پایداری ملی

مدیرکل پدافند غیرعامل گیلان خبر داد: افتتاح نخستین آزمایشگاه زیستی شمال کشور در دانشگاه گیلان

مدیرکل پدافند غیرعامل گیلان خبر داد: افتتاح نخستین آزمایشگاه زیستی شمال کشور در دانشگاه گیلان

مهندس امیر مرادی مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان با دکتر سید ضیاالدین میرحسینی معاون پژوهشی دانشگاه گیلان دیدار و در خصوص پیرامون همکاری اداره کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان و دانشگاه گیلان به گفتگو پرداخت.
شرکت گاز استان گیلان متعهد به اجرای الزامات پدافند غیرعامل است

شرکت گاز استان گیلان متعهد به اجرای الزامات پدافند غیرعامل است

امیر مرادی مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری گیلان و هیئت همراه با حضور در شرکت گاز با حسین اکبر مدیرعامل گاز گیلان دیدار کردند.
تقدیر از مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری گیلان در همایش صنعت و دانشگاه گیلان

تقدیر از مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری گیلان در همایش صنعت و دانشگاه گیلان

اولین همایش ارتباط صنعت و دانشگاه گیلان با هدف معرفی توانمندیهای پژوهشی، تجاری سازی تحقیقات، بررسی موانع و چالشهای پیش رو و توسعه دانشگاه‌ کارآفرین و با حضور مسئولین ذیربط کشوری، استانی و صاحبان صنایع مختلف استان در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد.
معاون سیاسی،امنیتی استانداری گیلان: آموزش در خانواده ها دروازه اصلی ما برای “فرهنگ سازی” است
علی اصغر جمشید نژاد، با توجه به اقدامات مثبت و موثر و عملکرد پدافند غیرعامل بیان کرد:پدافند غیر عامل یک مجموعه مدیریتی و حاکمیتی و نظارتی بر اتفاقات و پروژهای بزرگ است که باید مسائل مربوط به پدافند غیرعامل لحاظ و مجوز صادر شود،که اینها نیاز به اطلاعات لازم و تخصصی دارد که باید مد نظر قرار بگیرد.
سومین سمینار عبرت آموزی از حوادث در شرکت گاز گیلان برگزار شد
در ادامه نشست های پی در پی عبرت آموزی از حوادث، روز یکشنبه ۶ اسفندماه سومین سمینار آموزشی عبرت آموزی از حوادث با حضور مهندس اکبر مدیرعامل گاز گیلان در سالن همایش روابط عمومی شرکت گاز برگزار شد.
برپایی مانور امداد در تصادف شهری در رشت
نخستین مانور تصادف شهری از صحنه تصادف تا بیمارستان امروز در رشت برگزار شد.
اجرای طرح پدافندی مراقبت سندرومیک بیماری‌های واگیر در گیلان
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اجرای پایلوت طرح پدافندی مراقبت سندرومیک اپیدمی بیماری‌های واگیر در شهرستان‌های سیاهکل و آستارا خبر داد .
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان: آزمایشگاه زیستی شمال کشور راه اندازی می شود
امیر مرادی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان گیلان در رشت اظهار داشت: ایجاد بستر مناسب برای توسعه پایدار، همسویی با سیاست‌های تنش‌زدایی از جمله فواید اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل است.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان با اشاره به تدوین "طرح جامع پدافند غیرعامل" در استان گیلان گفت: راه‌اندازی "آزمایشگاه زیستی شمال کشور" یکی از طرح‌هایی است که در دستور کار قرار دارد‌.
ارائه نکات آموزشی مهم‌ترین بخش در حوزه پدافند غیرعامل است
نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی:
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی: پدافند غیرعامل به این معناست که هر فردی در زمان بحران بتواند از خود و شهرش دفاع کند.
پدافند غیرعامل اهرمی قوی برای کاهش آسیب ها ی ناشی از خطرات غیر طبیعی است و باید در همه تصمیم گیری ها ی کلان و غیر کلان لحاظ شود
استاندار گیلان:
مصطفی سالاری به نقش پدافند غیرعامل در کاهش آسیب ها در بخش های مختلف هم اشاره کرد و افزود : پداقند غیرعامل اهرمی قوی برای کاهش آسیب ها ی ناشی از خطرات غیر طبیعی است و باید در همه تصمیم گیری ها ی کلان و غیر کلان لحاظ شود.
طرح
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اعلام اینکه طرح "نظام مراقبت سندرومیک" در استان اجرا می‌شود گفت: این طرح از مهم‌ترین اقدامات این دانشگاه در حوزه پدافند غیرعامل است.
همایش آموزش پدافند غیرعامل برای دبیران آمادگی دفاعی برگزار شد
همایش آموزش پدافند غیرعامل برای دبیران آمادگی دفاعی سراسر استان گیلان با حضور مهندس امیر مرادی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان،علی اکبر ستاره استاد دانشگاه مالک اشتر تهران در دبیرستان دخترانه شاهد رشت برگزار شد
باید کشور را در زمینه تهدیدهای جدید مصون کرد
معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل:
معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: انقلاب اسلامی یک تحول کاملاً مهم است و امروز اگر می‌خواهیم کشورمان در زمینه تهدیدات جدید یک کار علمی و غیرنظامی انجام دهد باید کارهایی انجام دهیم که کشور مصون بماند.
سمینار آموزشی پدافند غیر عامل در مخابرات منطقه گیلان برگزار گردید
مهندس آموئی ضمن عرض خوش آمدگویی به مدعوین محترم و با تشکر از مهندس مرادی برای تشکیل این سمینار گفت : نیاز است که که هر 6 ماه مروری بر این موضوع مهم داشته باشیم .
برگزاری جلسه بیوتروریسم در اداره کل پدافند غیرعامل استان گیلان
کمیسیون بررسی تهدیدات بیوتروریسم در صبح چهارشنبه هفته گذشته در محل اداره کل پدافند غیر عامل استان گیلان برگزار شد.
برگزاری سومین کنفرانس ملی دانشجویی اقتصاد کشاورزی(مدیریت و بهره وری آب در بخش کشاورزی با رویکرد پدافند غیرعامل) در گیلان
به همت دانشگاه گیلان؛
سومین کنفرانس ملی دانشجویی اقتصاد کشاورزی به همت انجمن علمی اقتصاد کشاورزی دانشگاه گیلان در اسفند ماه جاری در این استان برگزار می شود.
عدم‌استحکام برخی از بناهای تازه‌ساخت در استان گیلان
استاندار گیلان با اشاره به عدم‌استحکام برخی از بناهای تازه‌ساخت در استان گیلان گفت: برخورد قاطع با تخلفات ساختمانی در استان گیلان ضروری است.
مدیرکل پدافند غیرعامل گیلان: اگر زیرساخت ها آماده نباشد به بحران برمی خوریم
جلسه کارگروه تخصصی پدافند غیرعامل راه و شهرسازی استان گیلان با حضور علی خاوری مدیر کل راه و شهر سازی استان گیلان،امیرمرادی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان و جمعی از مسئولین و کارشناسان ادارات مختلف در سالن اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان برگزار شد.
ضرورت به کارگیری انرژی‌های خورشیدی و بادی در گیلان
از مهم‌ترین اقدامات کارگروه تخصصی انرژی و آب پدافند غیرعامل استان گیلان ، حمایت و گسترش مولدهای مقیاس کوچک و بکارگیری ظرفیت انرژیهای تجدیدپذیر خورشیدی و بادی به عنوان انرژیهای جایگزین نیروگاههایی است که از سوخت فسیلی استفاده می‌کنند. استان گیلان این ظرفیت بالا را دارد و بکارگیری از این ظرفیت‌های خورشیدی و بادی ضرورتی است انکارناپذیر.
همایش پدافند غیر عامل در سالن آمفی تئاتر آموزش وپرورش شهرستان ماسال برگزار شد
گیلان؛
همایش پدافند غیر عامل در یازدهم آبان ماه در سالن آمفی تئاتر آموزش وپرورش شهرستان ماسال برگزار گردید، سخنران اصلی مراسم مهندس بابایی از پدافند غیر عامل استان بود و مهندس مقدس مسول پژوهش سازمان صنعت معدن استان نیز در این مراسم سخنرانی کردند.
پدافند غیر عامل به اولویت اصلی ادارات جهت پیشگیری از تهدیدات تبدیل شود
معاون فرماندار ماسال تاکید کرد
معاون فرماندار ماسال با تاکید بر اهمیت و نقش پدافند غیر عامل در کاهش خطرپذیری کشور، گفت: پدافند غیر عامل باید به اولویت اصلی همه ی ادارات و دستگاه های اجرایی تبدیل شود.
آخرین اخبار 
آرشیو