مدیر عامل شرکت ملی پست تاکید کرد:
فرصت تحقق اهداف پدافند غیرعامل پست با بهره گیری از شبکه ملی اطلاعات
به گزارش پایداری ملی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست؛ نشست کمیته پدافند غیرعامل شرکت ملی پست امروز سه شنبه بیستم اردیبهشت ماه 1401 با حضور لیائی معاون وزیر ارتباطات، پورابراهیمی مشاور وزیر و رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات، محسنی معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت و مدیران کل مدیریت کیفیت و ارتباط با مشتریان، مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات، مدیرعامل، امور استان ها و ارتباطات، مهندسی عملیات و امور پیمانکاران پستی، توسعه فناوری اطلاعات، توسعه سرمایه انسانی و پست استان تهران برگزار شد.

مدیرعامل شرکت ملی پست با بیان اینکه بهره گیری از شبکه ملی اطلاعات در امر تحقق اهداف کمیته پدافندغیرعامل فرصتی مناسب است، گفت: تجهیز زیرساخت های ارتباطی به منظور اتصال دفاتر پستی از طریق فیبر نوری و فراهم سازی زمینه دسترسی به شبکه های مختلف با نوسازی زیرساخت ها مواردی است که برای پیاده سازی طرح شبکه ملی اطلاعات باید انجام گیرد.

لیائی همچنین به فرسودگی زیرساخت ها و بسیاری از ساختمان های پست اشاره کرد و گفت: بازسازی ساختمان ها و از سرگیری بسیاری از فعالیت ها با رویکردهای جدید به منظور تحقق اهداف کمیته پدافند غیرعامل و همچنین پیشگیری از بحران ها از جمله اقدامات لازم در جهت تحقق اهداف کمیته پدافند غیرعامل است.

وی با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته تا کنون نشان دهنده جایگاه مناسب شرکت ملی پست در این عرصه است، افزود: هدف شبکه پستی کشور سرآمدی در حوزه پدافند غیرعامل در بین شرکت های زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: با وجود فرهنگ موجود در این زمینه در سطح شرکت ملی پست و همچنین تعامل مطلوب با وزارت ارتباطات این هدف دست یافتنی است.

مدیرعامل شرکت ملی پست خواستار تامین اعتبار و کمک مالی وزارت ارتباطات در راستای تحقق اهداف کمیته پدافند غیرعامل و اجرای برنامه های تدوین شده در این خصوص و رسیدن به جایگاه متعالی شد.

پورابراهیمی مشاور وزیر و رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات نیز در این جلسه با اشاره به عملکرد مطلوب شرکت ملی پست و انجام وظایف محوله در راستای اقدامات کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، به تشریح اقدامات کمیته مذکور و الزامات قانونی آن پرداخت.

وی افزود: در مجموعه وزارت ارتباطات، شرکت ملی پست از جمله سازمان هایی است که دارای تنوع موضوعات پدافندی است و خواستار تسریع در پیاده سازی سامانه پدسا به منظور کنترل استانداردها، سرعت بخشی به فرایندها و همراهی با رویکرد جدید وزارت ارتباطات در زمینه پدافند غیرعامل شد.

پور ابراهیمی برای تامین بخشی از هزینه های شرکت ملی پست پیرامون پیاده سازی برنامه های کمیته پدافند غیرعامل توسط وزارت ارتباطات قول مساعد داد.

محمد اخلاقی دبیر کمیته پدافند غیرعامل نیز در این نشست به ارائه گزارشی از اقدامات کمیته مذکور در یکسال و نیم اخیر پرداخت و در خصوص بحران کرونا وفعالیت های پست کشور در راستای خدمت رسانی بهتر به مردم توضیحاتی را ارائه کرد.