سناریوی دشمن انجام گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: