پایداری ملی

قرارگاه مقابله با آنفلوآنزای پرندگان در مرکزی کار خود را آغاز کند

قرارگاه مقابله با آنفلوآنزای پرندگان در مرکزی کار خود را آغاز کند

استاندار مرکزی عنوان کرد: باتوجه به فعالیت مطلوب ستاد اربعین استان مرکزی مسئولیت فعالیت قرارگاه مقابله با آنفلوآنزای پرندگان، به مدیرکل پدافند غیرعامل استان واگذار می شود که این فرد نمایندگی تام‌الاختیار از سوی استاندار دارد و جلسات این قرارگاه باید به صورت روزانه تشکیل شوند.
جلسه قرارگاه پدافند زيستي استان مرکزی برگزار شد

جلسه قرارگاه پدافند زيستي استان مرکزی برگزار شد

سيزدهمين جلسه قرارگاه پدافند زيستي با حضور عسگری دبیر قرارگاه زيستي استان و سایر اعضا در سالن جلسات معاونت سياسي،امنيتي و اجتماعي با موضوع پيشگيري و مقابله با بروز و شيوع بيماري تب كريمه كنگو و آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان برگزار شد.
گزارشي پيرامون همايش آتش نشانان به مناسبت هفته نکوداشت پدافند غيرعامل

گزارشي پيرامون همايش آتش نشانان به مناسبت هفته نکوداشت پدافند غيرعامل

همایش آتش نشانان استان مرکزی به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در روز چهارشنبه دهم آبانماه با حضور مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد.
گردهمایی روسای پست و مخابرات با موضوع پدافند غیرعامل
استان مرکزی؛
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل در گردهمایی روسای پست و مخابرات استان که به مناسبت هفته نکوداشت پدافند غیرعامل در روز سه شنبه نهم آبان ماه در اداره کل پست استان برگزار شد حضور یافت و با مهم شمردن دفاع سایبری در دنیای امروز خواستار شکل گیری و اقدام موثر کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعت در استان شد.
جلسه پدافند غيرعامل در اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه روسای شهرستانی و ستادی منابع طبیعی استان که در روز چهارشنبه مورخ96/8/10 برگزار شد حضور یافت و با اشاره به گستره ی فعالیت پدافند غیرعامل خاطر نشان کرد: یکی از زمینه هایی که دشمن، آسیب رساندن به کشور در این حوزه را مدنظر دارد، منابع طبیعی است لذا بایستی بیش از پیش در رعایت اصول پدافند غیرعامل در حوزه ی زیستی کوشید.
رزمايش سراسري توزيع برق استان مركزي به مناسبت هفته پدافند غيرعامل
مرکزی؛
رزمایش قطع برق و آماده بکار بودن مولد‌های برق اضطراری سازمان‌های حیاتی و حساس، دهم آبان ماه همزمان با سراسر کشوربا حضور معاون سازمان پدافند غیر عامل کشور و دکتر عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مرکزی در شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی برگزار شد.
گردهمايي روحانيون با موضوع پدافند غيرعامل
استان مرکزی؛
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل در گردهمایی روحانیون استان که به مناسبت هفته نکوداشت پدافند غیرعامل در روز سه چهارشنبه هفته جاری برگزار شد حضور یافت و با معرفی پدافند غیرعامل خواستار انجام اقدامات فرهنگی در راستای افزایش ضریب آگاهی جامعه شد.
چهارمين جلسه ستاد اربعين استان مركزي به رياست استاندار استان مركزي برگزار شد
چهارمین جلسه ستاد اربعین استان مرکزی به ریاست استاندار استان مرکزی با حضور آقازاده استاندار و رئیس ستاد اربعین حسینی استان مرکزی و عسگری دبیر ستاداربعین حسینی و اعضای ستاد اربعین حسینی استان در روز شنبه هفته جاری در سالن جلسات طبقه چهارم برگزار شد.
ديدار مدیر کل پدافند غیرعامل استان مرکزی و کارکنان با نماينده ولي فقيه در استان
به مناسبت هفته ی نکوداشت پدافند غیرعامل در صبح روز پنج شنبه هفته گذشته حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با مجید عسگری مدیر کل پدافند غیرعامل و کارکنان اداره کل پدافند استانداری با اشاره به اهمیت و گستردگی موضوع پدافند غیرعامل تصریح کرد برنامه‌ریزی اصولی و آسیب‌شناسانه درپدافند غیرعامل مدنظر قرار گیرد.
گردهمايي كارشناسان آي تي به مناسبت هفته نكوداشت پدافند غيرعامل
استان مرکزی؛
به مناسبت نکوداشت هفته پدافند غیرعامل دوره¬ی آموزشی تخصصی مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات استان در روز پنجشنبه یازدهم آبان ماه با حضور مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و دکتر روحانی مدیرکل فناوری اطلاعات استان و اساتید مجرب برگزار و بر اهمیت پدافند سایبری تاکید شد.
برگزاري اولين همايش پدافند غيرعامل شركت پالايش نفت امام خميني (ره) به مناسبت نكوداشت هفته پدافند غيرعامل
مرکزی؛
اولین همایش پدافند غیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) به مناسبت نکوداشت هفته پدافند غیرعامل در حوزه انرژی در روز چهارشنبه دهم آبانماه با حضور معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور و مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل برگزار شد.
پخش توليدات راديويي و تلويزيوني به مناسبت هفته نكوداشت پدافند غيرعامل
استان مرکزی:
به مناسبت هفته ی نکوداشت پدافند غیرعامل و اهمیت فرهنگ سازی در این حوزه و تلاش در راستای اطلاع رسانی و تبلیغ دست آوردهای پدافند غیرعامل از رسانه های عمومی به ویژه شبکه ی صدا و سیمای استانی، مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل در برنامه های تلویزیونی و رادیویی پر مخاطب استان، مانند صبح و زندگی حضور یافت و به تشریح اهداف پدافند غیرعامل پرداخت.
گردهمايي فرماندهان بسيج ادارات و كارخانجات به مناسب هفته پدافند غيرعامل
استان مرکزی:
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل، به مناسبت نکوداشت هفته پدافند غیرعامل در گردهمایی فرماندهان بسیج ادارات و کارخانجات که در روز دوشنبه هفته جاری به میزبانی شرکت برق منطقه ای باختر برگزار شد حضور یافت و با معرفی ساختار پدافند غیرعامل و تاکید بر هم افزایی دستگاه ها، خواستار بالا بردن آگاهی و بصیرت در همه ی حوزه ها خصوصا پدافند غیرعامل شد
مانور قطع برق در شهر مهاجران
مانور قطع برق در شهر مهاجران استان مرکزی
به مناسبت هفته ی نکوداشت پدافند غیرعامل، صبح روز سه شنبه هفته جاری مانور قطع برق در شهر مهاجران با هدف بررسی سطح پشتیبانی و افزایش ضریب آمادگی دستگاه ها در شرایط وقوع بحران برگزار شد و مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل با حضور در مرکز مانیتورینگ برق منطقه ای باختر به رصدِ آمادگی دستگاه های خدمت رسان پرداخت.
نشست روساي دانشگاه ها و مراكز آموزشي استان به مناسبت هفته پدافند غيرعامل
استان مرکزی
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل در نشست روسای دانشگاه ها و مراکز آموزشی استان که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، در روز یکشنبه، به میزبانی دانشگاه اراک برگزار شد حضور یافت و ضمن معرفی پدافند غیرعامل به عنوان شاخصی مهم در امنیت کشور با اشاره به گستره ی فعالیت های این اداره کل، خواستارِ تعاملِ بیشتر با دانشگاه های استان شد و مراکز علمی را موتورِ محرکِ علومِ مرتبط با حوزه ی امنیت دانست.
افتتاح انجمن علمي پدافند غيرعامل استان
استان مرکزی؛
انجمن علمی پدافند غیرعامل استان با هدف توسعه ی همه جانبه در جهت گسترش، پیشبرد و ارتقای علمی، آموزشی و پژوهشیِ پدافند غیرعامل با حضور مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و جمعی از مدیران کل، مسئولین و کارشناسان استانداری به مناسبت هفته ی نکوداشت پدافند غیرعامل در روز یکشنبه در محل استانداری مرکزی افتتاح شد.
گردهمايي روساي محيط زيست شهرستاني و استان با موضوع پدافند غيرعامل
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل در گردهمایی روسای محیط زیست شهرستانی و استان که به مناسبت هفته ی نکوداشت پدافند غیرعامل در روز یکشنبه هفته جاری برگزار شد حضور یافت و با تشریح اصول پدافند غیرعامل، توجه به محیط زیست به عنوان مسئله ای حیاتی در زندگی بشری را مهم دانست و بر رصد تهدیدات و اتخاذ تمهیدات در حوزه ی محیط زیست استان تاکید کرد.
درمانگاه موقت استان در مرز مهران در تامين دارو مشكلي نخواهد داشت
استان مرکزی،
جلسه ی کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی(ع) استان با حضور مجید عسگری دبیر ستاد اربعین حسینی(ع)، طاهراحمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و سایر اعضای این کمیته در روز یکشنبه هفتم آبان ماه پیرامون اقدامات این کمیته و تامین داروی درمانگاه موقت استان در مرز مهران برگزار شد.
برگزاري جلسه ي كميته ي بهداشت و درمان ستاد اربعين حسيني
استان مرکزی؛
جلسه ی کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی(ع) استان با حضور مجید عسگری دبیر ستاد اربعین حسینی(ع) و اعضای این کمیته در روز شنبه مورخ 96/8/6پیرامون استقرار درمانگاه موقت در مرز مهران و همچنین اعزام تیم پزشکی در ایام اربعین به مرز مهران و نجف اشرف برگزار شد.
نواخته شدن زنگ پدافند غيرعامل در مدارس استان
استان مرکزی؛
به مناسبت هفته ی نکوداشت پدافند غیرعامل و اهمیت فرهنگ سازی در این حوزه در روز دوشنبه هفته جاری زنگ پدافند غیرعامل، با حضور عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش، در دبیرستان شاهد شهدای فرهنگی شهر اراک به صورت نمادین نواخته شد.
در حوزه ي زيستي آگاهي جامعه را افزايش دهيد
استان مرکزی؛
دوازدهمین جلسه ی قرارگاه پدافند زیستی استان، با محوریت جمع بندی مباحث تب خونریزی دهنده ی کریمه کنگو و با هدف پیگیری اقدامات عملی و اجرایی شدنِ دستورالعمل های ابلاغ شده و طرح برنامه ریزی های لازم جهت پیشگیری از آنفولانزای فوق حاد پرندگان، روز سه شنبه مورخ 96/8/2 با حضور مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و سایر اعضا برگزار شد.
برگزاري جلسه ي هماهنگي ستاد اربعين حسيني(ع) با اداره كل گمركات
برگزاري جلسه ي هماهنگي ستاد اربعين حسيني(ع) با اداره كل گمركات
جلسه ی هماهنگی ستاد اربعین حسینی(ع) با اداره کل گمرکات استان به منظور اتخاذ تصمیمات کاربردی پیرامون خدمت رسانی مناسب در راستای برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم پیاده روی اربعین با حضور مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و دبیر ستاد اربعین حسینی(ع) و میراشرفی مدیرکل استان روز سه شنبه هفته گذشته برگزار شد.
بازدید مدیرکل پدافند غیرعامل استان و هیئت همراه از شهرهای مرزی عراق و کربلای معلی
استان مرکزی؛
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و دبیر ستاد اربعین حسینی(ع) استان به همراهی روسای کمیته های ستاد اربعین و جمعی از کارشناسان همراه، صبح روز سه شنبه هفته جاری راهی کربلای معلی شدند.
آخرین اخبار 
آرشیو