کد خبر: ۳۱۶۱۱
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
استاندار ایلام در جلسه شورای پدافند غیرعامل استانداری ایلام:
دومین جلسه شورای پدافند غیر عامل استان ایلام با حضور مهندس قاسم سلیمانی برگزار شد. در این جلسه استاندار ایلام از مسئولان خواست به نحوی برنامه ریزی کنند که در صورت بروز حوادث احتمالی طبیعی یا غیر طبیعی کمترین خسارت به زیر ساخت ها وارد شود.
به گزارش خبرنگار پایداری ملی، قاسم سلیمانی دشتکی در نشست شورای پدافند غیر عامل اظهار داشت: پدافند غیر عامل در تمام  حوزه ها به ویژه در بخش زیر ساخت ها از مهم ترین نیازها است.

استاندار ایلام پیشگیری از آسیب ها و بحران از اقدامات پدافند غیر عامل دانست و گفت : پدافند غیر عامل به نحوی برنامه ریزی کند که در صورت بروز حوادث احتمالی طبیعی یا غیر طبیعی کمترین خسارت به زیر ساخت ها وارد شود زیرا پدافند غیر عامل نوعی پیشگیری است.


وی افزود: رعایت مباحث فنی از سوی شهرداری‌ها در توسعه زیر ساخت‌های شهری از مهم‌ترین موارد تاثیر گذار در کاهش آسیب‌ها و خسارت‌ها ی احتمالی بوده و باید در حوزه پدافند غیرعامل ایلام مورد توجه قرار گیرد. 

سلیمانی دشتکی توجه به وجود فاکتورهای متعدد از جمله مرز، اربعین و غیره در استان را با اهمیت دانست و ادغان داشت: ایلام قابلیت تبدیل شدن به پایلوت پدافند غیرعامل کشور را دارا می‌باشد. 

سلیمانی دشتکی با بیان اینکه در پدافند عامل هدف جنگ بوده و ما آن را در 8 سال دفاع مقدس تجربه و به خوبی از مرز‌هایمان دفاع کردیم، گفت: از ظرفیت‌های 8 سال دفاع مقدس که ماحصل امروز آن در حوزه جنگ سرد دستیابی به موشک‌های بالستیک است و با استفاده از این ظرفیت به خوبی موفق بوده‌ایم. 

وی در خاتمه عملکرد شورای پدافند غیرعامل استان ایلام را مثبت اعلام کردو عملکرد آنان را قابل تقدیر دانست. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: