پایداری ملی

پشه ها، میهمانان ناخوانده ساکنان حاشیه تالاب میقان اراک

پشه ها، میهمانان ناخوانده ساکنان حاشیه تالاب میقان اراک

مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری استان مرکزی با تایید این مشکل گفت: در هفته آتی نشست کارشناسی در خصوص بررسی اصولی مشکلات تالاب و روستاهای حاشیه ای و پیشنهادات در این خصوص در قرارگاه زیستی استانداری مرکزی دایر می شود.
لزوم توجه به نکات پدافندی و آموزش در سطح جامعه/ منطقه فراهان نیازمند آموزش و آگاهی در حوزه تهدیدات زیستی است

لزوم توجه به نکات پدافندی و آموزش در سطح جامعه/ منطقه فراهان نیازمند آموزش و آگاهی در حوزه تهدیدات زیستی است

مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی گفت: یکی از اهداف اصلی تهدیدات زیستی به خطر انداختن امنیت غذایی مردم از طریق آلوده کردن منابع غذایی است و مشخص ترین برنامه برای مقابله با حملات بیوتروریستی طراحی سیستم های مراقبت از انواع بیماری ها و انجام اقدامات پیشگیرانه است.
بررسي مباحث پدافند غيرعامل در سومين اجلاس عمومي اتحاديه هاي صنفي كلانشهر اراك

بررسي مباحث پدافند غيرعامل در سومين اجلاس عمومي اتحاديه هاي صنفي كلانشهر اراك

مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی :با اشاره به وجود بافت های فرسوده و نا ایمن در سطح شهر اراک، خواستار استاندارد سازی و اتخاذ تدابیر پدافندی و پیشگیرانه در حوزه ی معماری شهری شد و بر افزایش ضریب آگاهی عمومی بر مبنای آموزش تاکید کرد.
بررسي وضعيت سوخت جايگزين نانوايي ها روي ميز كارگروه انرژي و آب شوراي پدافند غيرعامل
مرکزی؛
در سومین جلسه کارگروه انرژی و آب شورای پدافند غیرعامل که با حضور اعضای کارگروه و مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان در شرکت گاز برگزار شد حضور به هم رساند و با تاکید بر نقش حیاتی نانوایی ها در شرایط اضطراری، پیرامون افزایش سطح تاب آوری خدمات نانوایی های سطح شهر به مردم در شرایط اضطراری و پیگیری مصوبات جلسات قبل سخنانی را ایراد کرد.
جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان با محوریت پیشگیری در برابر تب کریمه کنگو و انفولانزای فوق حاد پرندگان برگزار شد
با حضور مدیر کل پدافند غیرعامل استان مرکزی
جلسه ی قرارگاه پدافند زیستی استان، که با محوریت تب خونریزی دهنده ی کریمه کنگو با هدف بررسی وضعیت این بیماری و پیگیری اقدامات عملی و اجرایی شدن دستورالعمل های ابلاغ شده و همچنین طرح برنامه ریزی های لازم جهت پیشگیری از آنفولانزای فوق حاد پرندگان و سایر تهدیدات زیستی، با حضور مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و سایر اعضا برگزار شد.
برگزاري جلسه قرارگاه پدافند شيميايي پيرامون اجراي رزمايش شيميايي در استان
استان مرکزی؛
جلسه ی قرارگاه پدافند شیمیایی استان پیرامونِ چگونگی برگزاری رزمایش شیمیایی در سطح استان مرکزی با حضور حسن بیگی معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی، مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و سردار قاسمی معاون اطلاعات و عملیات سازمان پدافند غیرعامل و با حضور اعضای قرارگاه در محل سالن جلسات معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی برگزار گردید
اولين جلسه ي كميته ي حمل و نقل و سوخت ستاد اربعين حسيني استان مركزي
به ریاست مدیرکل پدافند غیرعامل استان برگزار شد
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی و دبیر ستاد اربعین حسینی استان در اولین جلسه ی کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین حسینی که در صبح سه شنبه هفته جاری با حضور اعضای این کمیته در اداره کل پدافند غیرعامل برگزار شد.
برگزاري كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين حسيني استان مركزي با حضور دبير ستاد
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی و دبیر ستاد اربعین حسینی استان در اولین جلسه ی کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین که در صبح دوشنبه هفته جاری با حضور اعضای ستاد در اداره کل پدافند غیرعامل برگزار شد با اشاره به اهمیت و ارزش مراسمِ با شکوه پیاده روی اربعین سرور و سالار شهیدان و بیان ساختار ستاد اربعین بر آموزش، مستندسازی، تبلیغات، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی و ایجاد یکپارچگی و حرکت هدفمند در راستای هرچه بهتر برگزار کردن مراسم اربعین حسینی تاکید کردند.
اولين جلسه ي ستاد اربعين استان مركزي برگزار شد
اولين جلسه ي ستاد اربعين استان مركزي برگزار شد
اولین جلسه ی ستاد اربعین حسینیِ استان مرکزی با حضور حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان، مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و سایر اعضای ستاد اربعین، با محوریت بررسی دقیق موضوع و عملکرد گذشته و ایجاد هماهنگی های لازم بین دستگاه ها در برگزاری هرچه با شکوه تر مراسم اربعین سرور و سالار شهیدان برگزار شد.
نشست قرارگاه پدافند زيستي استان با موضوع تب كريمه كنگو
با حضور مدیران و مسئولان ارشد استان مرگزی برگزار شد
مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی در جلسه ی قرارگاه پدافند زیستی غیرعامل، که با موضوع تب کریمه کنگو با هدف ایجاد هماهنگی بین اعضا در جهت مدیریت این بیماری و پیگیری اقدامات عملی و اجرایی شدن دستورالعمل های ابلاغ شده صبح روز شنبه هفته جاری برگزار شد.
جلسه کمیسیون پیشگیری و مقابله با تهدیدات بیوتروریسم استان مرکزی برگزار شد
اولین جلسه ی کمیسیون پیشگیری و مقابله با تهدیدات بیوتروریسم در استان مرکزی، صبح یکشنبه هفته جاری در محل سالن جلسات حوزه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با حضور عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل و سایر اعضای کمیسیون با دستور کار بررسی و رصد تهدیدات بالقوه و بالفعل در زمینه های مختلف و گستره ی ماموریت کاری دستگاه های عضو در حوزه بیوتروریسم برگزار شد.
دومين جلسه كارگروه صنعت، معدن و تجارتِ پدافند غيرعامل استان برگزار شد
با حضور عسکری، مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی
دومین کارگروه صنعت، معدن و تجارتِ پدافند غیرعامل استان مرکزی با حضورِ مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی، مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت پیرامون ارزیابی عملکرد صنایع در این حوزه و اتخاذ تدابیر کاربردی در راستای شناسایی مخاطرات استان برگزار شد.
استانداردسازی سردخانه خمین/ آموزش و اطلاع‌رسانی نحوه مقابله با بیماری تب کریمه کنگو
مدیر کل پدافند غیرعامل استان مرکزی در جلسه پدافند زیستی شهرستان خمین خواستار شد
عسگری توجه به بحث آموزش و انجام اطلاع رسانی مناسب، سمپاشی دام ها و اماکن نگهداری دام، جلوگیری از ورود یا عبور دام های آلوده، قرنطینه ی دام های مشکوک و نگه داری گوشت پس از کشتار در سردخانه را مهم ترین اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با این بیماری دانست.
تجميع كارگروه هاي مشترك پدافند غيرعامل و مديريت بحران براي هم افزايي و جلوگيري از موازي كاري
در جلسه هماهنگي پدافند غيرعامل استان مرکزی با مديريت بحران استان مطرح شد:
روز شنبه هفته جاری جلسه ای با حضور عسگری، مدیر کل پدافند غیرعامل استان مرکزی و فرخی مدیرکل مدیریت بحران و حضور چند تن از کارشناسان این دو حوزه، با محوریت تجمیع کارگروه ها در مباحث مشترک و برگزاری مشترک کمیته ها برای جلوگیری از موازی کاری پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در اداره کل پدافند غیرعامل استان مرکزی برگزار گردید.
بازديد سرزده مديركل پدافند غيرعامل از تأسيسات و سيلوهاي مجموعه شركت غله
استان مرکزی؛
در این بازدید عسگری به تهدیدات مورد توجه حوزه غله و حل پاره ای از مشکلات غله استان تاکید کرد.
شناسایی تهدیدات شرکت های صنعتی در استان
عسکری خواستار شد؛
جلسه هم‌اندیشی مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی با آمره ای مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی در حوزه پدافند غیرعامل برگزار شد
جلسه هماهنگي تأمين خطوط امن و پايدار فيبر نوري ادارات تابعه ثبت‌احوال
با حضور مديركل پدافند غيرعامل استان مركزي برگزار شد؛
جلسه هماهنگی تأمین خطوط امن و پایدار فیبر نوری ادارات تابعه ثبت‌احوال با حضور مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی در محل اداره کل پدافند غیرعامل
تهیه تقویم آموزشی دوره های پدافند غیرعامل از مهمترین کارهای سال جاری می باشد
عسکری در اولین جلسه با کارشناسان اداره کل کل پدافند غیرعامل استان مرکزی گفت:
اولین جلسه مجید عسگری مدیرکل پدافند غیر عامل استان مرکزی با کارشناسان این اداره کل در خصوص بیان برنامه ها و چشم انداز های اداره کل پدافند غیر عامل در سال جاری
جلسه مديركل پدافند غير عامل استان مركزي با رئيس نظام مهندسي استان
جلسه مدیرکل پدافند غیرعامل با مصطفوی رئیس نظام مهندسی استان مرکزی پیرامون مباحث پدافند غیر عامل در حوزه ساخت وساز در استان مرکزی تشکیل شد
جلسه سازمان آتش‌نشاني و بازديد از ايستگاه‌هاي مركزي و شماره 3 شهرستان اراك
با حضور عسکری مدیر کل پدافند غیرعامل اراک انجام شد؛
جلسه سازمان آتش نشانی و بازدید از ایستگاه های مرکزی و شماره 3 شهرستان اراک و مدرسه آتش نشانی با حضور مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل استان و آقا زیارتی رئیس سازمان آتش‌نشانی برگزار شد.
نخستین دوره آموزشی پدافند غیر‌عامل حوزه زیستی در استان مرکزی برگزار شد
مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه روح‌الله
مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه روح‌الله گفت: نخستین دوره آموزشی پدافند غیر‌عامل در حوزه زیستی ویژه شاغلین حوزه سلامت به همت بسیج جامعه پزشکی سپاه روح‌الله برگزار شد.
برگزاری شوراي تامين شهرستان فراهان با حضور مدير كل پدافند غير عامل استان مركزي
شورای تامین شهرستان فراهان با حضور مجید عسگری مدیر کل پدافند غیر عامل استان مرکزی برگزار شد
جلسه شوراي اداري شهرستان فراهان با حضور مدير كل پدافند غير استان مركزي برگزار شد
جلسه شوراي اداري شهرستان فراهان با حضور اعضاء و مجید عسگری مدیر کل پدافند غیر عامل استان مرکزی در سالن اجتماعات فرمانداري تشكيل شد.
آخرین اخبار 
آرشیو