آمار جهانی همه گیری کرونا
انگلیس رکورددار مبتلایان کووید در اروپا
به گزارش پایداری ملی به نقل از ایسنا، همچنین ۲۰۲ میلیون و ۶۸ هزار و ۲۲۹ نفر از مبتلایان به کووید - ۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۱.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۶۷۷ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۸۶ هزار و هند با بیش از ۴۴۲ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور     مجموع مبتلایان   مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۱,۸۵۳,۳۶۲ ۶۷۷,۹۸۸
۲ هند                ۳۳,۲۶۴,۱۷۵ ۴۴۲,۹۰۷
۳ برزیل           ۲۰,۹۹۹,۷۷۹ ۵۸۶,۸۸۲
۴ انگلیس              ۷,۲۲۶,۲۷۶         ۱۳۴,۲۰۰
۵ روسیه        ۷,۱۴۰,۰۷۰          ۱۹۲,۷۴۹
۶ فرانسه       ۶,۹۰۵,۰۷۱          ۱۱۵,۵۱۷
۷ ترکیه                ۶,۶۵۸,۲۵۱           ۵۹,۸۸۶
۸ ایران               ۵,۲۹۵,۷۸۶          ۱۱۴,۳۱۱
۹ آرژانتین       ۵,۲۲۴,۵۳۴          ۱۱۳,۴۰۲
۱۰ کلمبیا       ۴,۹۳۰,۲۴۹           ۱۲۵,۶۴۷

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۹۲ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال با افزایش دوباره شمار مبتلایان در انگلیس طی هفته های اخیر، این کشور هم اکنون در بین کشورهایی اروپایی بیشترین آمار بیماران کووید را دارد و روسیه از این حیث با اختلاف کم پس از آن و در جایگاه پنجم این جدول جهانی قرار گرفته است. 

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.