پایداری ملی

تشکیل کارگروه بهداشت سلامت و بیولوژیک پدافند غیرعامل در گیلان

تشکیل کارگروه بهداشت سلامت و بیولوژیک پدافند غیرعامل در گیلان

اولین کارگروه بهداشت سلامت و بیولوژیک پدافند غیرعامل با حضور مدیرعامل پدافند غیرعامل استانداری، رییس و اعضای کارگروه استان، در سالن اجلاس دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.
آموزش و انتقال آگاهی، مهمترین اقدام در جهت مبارزه با آفت مگس زیتون

آموزش و انتقال آگاهی، مهمترین اقدام در جهت مبارزه با آفت مگس زیتون

جمالی، نماینده مردم رودبار گفت: مهمترین اقدام برای مبارزه با آفت مگس میوه خوار زیتون را آموزش و انتقال آگاهی به مردم و باغداران دانست و اگر آموزش ها درست منتقل شود اثر بخشی مناسب تر را شاهد خواهیم بود.
جلسه کارشناسان پدافند غیرعامل استان های گیلان و مرکزی

جلسه کارشناسان پدافند غیرعامل استان های گیلان و مرکزی

به گزارش خبرنگار پایداری ملی، نشست کارشناسان اداره کل پدافند غیر عامل استان گیلان و استان مرکزی در روز پنجشنبه هفته جاری با حضور امیر مرادی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان برگزار گردید
در بحث امنیت غذایی جامعه با هیچ کس تعارف نداریم
فرماندار آستارا:
فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: در بحث تامین امنیت غذایی جامعه با هیچ کس تعارف نداریم و به شدت با متخلفین برخورد می شود.
برگزاری جلسه کارگروه کشاورزی دراستان گیلان با موضوع تهدیدات زیستی
با حضور مرادی، مدیر کل پدافند غیرعامل گیلان
مدیرکل پدافند غیرعامل استان گیلان با اشاره به تهدیدات مهم حوزه کشاورزی تلاش دست اندرکاران بخش کشاورزی را در راستای کاهش اثرات تهدیدات لازم برشمرد.
برگزاری جلسه شورای پدافند غیر عامل در شهرستان رشت
جلسه کمیسیون پدافند غیرعامل شهرستان رشت با محوریت هماهنگی جهت برگزاری اولین گردهمایی ملی منجمان غیرحرفه‌ای با حضور فرماندار شهرستان رشت و سایر مسئولان در محل فرمانداری برگزار شد.
برگزاری اولین گردهمایی منجمان آماتور کشور با نگاه تخصصی به پدافند غیر عامل+تصاویر
گزارش؛
استان گیلان در چهارروز گذشته میزبان برگزاری اولین گردهمایی ملی منجمان آماتور کشور بود. این گردهمایی با مباحث تخصصی نجوم و اختر فیزیک با رویکرد و نگاه تخصصی پدافند غیرعامل توسط کارشناسان ،پژوهشگران ،صاجب نظران و علاقمندان این رشته با برگزاری چندین کارگاه تخصصی ،سخنرانی علمی برگزار شد.
گیلان در پدافند غیر عامل پیشتاز است
معاون امور مرزی و پدافند غیرعامل وزارت کشور:
معاون اداره کل امور مرزی و پدافند غیرعامل وزارت کشور،گیلان را در بخش پدافند غیر عامل استانی پیشتاز توصیف و ابراز کرد:.از استاندار و “امیر مرادی-مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری”و مجموعه دست اندرکاران این بخش که به پدافند غیر عامل توجه ویژه ای دارند،قدردانی می کنم.
برگزاری نخستین گردهمایی ملی منجمان آماتور با محوریت پدافند غیرعامل در رشت
نخستین گردهمایی ملی منجمان آماتور کشور با نگاه تخصصی به پدافند غیرعامل به میزبانی استانداری گیلان برگزار می‌شود.
پدافند غیرعامل از مهمترین عوامل اقتدار دولت ها در حفظ و گسترش امنیت ملی و زمینه ساز توسعه متوازن و همه جانبه می باشد
مردای، در جلسه هماهنگی گردهمای نجوم با محوریت پدافند غیرعامل استان گیلان
اولین جلسه هماهنگی ادارات جهت گردهمایی نجوم با محوریت پدافند غیر عامل روز پنج شنبه ، هشتم تیرماه با حضور تعدادی از روسای ادارات در محل اداره کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان برگزار شد.
بازآفرینی بافت‌ ناکارآمد شهری به ارتقای سیستم پدافند غیرعامل می‌انجامد
مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان:
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در جلسه کارگروه تخصصی پدافند غیرعامل این اداره‌کل گفت: مجموعه اقداماتی که به منظور احیا، بهسازی و بازآفرینی بافت‌های ناکارآمد شهری انجام می‌شود، ارتقای سیستم پدافند غیرعامل و افزایش توان مدیریت بحران را در این مناطق به دنبال خواهد داشت.
جلسه هماهنگی اولین گردهمایی ملی منجمان آماتور ایران با محوریت پدافند غیر عامل
گیلان؛
جلسه هماهنگی اولین گردهمایی ملی منجمان آماتور ایران با محوریت پدافند غیر عامل و با ریاست مرادی، مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری گیلان و با حضور اعضای اجرایی و علمی در روز دوشنبه هفته جاری برگزار شد.
نخستین همایش ملی پدافند غیر عامل در گیلان
با تصویب استانداری گیلان، اولین همایش ملی پدافند غیر عامل با رویکرد مردم محور در آذر ماه سال جاری به میزبانی شهرستان آستارا برگزار خواهد شد.
جلسه هماهنگی گردهمایی ملی منجمان آماتور به ریاست مدیرکل پدافند غیرعامل استان و با حضور اعضا برگزار شد
«همایش نجوم با نگاه تخصصی پدافند غیر عامل» به مدت چهار روز در تاریخ 13 الی 16 تیر ماه 96 در محل دانشگاه گیلان و رصدخانه کوشیارگیلانی برگزار خواهد کرد که دو روز از این گردهمایی جهت برگزاری کارگاههای آموزشی و دو روز دوم نیز برای ارائه سخنرانی ها و مقالات در خصوص آلودگی های نوری وسایر موارد مرتبط با پدافند غیر عامل برنامه ریزی شده است.
دستگاه‌های اجرای و کارگروه‌های تخصصی با برنامه ریزی درون سازمانی به امور پدافندغیرعامل توجه کنند
نجفی استاندار گیلان در شورای پدافند غیرعامل استان:
استاندار گیلان در جلسه شورای پدافند غیر عامل گفت: در شرایط کنونی پردازش به موضوعات پدافند غیر عامل جهت تسهیل در امر مدیریت در شرایط بحرانی و تهدید احتمالی از اهم ترین موضوعات راهبردی دستگاههای اجرایی و کارگروههای تخصصی و فرمانداریهای سراسر استان است.
ضرورت تدوین و برنامه ریزی منسجم جهت ذبح دام/ ارتقاء سلامت مردم وظیفه همه مسئولین است
گیلان؛
با توجه به اهمیت سلامت شهروندان و بروز بیماری cchf تب کریمه کنگو در برخی استانهای کشور جلسه فرارگاه پدافند زیستی با حضور استاندار و مدیر کل پدافند غیر عامل و دستگاه‌های ذیربط، 16 خرداد ماه در استان گیلان برگزار شد.
امضا تفاهم نامه همکاری اداره کل پدافند غیر عامل  با کتابخانه های عمومی استان
گیلان؛
نشست امضای این تفاهم نامه با حضور امیر مرادی مدیرکل پدافند غیر عامل استاندار ی گیلان و خانم بدن آرا سرپرست کتابخانه های عمومی استان گیلان وکارشناسان دو دستگاه در روز شنبه هفته جاری برگزار شد.
دومین جلسه کارگروه آب و انرژِی پدافند غیرعامل استان گیلان
در راستای تغییراتی اقلیمی و امنیت انرژی برگزار شد؛
مرادی مدیرکل پدافند غیرعامل استان گیلان با تاکید به تأمین ۵ درصد از انرژی برق با استفاده از انرژیهای تجدید پذیر در برنامه ششم توسعه اذعان داشت: با توجه به آثار تغییرات اقلیم و پیامدهای زیانبار آن بر عوامل تهدیدآمیز حیات بشر مانند فقر، جنگ و کشتار، قحطی، کمبود غذا و ... جهت دستیابی به توسعه پایدار، این مهم نیازمند مطالعه است و باید در صدر توجه دستگاههای متولی قرارگیرد.
شناسایی گونه علف هرز مهاجم و آلرژیزا آمبروزیا در استان گیلان
اولین جلسه شناسایی گونه علف هرز مهاجم آمبروزیا در اداره کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان برگزار شد.
برگزاری اولین جلسه راه اندازی فصلنامه علمی پژوهشی پدافند غیر عامل استان گیلان
اولین جلسه تصمیم گیری در مورد راه اندازی اولین فصلنامه علمی –پژوهشی پدافند غیر عامل صبح روز پنجشنبه هفته گذشته با حضور مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان و دبیر انجمن علمی پدافند غیر عامل گیلان، رییس کمیته پژوهشی انجمن و کارشناسان اداره کل پدافند غیر عامل استانداری در دفتر مدیر کل پدافند برگزار شد.
دیدار مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری گیلان با مدیر کل امور مرزی و پدافند غیر عامل وزارت کشور
در این دیدار که روز سه شنبه هفته جاری در وزارت کشور برگزار شد، مدیرکل پدافند غیر عامل استان گیلان به بیان عملکرد در سال95 و تشریح برنامه های سال 96 پرداخت.
امضا تفاهم نامه همکاری پدافند غیر عامل با هلال احمر و سازمان صنعت ،معدن تجارت استان
مدیر کل پدافند غیرعامل گیلان خبر داد:
مرادی خاطر نشان کرد: باید از موازی کاری دستگاه های مدیریت بحران و امداد رسان با آموزش و برنامه ریزی مناسب جلوگیری کرد تا هنگام بروز هر حادثه، هر دستگاه بنا به وظیفه و ساختار سازمانی وارد عمل شود.
فرهنگ سازی؛ ماموریت اصلی آموزش و پرورش در حوزه پدافند غیرعامل
در مدیر کل پدافند غیرعامل استان گیلان با مدیر کل آموزش و پرورش استان عنوان شد
آنچه به عنوان ماموریت اصلی در حوزه پدافند غیر عامل اهمیت دارد نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی، مشارکت، گسترش اهداف پدافند غیرعامل در میان جامعه و نسل آینده است.
آخرین اخبار 
آرشیو