امیر موسوی:
نیروهای مسلح هر تهدیدی علیه آرمان‌های انقلاب را پاسخ می‌دهد
به گزارش پایداری ملی به نقل از مهر، امیرسید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در آئین تکریم فرمانده سابق و معارفه فرمانده جدید نیروی هوایی ارتش که صبح امروز در مرکز آموزش هوایی شهید خضرایی برگزار شد، با تسلیت فرارسیدن اربعین آقا اباعبدالله الحسین (ع) طی سخنانی اظهار داشت: زائرین امام حسین (ع) قدم به قدم به دیار عشق نزدیک می‌شوند و همه ما دل‌هایمان همراه کسانی است که با شوق بین الحرمین در حال راهپیمایی هستند.

وی با تشکر از خدمات و اقدامات امیر نصیرزاده در دوران مسئولیت خود، گفت: من شهادت می‌دهم که امیر نصیر زاده با تلاش و مجاهدت به عهدی که بسته بود وفا کرد، که این جای تشکر دارد، البته ایشان امروز در جایگاه والاتری مشغول به خدمت شدند و امیدواریم در همکاری با سردار سرلشکر باقری این توفیقات همچنان ادامه داشته باشد.

فرمانده کل ارتش با تبریک به امیر واحدی به دلیل انتصاب به عنوان فرمانده نیروی هوایی ارتش تصریح کرد: واحدی مورد اعتماد فرماندهی معظم کل قوا قرار گرفتند که جای تبریک دارد. شما سکان دار نیرویی هستید که سراسر کارنامه آن، افتخار و سربلندی است.

سرلشکر موسوی ادامه داد: خلوص نیت و روحیه انقلابی در تمامی کارکنان نیروی هوایی ارتش وجود دارد و با ورود به پادگان‌های این نیرو توجه ویژه شهدا به این مجموعه‌ها را به خوبی احساس می‌کنیم.

وی انتظارات مقام معظم رهبری از نیروی هوایی را بسیار بالا دانست و گفت: مقام معظم رهبری ظرفیت‌های عظیم را در نیروی هوایی و کارکنان این نیرو به خوبی می‌بینند و به دلیل همین ظرفیت‌های عظیم است که نگاه ویژه‌ای به نیروی هوایی دارند.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: نیروی هوایی سرمایه‌های عظیمی همچون کارکنان ولایی و متخصص دارد و استفاده از این فرصت‌ها حتماً می‌تواند موجب موفقیت این نیرو باشد. امروز نیروی هوایی در جایگاهی قرار دارد که می‌تواند به هر تهدیدی پاسخ قاطع دهد.

سرلشکر موسوی با اشاره به پیشرفت‌های نیروی هوایی ارتش در حوزه پرنده‌های بدون سرنشین تاکید کرد: نیروی هوایی امروز در عرصه‌های مختلف به پیشرفت‌های چشمگیری رسیده که موفقیت‌ها و دستاوردهای این نیرو در حوزه پهپاد از جمله این دستاوردها است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به آمادگی نیروهای مسلح برای پاسخ به تهدیدات احتمالی اشاره کرد و گفت: ما با توجه به توانمندی‌هایی که در نیروهای مسلح داریم هر تهدیدی که علیه منافع و آرمانهای انقلاب اسلامی باشد را با تمام توان پاسخ خواهیم داد.

فرمانده کل ارتش خاطر نشان کرد: نیروی هوایی پر از انسان‌های متعهد، تحصیل کرده و پا در رکاب است، این نیرو نه تنها برای اداره خود بلکه برای نیروهای مسلح و اداره کشور مدیرانی توانمند و دانشمند تربیت کرده است.

سرلشکر موسوی هم افزایی و همکاری را موفقیت در مسئولیت‌های مختلف دانست و گفت: ما در ارتش ظرفیت‌های بسیار عظیمی داریم که اگر این ظرفیت‌ها در کنار هم قرار بگیرند و در یک مسیر هم افزایی باشند قدرت بیشتری را برای کشور به همراه خواهند آورد.

وی ادامه داد: سیاست‌ها و راهبردهای کلان ارتش بر اساس تدابیر مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا تدوین و در اختیار فرماندهان قرار گرفته تا بتوانند برای پیشرفت از آن استفاده کنند، پس نباید حتی یک روز را هم از دست بدهیم.