پایداری ملی

شواهد نشان می‌دهد:
اطلاعات مربوط به درگاه سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ نشان می‌دهد که شرکت ترک‌تراست متولی ارائه گواهی امنیت دیجیتال به این پایگاه است.
مرکز ارتباطات استراتژیک ناتو مطرح کرد:
شبکه‌های اجتماعی زمین حاصلخیزی برای انتشار دروغ، دستکاری ادراکات و باورهای افراد است و از اثرات بالقوه این شبکه‌ها می‌توان برای جنگ‌ها ترکیبی استفاده نمود که مطالعات نشان می‌دهد داعش نیز از آن استفاده می‌کند.
تجربه سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به ویژه در روند تحولات چند سال اخیر و مطالعه رویکرد و رفتار غرب در قضیه برجام و پسابرجام، حکایت از بازتولید «خط نفوذ» با ماهیت، ابعاد و پیچیدگی‌های متفاوت نسبت به گذشته دارد.
رئیس پلیس فدرال آمریکا (اف بی ای)، نیز بر ضرورت پوشاندن دوربین لپ تاپ برای جلوگیری از عملیات جاسوسی تأکید کرد.
شرکت Opera تایید کرد که یک هکر به یکی از سرورهای آنها دسترسی پیدا کرده است و می‌تواند رمزهای عبور را فاش کند.
با توجه به افزایش ارسال پست‌های الکترونیکی بین کاربران اینترنتی و تمایل سوءاستفاده‌گران به استفاده از این ابزار برای فرستادن لینک‌های مخرب، راهکارهایی امنیتی برای جلوگیری و کاهش خطرات این‌چنینی در نظر گرفته شده است.
کارشناسان امنیتی توانستند پیکسل‌های نمایشگرهای رایانه‌ای را هک کنند.
سخنان رئیس‌جمهور درباره شبکه‌های اجتماعی که در گفت‌وگوی تلویزیونی اخیر با مردم بیان شد، واکنش‌هایی را برانگیخت. حجت‌الاسلام حسن روحانی از کسانی سخن گفت که از روز نخست فعالیت دولت یازدهم، به مبارزه با شبکه‌های اجتماعی، بستن و فیلتر کردن آنها معتقد بودند، اما دولت این دیدگاه‌ها را نپذیرفته بود.
طی روزهای اخیر گزارش‌هایی حاکی از هک‌شدن حساب تعداد انبوهی از کاربران ایرانی در تلگرام منتشر شد، در صورتی که این خبر موضوع جدیدی نیست، اما ظاهرا و بر اساس اظهارات تلگرام با تقویت امنیت حساب‌ها توسط افراد می‌توان از آن جلوگیری کرد.
کدامین گوشه از این دنیای پهناور می پذیرد که یک جاسوس افزار خارجی متعلق به دشمن آزادانه بتواند در حریم الکترونیک داخلی یک کشور رسوخ کند در حالیکه دیتاسنترهای آن در همسایگی سازمان های جاسوسی آمریکا و انگلیس مستقر است.
صفحه  از ۱۴