حواشی درز اطلاعات هسته‌ای آمریکا بالا گرفت!
به گزارش پایداری ملی به نقل از نورنیوز، موضوع درز اطلاعات هسته‌ای ایالات متحده آمریکا که ساختار اطلاعاتی و امنیتی این کشور را بیش از گذشته به چالش کشیده، این روزها وارد فاز جدیدی شده است. آنچه در پی این درز گسترده اطلاعات رخ داده، افشای محل‌های استقرار سلاح‌های اتمی آمریکا در خاک اروپاست که بسیاری از شهروندان قاره سبز را نگران کرده است.
خبرگزاری روسی اسپوتنیک در این خصوص نوشته است: نیروی هوایی ارتش آمریکا در حال تحقیق درباره گزارش‌هایی است که بر اساس آنها برخی نیروهای آمریکایی به علت استفاده از برخی اپلیکیشن‌های تلفن همراه اطلاعات محل استقرار مراکز سلاح‌های هسته‌ای را در اروپا علنی کرده‌اند.

در این رابطه؛ «جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا موضوع افشای اطلاعات مرتبط با محل استقرار سلاح‌های اتمی این کشور را در اروپا تایید کرده و گفته سیاست وزارت دفاع آمریکا این است که گزارش‌ها درباره وجود یا نبود تسلیحات هسته‌ای این کشور را در یک نقطه خاص تایید یا رد نکند!

هفته گذشته سایت تحقیقی «بِلینگکت» در گزارشی اعلام کرد نیروهای آمریکایی که در اروپا مسئول محافظت از سلاح‌های اتمی این کشور در اروپا هستند به دلیل استفاده از برخی اپلیکیشن‌ها، اطلاعات هسته‌ای حساس آمریکا و محل استقرار و ذخیره‌سازی این تسلیحات را در اروپا علنی کرده‌اند.این اتفاقات در حالی رخ داده که کشورهای اروپایی اخیرا درگیر ابعاد جدید و شگفت‌آوری از جاسوسی واشینگتن از کشورهای خود هستند.

برخی کارشناسان مسائل آمریکا و اروپا معتقدند درز اطلاعات سری هسته‌ای آمریکا در خاک اروپا با مسئله جاسوسی آمریکایی‌ها ارتباط مستقیم دارد و در قالب پاتک اطلاعاتی سرویس‌های امنیتی اروپایی به کاخ سفید ارزیابی می‌شود.