پایداری ملی

طرح‌های پدافند غیرعامل در حوزه برق استان مرکزی اجرا می‌شود

طرح‌های پدافند غیرعامل در حوزه برق استان مرکزی اجرا می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: طرح‌های پدافند غیرعامل در حوزه برق استان مرکزی اجرا می‌شود.
تدوین سند امنیت غذایی ضامن حفظ و افزایش سلامت استان مرکزی است

تدوین سند امنیت غذایی ضامن حفظ و افزایش سلامت استان مرکزی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: تدوین سند امنیت غذایی ضامن حفظ و افزایش سلامت مردم این استان است و به عنوان راهبردی اولویت دار و مهم در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار دارد.
کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مرکزی

کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مرکزی

مدیر کل پدافند غیر عامل استان مرکزی از کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مرکزی خبر داد .
آماده باش دستگاه های استان مرکزی برای پیشگیری از شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان
استاندار خواستار شد:
استاندار مرکزی گفت: با توجه به شیوع سویه جدیدی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در بخش هایی از کشور لازم است کلیه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این حوزه در استان مرکزی جهت پیشگیری از شیوع این بیماری در استان در آماده‌باش کامل باشند.
اقدامات پیشگیرانه تنها راه جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا پرندگان
مدیرکل دامپزشکی فراهان:
مدیرکل دامپزشکی درجلسه پدافند غیرعامل فراهان پیشگیری ، اطلاع رسانی و رعایت توصیه های بهداشتی مهمترین اقدام مسئولان و مردم برای جلوگیری از ابتلا به پرندگان به آنفولانزا است .
تقدیر مدیرکل امور انتظامی وزارت کشور از عملکرد پدافند غیرعامل استان
مرکزی؛
در راستای عملکرد اداره کل پدافند غیرعامل و آقای عسگری مدیر این اداره کل دربزرگداشت هفته پدافند غیرعامل توسط عادلی مدیرکل امور انتظامی وزارت کشور مورد تقدیر قرار گرفت .
حضور عسگری در دفتر امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری
مرکزی؛
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل در روز پنجشنبه 5 بهمن ضمن حضور در دفتر امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری انتصاب شایسته حیدری به عنوان مدیرکل این حوزه را تبریک گفت و ضمن آرزوی توفیقات فراوان برای ایشان خواستار همکاری با اداره کل پدافند غیرعامل شد.
تقدير از دست اندرکاران سازمان برنامه و بودجه استان در ايام اربعين توسط دبير ستاد اربعين
مرکزی؛
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و دبیر ستاد اربعین حسینی استان مرکزی در جلسه ای که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و همکاران ایشان در روز شنبه 7 بهمن برگزار شد حضور یافت و ضمن قدردانی از زحمات این سازمان درحمایت و همکاری با ستاد اربعین حسینی بر خدمت به مردم در همه ی زمان ها تاکید کرد.
بازدید مدیرکل پدافند غیر عامل استان مرکزی از ایستگاه های اورژانس به مناسبت روز پرستار
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل در بازدید از ایستگاه های اورژانس به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار و تقدیر از پرستاران با اشاره به نقش اورژانس و جایگاه آن در خدمت رسانی به بیماران خواستار گسترش پایگاه ها در سطح استان شد.
جلسه ستاد پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در آشتیان
جلسه ستاد شهرستانی مقابله با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شهرستان آشتیان با حضور مدیر کل پدافند غیرعامل استان و به ریاست فرماندار آشتیان برگزار شد.
اولین گردهمایی مسئولین روحانیون ستاد عتبات عالیات استان های سراسر کشور به میزبانی خمین
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و دبیر ستاد اربعین حسینی (ع) در جلسه هماهنگی با مسئولین ستاد عتبات عالیات استان از اولین گردهمایی مسئولین روحانیون ستاد عتبات عالیات استانهای سراسر کشور به میزبانی و محوریت ستاد اربعین در شهرستان خمین (محل بیت حضرت امام خمینی(ره) )خبر داد.
ارتقا میزان آمادگی دستگاه های اجرایی در برابر حوادث احتمالی حوزه آب استان مرکزی
در جلسه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی بر ارتقا میزان آمادگی در برابر حوادث احتمالی حوزه آب تاکید شد.
برگزاری جلسه تقدیر از عوامل ستاد اربعین شهرستان خمین
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و دبیر ستاد اربعین حسینی(ع) استان مرکزی در جلسه ی تقدیر از دست اندرکاران اربعین حسینی شهرستان خمین که در روز یکشنبه هفته جاری در فرمانداری این شهرستان، با حضور ساداتی فرماندار خمین و سایر نیروهای خدومِ خمینی برگزار شد ضمن تقدیر از زحمات نیروهای اعزامی از زادگاه امام(ره) به خصوص پاکبانان این شهرستان، از هم افزایی، همدلی، برنامه ریزی و تلاش مضاعف در خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی در سال آتی خبر داد.
جلسه قرارگاه پدافند زيستي با موضوع پيشگيري و مقابله با بروز و شيوع بيماري آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان
هفدهمين جلسه قرارگاه پدافند زيستي با حضور عسگری دبیر قرارگاه پدافند زيستي استان و نماينده تام¬الاختيار استاندار در ستاد مبارزه با آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان و سایر اعضا در روز شنبه هفته جاری در سالن جلسات طبقه اول ساختمان اصلي با موضوع پيشگيري و مقابله با بروز و شيوع بيماري آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان برگزار شد .
لزوم نظارت بر وضعیت تالاب ها و سدهای آبی موجود در استان مرکزی
در اجرای مصوبات قرارگاه زیستی استان مبتنی بر اعمال تمهیدات لازم در امر مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و ضرورت پایش و نظارت بر تالاب ها و سدهای آبی سطح استان، جلسه ای با حضور مسئولین و نمایندگان دستگاه های مربوطه در شرکت سهامی آب منطقه ای استان برگزار شد.
برگزاری جلسه کارگروه فناوری اطلاعات و ارتباطات پدافند غیرعامل استان مرکزی
جلسه کارگروه فناوری اطلاعات و ارتباطات پدافند غیر عامل استان مرکزی برگزار شد.
حرکت پر شتاب و تلاش بی وقفه در دستور کار اداره کل پدافند غیرعامل
مرکزی؛
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل در جلسه ای که با حضور همکاران این اداره کل برگزار شد با اشاره به اقدامات انجام شده و تبیین سیاست ها و برنامه های پیش روی اداره کل پدافند غیرعامل، خواهانِ حرکت پر شتاب و تلاش بی وقفه ی همکاران در راستای رسیدن به اهداف پدافند غیرعامل در استان شد.
حرکت انجمن علمی پدافند غیرعامل بر روی ریل توسعه و ارتقای علمی
مرکزی؛
جلسه ی انجمن علمی پدافند غیرعامل در روز یکشنبه 24 دی ماه با حضور عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل، دکتر خشنودی، خلبان پارسامنش و کارشناسان پدافند غیرعامل با هدف تسریع در حرکت انجمن علمی، نحوه ی عضوگیری، چگونگی فعالیت و افق پیش روی انجمن علمی پدافند غیرعامل برگزار شد.
برگزاری جلسه مدیریت بیماری آنفلوآنزای فوق حاد طیور شهرستان شازند
جلسه مدیریت بیماری آنفلوآنزای فوق حاد طیور شهرستان شازند با حضور دکتر عسگری مدیر کل محترم پدافند غیر عامل استانداری مرکزی و با حضور اعضاء به ریاست فرماندار شازند برگزار و اهم دستورالعمل اجرایی مدیریت جامع بیماری مذکور توسط مدیر کل پدافند غیر عامل استان تشریح شد.
برگزاری جلسه قرارگاه پدافند زيستي با موضوع پيشگيري و مقابله با بروز و شيوع بيماري آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان در محلات
جلسه قرارگاه پدافند زيستي با حضور عسگری دبیر قرارگاه پدافند زيستي استان و نماينده تام الاختيار استاندار در ستاد مقابله با آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان و مسئولین محترم دستگاههای عضو ستاد مذکور در شهرستانهای دلیجان و محلات در روز پنجشنبه 7 دی ماه در سالن جلسات فرمانداری شهرستان محلات با موضوع پيشگيري و مقابله با بروز و شيوع بيماري آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان برگزار شد.
قرارگاه مقابله با آنفلوآنزای پرندگان در مرکزی کار خود را آغاز کند
استاندار مرکزی:
استاندار مرکزی عنوان کرد: باتوجه به فعالیت مطلوب ستاد اربعین استان مرکزی مسئولیت فعالیت قرارگاه مقابله با آنفلوآنزای پرندگان، به مدیرکل پدافند غیرعامل استان واگذار می شود که این فرد نمایندگی تام‌الاختیار از سوی استاندار دارد و جلسات این قرارگاه باید به صورت روزانه تشکیل شوند.
جلسه قرارگاه پدافند زيستي استان مرکزی برگزار شد
سيزدهمين جلسه قرارگاه پدافند زيستي با حضور عسگری دبیر قرارگاه زيستي استان و سایر اعضا در سالن جلسات معاونت سياسي،امنيتي و اجتماعي با موضوع پيشگيري و مقابله با بروز و شيوع بيماري تب كريمه كنگو و آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان برگزار شد.
گزارشي پيرامون همايش آتش نشانان به مناسبت هفته نکوداشت پدافند غيرعامل
مرکزی؛
همایش آتش نشانان استان مرکزی به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در روز چهارشنبه دهم آبانماه با حضور مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد.
آخرین اخبار 
آرشیو