وزیر کشور در حاشیه نشست ستاد کرونا مطرح کرد:
احتیاط درباره سفر به کشورهای درگیر کرونا
به گزارش پایداری ملی به نقل از ایران آنلاین، احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه نشست قرارگاه ستاد ملی کرونا که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه قرارگاه کرونا موضوعات مختلفی از جمله رشد این بیماری در برخی کشورها بررسی شد و اینکه آیا برای سفر به آنها نیاز به محدودیت هست یا خیر تصمیم گیری و قرار شد در بازگشت مسافران از این کشورها احتیاط بیشتری صورت گیرد.

وزیر کشور ادامه داد: در برخی کشورهای همسایه و برخی کشورهای دورتر، ما شاهد افزایش آمار کرونا بودیم که باید در این زمینه توجه و احتیاط لازم را داشت.

وی با اشاره به در پیش بودن ایام حج به هماهنگی با بیمارستان‌های عربستان و همکاری با آنها در این زمینه پرداخت و گفت: مشکل خاصی درباره زائران تاکنون گزارش نشده است.

وحیدی افزود: با فروکش کردن کرونا احساس شده نیاز به دوز سوم نیست درحالی که باید دوز جدید دریافت شود و این آمادگی باشد که سطح ایمنی افراد پایین نیایید.

وزیر کشور به ضرورت توجه به مساله واکسن برای زائران اربعین اشاره کرد و در عین حال گفت: البته اکنون وضع عمومی کشور خوب است اما باید مراقبت لازم انجام شود.

وی در خصوص استمرار استفاده از ماسک گفت: حتما در فضای بسته باید ماسک استفاده شود اما اینکه در فضاهای باز غیر متراکم می‌توانیم استفاده از ماسک را تقلیل دهیم یا خیر، موردی است که درباره آن گفت‌وگو شد.