کد خبر: ۴۵۷۴۱
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
رئیس مرکز اورژانس شهرستان شیراز از انفجار یک ترقه دست‌ساز در شیراز خبر داد و گفت: شامگاه سه‌شنبه بر اثر انفجار ترقه دست‌ساز یک نوجوان ۱۴ ساله آسیب دید و به بیمارستان سوانح سوختگی انتقال داده شد.

به گزارش پایداری ملی، محمدرضا رستگار با تشریح بیشتر این حادثه اظهارداشت: فرد مصدوم در حین آماده‌سازی ترقه بوده که ترقه در میان دست و ران‌های وی منفجر و این نوجوان از ناحیه ران و صورت دچار آسیب شد که توسط ماموران اورژانس به مرکز سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین منتقل شد.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون این سومین قربانی ترقه دست‌ساز در استان است افزود: این حادثه حوالی ساعت 20 و 45 دقیقه شامگاه سه شنبه به اورژانس اعلام و بلافاصله ماموران امدادی به خیابان اتحاد، محل حادثه، اعزام شدند و ماموران اورژانس اقدامات اولیه پیش بیمارستانی را برای مصدوم انجام دادند.

رئیس مرکز اورژانس شهرستان شیراز با تاکید بر این‌که سوختگی ناحیه دست و صورت، خطرناک‌ترین نوع سوختگی در مراسم چهارشنبه سوری است، گفت: اگر سوختگی فرد شدید بود باید دقت کنیم که فرآیند خنک کردن سبب افت دمای بدن بیمار نشود، در این صورت بعد از جدا کردن لباس‌ها و خنک کردن نقاط آسیب‌دیده، بیمار در یک ملافه تمیز پوشانده و به اورژانس منتقل شود.

رستگار با بیان این‌که فرآیند خنک کردن نقاط آسیب‌دیده تا نیم ساعت بعد از سوختگی باید انجام شود، گفت: چنانچه این اقدام بعد از حدود یک الی یک و نیم ساعت انجام شود، فایده‌ای نخواهد داشت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: