پایداری ملی

ایمنی مردم اولویت نخست پدافند غیرعامل است

ایمنی مردم اولویت نخست پدافند غیرعامل است

سومین جلسه کمیته بازدید از ساختمان های با اهمیت بالا در تاریخ نوزدهم اردیبهشت ماه به ریاست مهندس اصلانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و با حضور مدیران کل و کارشناسان اعضای کمیته مذکور برگزار شد.
آموزش، مهمترین عامل کاهش تهدیدات بیوتروریستی

آموزش، مهمترین عامل کاهش تهدیدات بیوتروریستی

دومین جلسه کمیسیون پیشگیری و مقابله با تهدیدات بیوتروریستی در سال 96 با حضور اعضای کمیسیون و به ریاست سیف، مدیرکل پدافند غیرعامل استان برگزار گردید.
نمونه انسانيت‌زدايي در جنگ نرم، داعش است

نمونه انسانيت‌زدايي در جنگ نرم، داعش است

رئيس دانشگاه علوم پزشكى لرستان گفت: انسانيت‌زدايي از تاكتيك‌هاي جنگ نرم بوده و داعش نمونه آن است.
برگزاری همایش ملي جنگ نرم و پدافند غیرعامل در حوزه سلامت
لرستان؛
همایش ملی جنگ نرم و پدافند غیر عامل در حوزه سلامت، با چهار محور اصلی ذیل در 6، 7 و 8 اردیبهشت ماه سال جاری در خرم آباد برگزار خواهد شد
پروژه‌های لرستان باید طرح پدافند غیرعامل داشته باشند
مدیرکل پدافند غیرعامل لرستان:
مدیرکل پدافند غیرعامل لرستان گفت: پروژه های لرستان باید طرح پدافند غیر عامل داشته باشند.
افتتاح پروژه پدافند غیرعامل در حوزه برق استان لرستان
بازوند، استاندار لرستان گفت: با برنامه ریزی های انجام شده و در راستای ایجاد اشتغال در آینده نزدیک شاهد سرمایه گذاری قابل توجهی در استان لرستان خواهیم بود.
بازدید اعضای کمیته شناسایی ساختمان های با اهمیت زیاد از ابنیه مهم
خرم آباد؛
اين بازديدها در راستاي اجراي ملاحظات پدافند غيرعاملي به خصوص مبحث 21 مقررات ملي ساختمان و اجراي چك ليست هاي مربوط به آن انجام گرفت و پس از بررسي نهايي هر سازه، تمهيدات لازم جهت اجراي ملاحظات مربوطه به دستگاه هاي ذيربط ارسال شد.
پیامدهای حملات سایبری به زیرساخت ها میتواند صدها برابر حملات فیزیکی باشد
معاون امور استان های سازمان پدافند غیر عامل دراولین همایش پدافند سایبری و بازدارندگی ملی در استان لرستان
معاون امور استان های سازمان پدافند غیر عامل با اشاره به لزوم ملاحضات پدافند غیرعامل در استان ها، به اهمیت پدافند سایبری به عنوان یکی از مهمترین بخش های پدافند غیرعامل پرداختند و بیان نمودند فضای سایبری در عین حال که دارای فرصت هایی می باشد اما اگر مدیریت نشود قطعا فرصت ها به تهدید تبدیل می شوند.
انجام تست نفوذ براي شناساي نقاط ضعف فضاي سايبري دستگاه هاي اجرايي يك ضرورت است
سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري لرستان:
جلسه شوراي پدافندغيرعامل استان لرستان با حضور معاون سياسي،معاون عمراني استانداري و اعضاي شوراي پدافندغيرعامل استان برگزار گرديد.
برگزاری کارگاه آموزشی اصول و مبانی پدافند غیرعامل در اداره کل صنعت معدن و تجارت استان لرستان
سیف ضمن اشاره ویژه به تهدیدات سایبری بیان کردند که امروزه تقریباَ هر فرد گوشی تلفن هوشمند در اختیار دارد و با توجه به اینکه متأسفانه قسمت عمده ای از گوشی های موجود در بازار به صورت قاچاق می باشند لذا این خود می تواند یکی از تهدیدات ویژه محسوب شود.
برگزاری همایش پدافند غیر عامل در برق لرستان
با همت و پیگیری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان لرستانو با پیگیری مستمر معاونت بهره برداری شرکت، همایش پدافند غیر عامل با حضور مدیر پدافند غیرعامل شرکت توانیر، مدرس دانشگاه علم و صنعت و سازمان پدافندغیرعامل کشور، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و کارگروه تخصصی انرژی و آب استان، مدیران توزیع برق شهرستان ها، بهره برداری کلیه شهرستان ها، رابطین پدافندغیرعامل، کارشناسان شرکت های زیرمجموعه کارگروه تخصصی انرژی و آب و جمع کثیری از نیروهای شرکت در سطح استان در سالن همایش بانک صادرات برگزار گردید.
بخش هایی از لرستان در خاموشی به سر می برند
با اشاره به بارش سنگین برف در استان اظهار کرد: هم اکنون با توجه به بارش برف سنگین، برق در تعداد زیادی از روستاها و شهرهای استان قطع است.
تاکید فرمانده سپاه لرستان بر نهادینه سازی فرهنگ پدافند غیرعامل
لرستان؛
فرمانده سپاه استان لرستان گفت: از آنجا که هنوز ذهنیت اقشار مختلف جامعه در بحث پدافند غیر عامل مهیا نیست باید فرهنگ پدافند غیرعامل در میان مردم استان نهادینه شود.
تشریح و گزارش اقدامات انجام شده اداره کل پدافند غیرعامل استان لرستان در هفته پدافند غیر عامل
مدیر کل پدافند غیرعامل استان لرستان :
جناب آقای سیف مدیر کل پدافند غیرعامل در جلسه روز یکشنبه ضمن تقدیر و تشکر از کارکنان اداره کل پدافند غیرعامل استانداری به خاطر حداکثر همکاری در اجرای برنامه های مورد نظر هفته پدافند غیرعامل به بیان گزارشی از اقدامات صورت گرفته در آن هفته پرداخت. وی همچنین تصریح کرد برگزاری رزمایش در مراکز حیاتی و حساس استان باعث افزایش آمادگی نسبی این مراکز در برابر خطرات احتمالی میشود
آموزش همگانی و عمومی پدافند غیرعامل می تواند نقش زیادی در ایمن سازی جامعه داشته باشد
معاون سیاسی وامنیتی استانداری لرستان:
دیدار مدیرکل و کارکنان اداره کل پدافند غیرعامل لرستان با معاون سیاسی و امنیتی استانداری
دستگاههای اجرایی استان با ارائه پروژه ها و طرح هایی با موضوعیت پدافند غیرعامل بودجه های ملی را جذب کنند
مدیرکل پدافند غیرعامل استان لرستان در دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه استان:
مدیرکل و کارکنان اداره کل پدافند غیرعامل استان به مناسبت آغاز هفته پدافند غیرعامل با رئیس سازمان برنامه و بودجه استان دیدار کردند . در این دیدار سیف مدیرکل پدافند غیرعامل بیان کرد که عملکرد این اداره کل در سال 1395 موفق بوده و این نتیجه تلاش بی وقفه کارکنان اداره کل پدافند غیر عامل است
برگزاري نشست هم انديشي در اداره کل استاندارد لرستان
نشست بررسي زمينه هاي همکاري اداره کل استاندارد استان لرستان با اداره کل پدافند غير عامل و و مرکز آپاي دانشگاه لرستان به منظور اتخاذ راهکارهاي مناسب و همکاري در زمينه زيرساخت، با حضور رييس و معاون مرکز فناوري اطلاعات و ارتباطات سازمان ملي استاندارد ايران عصر روز يکشنبه چهاردهم آذر ماه در محل اداره کل استاندارد برگزار شد.