سردارساجدی نیا درهمایش معاونت عملیات ناجا:
در حوزه پدافند غیرعامل اقداماتی مهمی صورت گرفته است

به گزارش پایداری ملی از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین ساجدی نیا درهمایش معاونت عملیات ناجا، با گرامی داشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، شهیدان عرصه نظم و امنیت و مدافعان حریم و حرم، در تشریح اهم اقدامات معاونت عملیات ناجا در سال ۹۷، اظهار داشت: اجرایی کردن و تحقق فرامین و انتظارات مقام معظم رهبری، تدابیر فرمانده نیروی انتظامی، ابلاغیه ها و دستورالعمل های سازمانی در حوزه مأموریتی این معاونت اولین اولویت کاری مان بوده است.

وی عنوان کرد: تهیه و برآورد طرح های عملیاتی، هدایت و نظارت در اجرای عملیات ها، فعال نگه داشتن و به روز آمدی فرماندهی کنترل (مرفوک)، اجرای طرح تجمیع خطوط ۱۱۰ در تمام استان ها (به جز دو استان) و ... از دیگر اقدامات این معاونت در سال جاری بوده است.

معاون عملیات ناجا ادامه داد: تدوین کتاب جامع عملیاتی به صورت نوین و کتاب عملیاتی استان ها بر مبنای جغرافیا و جرم نیز از دیگر محورهای کاری این معاونت است.

سردار ساجدی نیا یادآور شد: اهتمام به تشدید فعالیت قرارگاه امام علی (ع) مطابق تدابیر و تعامل با نهادهایی چون سپاه پاسداران و بسیج از دیگر محورهای مأموریتی این معاونت است؛ در کنار این مهم، علاوه بر برگزاری رزمایش ها در استان های مختلف، بر ارتقاء آمادگی و توان رزمی یگان ها نیز تمرکز ویژه ای داشته ایم.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: ارتقاء آمادگی و توان یگان های تکاوری نیز به صورت جدی دنبال و اجرایی شد به گونه ای که امسال برای این یگان به صورت مستقل همایشی برگزار شد.

وی یادآور شد: در حوزه پدافند غیرعامل نیز اقداماتی صورت گرفته و امروز از نقشه راه  فرماندهی کنترل ناجا و رهنامه تاکتیکی فرماندهی انتظامی استان های سراسر کشور رونمایی می شود.

معاون عملیات ناجا در خاتمه گفت: تلاش داریم سرباز شایسته ای برای فرماندهی معظم کل قوا مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و خدمتگزاری صادق برای مردم باشیم و با آمادگی و بهره مندی حداکثری از ظرفیت ها، مأموریت ها را با اقتدار دنبال و اجرایی می کنیم.