پایداری ملی

برگزاري جلسه ي هماهنگي ستاد اربعين حسيني(ع) با اداره كل گمركات

برگزاري جلسه ي هماهنگي ستاد اربعين حسيني(ع) با اداره كل گمركات

جلسه ی هماهنگی ستاد اربعین حسینی(ع) با اداره کل گمرکات استان به منظور اتخاذ تصمیمات کاربردی پیرامون خدمت رسانی مناسب در راستای برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم پیاده روی اربعین با حضور مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و دبیر ستاد اربعین حسینی(ع) و میراشرفی مدیرکل استان روز سه شنبه هفته گذشته برگزار شد.
بازدید مدیرکل پدافند غیرعامل استان و هیئت همراه از شهرهای مرزی عراق و کربلای معلی

بازدید مدیرکل پدافند غیرعامل استان و هیئت همراه از شهرهای مرزی عراق و کربلای معلی

مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و دبیر ستاد اربعین حسینی(ع) استان به همراهی روسای کمیته های ستاد اربعین و جمعی از کارشناسان همراه، صبح روز سه شنبه هفته جاری راهی کربلای معلی شدند.
بکارگیری امکانات شهرستان در خدمت رسانی زائرین مراسم پیاده روی اربعین حسینی

بکارگیری امکانات شهرستان در خدمت رسانی زائرین مراسم پیاده روی اربعین حسینی

عسکری، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری استان مرکزی در جلسه ستاد اربعین شهرستان شازند بر استفاده امکانات این شهرستان در ایام اربعین حسینی خواستار شد
گفتگوي زنده ي تلويزيوني دبير ستاد اربعين حسيني(ع) استان در شبكه آفتاب
استان مرکزی،
دبیر ستاد اربعین حسینی(ع) استان مرکزی صبح روز چهارشنبه هفته جاری با حضور در صدا و سیمای استان مرکزی از آنتن شبکه ی آفتاب و برنامه زنده‌ی تلویزیونی صبح و زندگی به تشریح برنامه های ستاد اربعین حسینی(ع) استان پرداخت.
برگزاری یازدهمین جلسه ي قرارگاه پدافند زيستي استان مرکزی + عکس
يازدهمين جلسه قرارگاه پدافند زيستي با حضور عسگری دبیر قرارگاه زيستي استان و سایر اعضا در سالن جلسات معاونت سياسي،امنيتي و اجتماعي با موضوع پيشگيري و مقابله با بروز و شيوع بيماري تب كريمه كنگو و آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان برگزار شد.
استقرار بيمارستان صحرايي استان در مرز مهران در ايام اربعين حسيني(ع) + عکس
در جلسه ی کمیته ی بهداشت و درمان ستاد اربعین مقرر شد؛
جلسه ی کمیته ی بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی(ع) استان مرکزی با حضور عسگری دبیر ستاد اربعین استان و سایر اعضا با موضوع بررسی چگونگی استقرار بیمارستان صحرایی در مرز مهران در ایام مراسم پیاده روی اربعین حسینی(ع) در اداره کل پدافند غیرعامل برگزار شد.
حضور اصناف در پشتيباني زائرين اربعين حسيني(ع) + عکس
مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی خبرداد؛
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی و دبیر ستاد اربعین حسینی(ع) استان :از آنجا که اصناف از جنس مردم هستند و مستقیما با مردم ارتباط خواهند داشت نقش آنها حائز اهمیت بوده و می توان از ظرفیت اصناف و اتحادیه ها در ارائه ی خدمات در حوزه ی وظایفِ کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه در راستای خدمتگزاری به زائران عزیزِ حرمِ حسینی بهره برد.
سامان دهي امور عمراني و خدمات فني در مرز مهران
عسگری، مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی گفت: تامین آب شرب عوامل و مردم در مهران در ایام پیاده روی اربعین حسینی(ع) نکته ی قابل تاملی است که باید نیازسنجی شود و همچنین مدیریت لازم بر ماشین آلات مورد نیاز بسیار اهمیت داشته و با توجه به احتمال بارندگی در آن ایام تدابیر لازم بایستی اتخاذ گردد.
حضور مسئولين ستاد اربعين حسيني(ع) استان در شهرستان مهران
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و دبیر ستاد اربعین حسینی(ع) استان مرکزی با همراهی نجفی نظام آبادی جانشین عتبات عالیات استان، زمانی نژاد مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان اراک و پزشگ نیا رئیس دبیرخانه ستاد اربعین حسینی(ع) استان در جلسه هماهنگی ستاد اربعین حسینی کشور در شهر مهران حضور به هم رساندند.
همكاري پدافند غيرعامل و دانشگاه صنعتي مالك اشتر
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی در جلسه ی مشترک پدافند غیرعامل و دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهران با اشاره به ارزیابی مقوله آموزش به عنوان رکن اثرگذار در حوزه شرح وظایف پدافند غیرعامل به لزوم هماهنگی در اجرای برنامه های آموزشی و پژوهشی و بهره گیری از ظرفیت های دانشگاهی به عنوان اصلی ترین نیاز در این بخش تاکید کرد.
پشه ها، میهمانان ناخوانده ساکنان حاشیه تالاب میقان اراک
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری استان مرکزی با تایید این مشکل گفت: در هفته آتی نشست کارشناسی در خصوص بررسی اصولی مشکلات تالاب و روستاهای حاشیه ای و پیشنهادات در این خصوص در قرارگاه زیستی استانداری مرکزی دایر می شود.
لزوم توجه به نکات پدافندی و آموزش در سطح جامعه/ منطقه فراهان نیازمند آموزش و آگاهی در حوزه تهدیدات زیستی است
عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی در شوراي پدافند غيرعامل شهرستان فراهان و بازديد از كشتارگاه:
مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی گفت: یکی از اهداف اصلی تهدیدات زیستی به خطر انداختن امنیت غذایی مردم از طریق آلوده کردن منابع غذایی است و مشخص ترین برنامه برای مقابله با حملات بیوتروریستی طراحی سیستم های مراقبت از انواع بیماری ها و انجام اقدامات پیشگیرانه است.
بررسي مباحث پدافند غيرعامل در سومين اجلاس عمومي اتحاديه هاي صنفي كلانشهر اراك
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی :با اشاره به وجود بافت های فرسوده و نا ایمن در سطح شهر اراک، خواستار استاندارد سازی و اتخاذ تدابیر پدافندی و پیشگیرانه در حوزه ی معماری شهری شد و بر افزایش ضریب آگاهی عمومی بر مبنای آموزش تاکید کرد.
بررسي وضعيت سوخت جايگزين نانوايي ها روي ميز كارگروه انرژي و آب شوراي پدافند غيرعامل
مرکزی؛
در سومین جلسه کارگروه انرژی و آب شورای پدافند غیرعامل که با حضور اعضای کارگروه و مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان در شرکت گاز برگزار شد حضور به هم رساند و با تاکید بر نقش حیاتی نانوایی ها در شرایط اضطراری، پیرامون افزایش سطح تاب آوری خدمات نانوایی های سطح شهر به مردم در شرایط اضطراری و پیگیری مصوبات جلسات قبل سخنانی را ایراد کرد.
جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان با محوریت پیشگیری در برابر تب کریمه کنگو و انفولانزای فوق حاد پرندگان برگزار شد
با حضور مدیر کل پدافند غیرعامل استان مرکزی
جلسه ی قرارگاه پدافند زیستی استان، که با محوریت تب خونریزی دهنده ی کریمه کنگو با هدف بررسی وضعیت این بیماری و پیگیری اقدامات عملی و اجرایی شدن دستورالعمل های ابلاغ شده و همچنین طرح برنامه ریزی های لازم جهت پیشگیری از آنفولانزای فوق حاد پرندگان و سایر تهدیدات زیستی، با حضور مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و سایر اعضا برگزار شد.
برگزاري جلسه قرارگاه پدافند شيميايي پيرامون اجراي رزمايش شيميايي در استان
استان مرکزی؛
جلسه ی قرارگاه پدافند شیمیایی استان پیرامونِ چگونگی برگزاری رزمایش شیمیایی در سطح استان مرکزی با حضور حسن بیگی معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی، مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و سردار قاسمی معاون اطلاعات و عملیات سازمان پدافند غیرعامل و با حضور اعضای قرارگاه در محل سالن جلسات معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی برگزار گردید
اولين جلسه ي كميته ي حمل و نقل و سوخت ستاد اربعين حسيني استان مركزي
به ریاست مدیرکل پدافند غیرعامل استان برگزار شد
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی و دبیر ستاد اربعین حسینی استان در اولین جلسه ی کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین حسینی که در صبح سه شنبه هفته جاری با حضور اعضای این کمیته در اداره کل پدافند غیرعامل برگزار شد.
برگزاري كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين حسيني استان مركزي با حضور دبير ستاد
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی و دبیر ستاد اربعین حسینی استان در اولین جلسه ی کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین که در صبح دوشنبه هفته جاری با حضور اعضای ستاد در اداره کل پدافند غیرعامل برگزار شد با اشاره به اهمیت و ارزش مراسمِ با شکوه پیاده روی اربعین سرور و سالار شهیدان و بیان ساختار ستاد اربعین بر آموزش، مستندسازی، تبلیغات، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی و ایجاد یکپارچگی و حرکت هدفمند در راستای هرچه بهتر برگزار کردن مراسم اربعین حسینی تاکید کردند.
اولين جلسه ي ستاد اربعين استان مركزي برگزار شد
اولين جلسه ي ستاد اربعين استان مركزي برگزار شد
اولین جلسه ی ستاد اربعین حسینیِ استان مرکزی با حضور حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان، مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و سایر اعضای ستاد اربعین، با محوریت بررسی دقیق موضوع و عملکرد گذشته و ایجاد هماهنگی های لازم بین دستگاه ها در برگزاری هرچه با شکوه تر مراسم اربعین سرور و سالار شهیدان برگزار شد.
نشست قرارگاه پدافند زيستي استان با موضوع تب كريمه كنگو
با حضور مدیران و مسئولان ارشد استان مرگزی برگزار شد
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی در جلسه ی قرارگاه پدافند زیستی غیرعامل، که با موضوع تب کریمه کنگو با هدف ایجاد هماهنگی بین اعضا در جهت مدیریت این بیماری و پیگیری اقدامات عملی و اجرایی شدن دستورالعمل های ابلاغ شده صبح روز شنبه هفته جاری برگزار شد.
جلسه کمیسیون پیشگیری و مقابله با تهدیدات بیوتروریسم استان مرکزی برگزار شد
اولین جلسه ی کمیسیون پیشگیری و مقابله با تهدیدات بیوتروریسم در استان مرکزی، صبح یکشنبه هفته جاری در محل سالن جلسات حوزه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با حضور عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و سایر اعضای کمیسیون با دستور کار بررسی و رصد تهدیدات بالقوه و بالفعل در زمینه های مختلف و گستره ی ماموریت کاری دستگاه های عضو در حوزه بیوتروریسم برگزار شد.
دومين جلسه كارگروه صنعت، معدن و تجارتِ پدافند غيرعامل استان برگزار شد
با حضور عسکری، مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی
دومین کارگروه صنعت، معدن و تجارتِ پدافند غیرعامل استان مرکزی با حضورِ مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی، مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت پیرامون ارزیابی عملکرد صنایع در این حوزه و اتخاذ تدابیر کاربردی در راستای شناسایی مخاطرات استان برگزار شد.
استانداردسازی سردخانه خمین/ آموزش و اطلاع‌رسانی نحوه مقابله با بیماری تب کریمه کنگو
مدیر کل پدافند غیرعامل استان مرکزی در جلسه پدافند زیستی شهرستان خمین خواستار شد
عسگری توجه به بحث آموزش و انجام اطلاع رسانی مناسب، سمپاشی دام ها و اماکن نگهداری دام، جلوگیری از ورود یا عبور دام های آلوده، قرنطینه ی دام های مشکوک و نگه داری گوشت پس از کشتار در سردخانه را مهم ترین اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با این بیماری دانست.
آخرین اخبار 
آرشیو