۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۳
کد خبر: ۵۶۵۴۲
رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین در جلسه‌ای پشت درهای بسته از طرح معامله قرن بشدت ابراز نارضایتی کرده و از اینکه دونالد ترامپ او را تهدید کرده، بشدت عصبانی است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، کانال «۲» تلوزیون رژیم صهیونیستی، در گزارش روز دوشنبه خود ادعا کرد که  محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، پس از رونمایی از معامله قرن، به فلسطینیان، اجازه تشدید تنش با رژیم صهیونیستی را خواهد داد.

به گزارش پایداری ملی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در نشست غیرعلنی جنبش فتح، گفته است کسی نخواهد توانست مانع درگیری‌ها در کرانه باختری شود و حتما تنشی میان ارتش رژیم صهیونیستی و فلسطینیان در خواهد گرفت. 

در این گزارش به نقل از منابعی که در نشست یادشده حضور داشتند، آمده است که محمود عباس  ضمن دشنام دادن به دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا با خونسردی گفته که تهدیدهای مستمر او را نخواهد پذیرفت و به آمریکا نَه خواهد گفت. طبق این گزارش محمود عباس هشدار داده است که با فروش وطنش به گور نخواهد رفت.

وبسایت آی.24 رژیم صهیونیستی در این خصوص نوشت: در نشستی که پشست درهای بسته برگزار شد، محمود عباس کلمات بدی علیه ترامپ به کار برد و گفت "سگ پسر سگ" مرا تهدید می‌کند. به او گفتم، نه. و همچنان هم خواهم گفت، نه... ترامپ آدم پست و "..." * است [* از ذکر ناسزا معذوریم]. وضع روزهای آینده فوق‌العاده [و اضطراری] است. حماس باید روشن کند که چه می‌خواهد. من، وطن‌فروشانه به قبرم وارد نخواهم شد».

در این گزارش همچنین آمده است که رئیس تشکیلات خودگردان اعلام کرده است که به فلسطینیان اجازه خواهد داد که انزجار خود را از طرح موسوم به «معامله قرن» ابراز کنند. در همین ارتباط برخی تحلیلگران بر این باورند که این اظهارات محمود عباس حاکی از آغاز انتفاضه جدیدی علیه رژیم صهیونیستی است.

آی.24 نیز در این خصوص نوشت، عباس هشدار داده که بعد از اعلام طرح ترامپ، روزهای سختی در پیش رو خواهد بود و نیروهای امنیتی [تشکیلات خودگردان] فلسطین دستوری مبنی بر جلوگیری از حرکت تظاهرات‌کنندگان به سوی نقاط تماس با ارتش اسرائیل صادر نخواهد کرد.

پیشتر، مارس ۲۰۱۸، محمود عباس، دیوید فریدمن سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی را «سگ پسر سگ» توصیف کرده بود که موجی از واکنش علیه خود به راه انداخت.

قرار است محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، امروز سه‌شنبه، برای بررسی پیامدهای اعلام «معامله قرن» با برگزاری نشستی تمام سران تمام جنبش‌های فلسطینی را در مقر تشکیلات در رام الله گرد آورد.

محمود عباس همچنین از سفرای کشورهای عربی و تمام مسلمانانی که به حضور در مراسم اعلام معامله قرن دعوت شده‌اند، خواسته است که در آن شرکت نکنند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، دیروز دوشنبه، در جریان استقبال بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که کاخ سفید ساعت ۱۲ به وقت واشنگتن (سه‌شنبه‌شب) از معامله قرن رونمایی خواهد کرد.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر