کد خبر: ۲۸۲۰
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۵
پوشش
پوشش
نویسنده:
ذكريا كاظم‌پور

نام کتاب: پوشش

مولف: ذکریا کاظم‌پور

ویراستار ادبی: مرتضی مرادی

ناظر ویراستار: سید علی‌اکبر میردهقان

طراح جلد: محرم اسلام‌نژاد

امور چاپ و صحافی: حجت ستوده- فرید همتی

تایپ و صفحه آرایی: حجت ابراهیمی‌نیا

نوبت چاپ: اول- پاییز 1387

ناشر: انتشارت مرکز آموزشی و پژوهشی شهید سپهبد صیاد شیرازی

شمارگان: 500 نسخه

نشانی: تهران- بزرگراه ارتش- روبروی سازمان جنگل‌ها و مراتع- مرکز آموزشی و پژوهشی شهید سپهبد صیاد شیرازی

تلفن مرکز عرضه محصولات فرهنگی: 22450697

فهرست عناوین

عنوان

مقدمه ناشر

مقدمه مولف

فصل اول: کلیات

فصل دوم: انواع پوشش

فصل سوم: اسناد و مدارک پوشش

فصل چهارم: انتخاب پوشش

فصل پنجم: ساختار داستان پوششی

فصل ششم: داستان‌های اطلاعاتی آموزشی

پیشگفتار

اولین کار انفرادی

بسیار محرمانه

دام عنکبوتی

منابع


مقدمه مولف

کلیه کارشناسان و صاحب نظران نظامی به این موضوع به عنوان یک اصل اتفاق نظر دارند که بدون شناخت توانایی‌ها و تهدیدات دور و نزدیک دشمن قادر نخواهیم بود به اهداف پیش‌بینی شده دسترسی پیدا کنیم مگر آنکه قبل از هر اقدامی، نسبت به جمع‌آوری اخبار و اطلاعات متناسب با اهداف اقدام کرده باشیم.

قرن بیست و یکم قرن جنگ‌های اطلاعاتی و افزایش جاسوسی‌ها و شئونات مختلف به منظور کسب برتری بر حریف‌های بالقوه و بالفعل در راستای تامین منافع و امنیت ملی کشورها خواهد بود.

یکی از روش‌های جمع‌آوری اخبار و اطلاعات روش‌ جمع‌آوری پنهانی است که هدف از آن دسترسی به اطلاعات طبقه‌بندی شده‌ای است که سرویس حریف برای آن حصار حفاظتی ایجاد کرده و باید این حصار حفاظتی ایجاد کرده و باید این حصار شکسته شود که بدیهی است این امر دارای مخاطرات بسیار شدید و جدی بر اساس قوانین ضد جاسوسی کشور حریف خواهد بود.

به منظور در امان ماندن عامل جمع‌آوری پنهان، استفاده از پوشش مناسب که فعالیت‌ها و اقدامات عامل را در حوزه حریف عادی و موجه نشان دهد و متناسب با محیط سازماندهی شود ضروری است. با توجه به اهمیت این بحث و در راستای انتقال مفاهیم آن به دانشجویان عزیز در کتاب حاضر تلاش نموده‌ایم کلیاتی از این بحث مانند استفاده عملیاتی از پوشش، اختفاء، انواع پوشش، اسناد و مدارک پوششی، انتخاب پوشش و داستان پوششی را ارائه نماییم.

نکته‌ای که ذکر آن را ضروری می‌دانم این است که بحث پوشش بعلت گستردگی و تنوع آن قابلیت محدود کردن به یک کتاب را ندارد زیرا به تعداد انسان‌هایی که در این وادی وارد می‌شوند تجربه و هنر عملیاتی وجود دارد که بعضا تا مدتی قابلیت بازگویی ندارد اما مثال‌ها و اصول بیان شده در این کتاب برای عوامل جمع‌آوری پنهانی الهام بخش بوده و می‌تواند باعث نو‌آوری و خلاقیت آنها در ابداع روش‌ها و فنون جدید پوشش باشد.

در پایان بر خود لازم می‌دانم از امیر معاون محترم اطلاعات آجا و فرماندهی محترم مرکز آموزشی و پژوهشی شهید سپهبد صیاد شیرازی که مشوق اینجانب در گردآوری کتاب حاضر بوده‌اند کمال قدردانی را ابراز می‌نمایم.

ذکریا کاظم‌پور- آبان ماه 1387


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: