پایداری ملی

اجرای طرح های پدافند غیرعامل قبل از وقوع بحران باعث کاهش چشمگیر هزینه ها در زمان بحران می شود

اجرای طرح های پدافند غیرعامل قبل از وقوع بحران باعث کاهش چشمگیر هزینه ها در زمان بحران می شود

در این جلسه مصوب شد مانور ملی صنایع غذایی با همکاری وزارت کشور (اداره کل امور مرزی و پدافند غیر عامل)، سازمان پدافند غیرعامل کشور و با حضور کلیه دستگاه های اجرایی عضو کارگروه، در سال جاری برگزار گردد
تست نفوذ مهمترین راه سنجش آمادگی دستگاه های اجرایی در مقابله با تهدیدات سایبری

تست نفوذ مهمترین راه سنجش آمادگی دستگاه های اجرایی در مقابله با تهدیدات سایبری

سیف گفت: دشمن همیشه در حال ایجاد تهدید، به خصوص در عصر حاضر، تهدید سایبری می باشد که باید تمهیدات لازم برای آمادگی و مقابله با آن اندیشیده شود
در جنگ های زیستی هدف کشتن انسان ها نیست بلکه ضربه زدن به سیستم های اقتصادی کشور است/پیش سرد کشتارگاه های صنعتی یکی از مهمترین عوامل پیشگیری تب کریمه کنگو

در جنگ های زیستی هدف کشتن انسان ها نیست بلکه ضربه زدن به سیستم های اقتصادی کشور است/پیش سرد کشتارگاه های صنعتی یکی از مهمترین عوامل پیشگیری تب کریمه کنگو

علی سیف تهدیدات بیولوژیکی را یکی از مهمترین تهدیدات دشمن خواند که علاوه بر هزینه کم تولید، می تواند آثار مخرب فراوانی در پی داشته باشد.
الزام دستگاه های اجرایی استان به اختصاص یک درصد از اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای جهت اجرای طرح های پدافند غیرعامل
لرستان؛
استاندار لرستان در نامه ای کلیه دستگاه های اجرایی استان را به اختصاص یک درصد از اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای به اجرای طرح های پدافند غیرعامل و مصون سازی زیرساخت ها مکلف کرد.
وجود سیستم های پشتیبان و رعایت اصول پدافند غیرعامل در شرکت ارتباطات زیرساخت ضروری است
مدیرکل پدافند غیرعامل لرستان در مانور برق و تست مولدهای برق اضطراری مراکز حساس استان
سیف مدیرکل پدافند غیرعامل استان، شرکت ارتباطات زیر ساخت را از مراکز حساس خواند و وجود سیستم های پشتیبان، رعایت اصول پدافند غیرعامل در ساختمان ها و سیستم های اطفاء حریق را از مهمترین ملاحظات پدافندی آن مرکز برشمرد.
انتصاب مسئول کارگروه دفاعی، امنیتی و انتظامی شورای پدافند غیرعامل استان
لرستان؛
مهندس بازوند استاندار لرستان در حکمی دکتر خجسته پور معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری را به عنوان مسئول کارگروه دفاعی، امنیتی و انتظامی شورای پدافند غیرعامل استان منصوب کرد.
حوادث تروریستی ضرورت افزایش هوشیاری و اتخاذ تدابیر مناسب در برخورد با تهدیدات را بیش از پیش نمایان ساخت
معاون سیاسی استانداری لرستان در جلسه کارگروه دفاعی امنیتی شورای پدافند غیرعامل استان:
خجسته پور گفت: با توجه به اینکه امنیت و فراتر از آن احساس امنیت مهمترین نیاز و پیش نیاز خواسته های جامعه است، ضروریست با شناسایی تهدیدات و آسیب پذیری مراکز مهم و حساس به تفکیک تهدیدات و نوع آسیب، از طریق کارگروه های تخصصی استان جهت پیشگیری و مقابله با آنها در حوزه های مختلف از جمله سایبری و زیستی آمادگی لازم را داشته باشیم.
اجرای مانورهای کاربردی پدافند غیرعامل در لرستان
معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان گفت: مانورهای واقعی پدافند غیر عامل در استان لرستان طراحی و اجرا شود تا در صورت رخ دادن اتفاقی بتوانیم در رابطه با برطرف کردن مشکل اقدامات لازم را به‌موقع انجام دهیم.
تلاش دشمن برای نفوذ با استفاده از تکنولوژی‌های نوین ارتباطی
سیف در دیدار مدیر کل آموزش و پرورش لرستان:
مدیرکل پدافند غیرعامل در این دیدار که صبح امروز با حضور مدیرکل آموزش و پرورش و رئیس اداره حراست آن سازمان صورت گرفت؛ به گسترش تهدیدات دشمن اشاره کرد و گفت : دشمن با شکل جدیدتر و با استفاده از تکنولوژی های نوین ارتباطی ورود کرده و تلاش می کند تا از طریق این فناوری به اهداف خود دست پیدا کند.
انتصاب مسئول کارگروه فرهنگی، آموزشی و اجتماعی شورای پدافند غیرعامل لرستان
دریکوند مدیر کل آموزش و پرورش به عنوان مسئول کارگروه فرهنگی، آموزشی و اجتماعی توسط مهندس بازوند استاندار لرستان منصوب شد.
ایمنی مردم اولویت نخست پدافند غیرعامل است
اصلانی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان:
سومین جلسه کمیته بازدید از ساختمان های با اهمیت بالا در تاریخ نوزدهم اردیبهشت ماه به ریاست مهندس اصلانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و با حضور مدیران کل و کارشناسان اعضای کمیته مذکور برگزار شد.
آموزش، مهمترین عامل کاهش تهدیدات بیوتروریستی
لرستان
دومین جلسه کمیسیون پیشگیری و مقابله با تهدیدات بیوتروریستی در سال 96 با حضور اعضای کمیسیون و به ریاست سیف، مدیرکل پدافند غیرعامل استان برگزار گردید.
نمونه انسانيت‌زدايي در جنگ نرم، داعش است
رئيس دانشگاه علوم پزشكى لرستان گفت: انسانيت‌زدايي از تاكتيك‌هاي جنگ نرم بوده و داعش نمونه آن است.
برگزاری همایش ملي جنگ نرم و پدافند غیرعامل در حوزه سلامت
لرستان؛
همایش ملی جنگ نرم و پدافند غیر عامل در حوزه سلامت، با چهار محور اصلی ذیل در 6، 7 و 8 اردیبهشت ماه سال جاری در خرم آباد برگزار خواهد شد
پروژه‌های لرستان باید طرح پدافند غیرعامل داشته باشند
مدیرکل پدافند غیرعامل لرستان:
مدیرکل پدافند غیرعامل لرستان گفت: پروژه های لرستان باید طرح پدافند غیر عامل داشته باشند.
افتتاح پروژه پدافند غیرعامل در حوزه برق استان لرستان
بازوند، استاندار لرستان گفت: با برنامه ریزی های انجام شده و در راستای ایجاد اشتغال در آینده نزدیک شاهد سرمایه گذاری قابل توجهی در استان لرستان خواهیم بود.
بازدید اعضای کمیته شناسایی ساختمان های با اهمیت زیاد از ابنیه مهم
خرم آباد؛
اين بازديدها در راستاي اجراي ملاحظات پدافند غيرعاملي به خصوص مبحث 21 مقررات ملي ساختمان و اجراي چك ليست هاي مربوط به آن انجام گرفت و پس از بررسي نهايي هر سازه، تمهيدات لازم جهت اجراي ملاحظات مربوطه به دستگاه هاي ذيربط ارسال شد.