پایداری ملی

تست اولین ربات آبی شناور با قابلیت جمع آوری گونه مهاجم سنبل آبی

تست اولین ربات آبی شناور با قابلیت جمع آوری گونه مهاجم سنبل آبی

اولین ربات آبی شنارو کشور توسط نخبگان دانشگاه گیلان با قابلیت جمع آوری گونه مهاجم گیاه سنبل آبی در محل اداره کل پدافند غیرعامل استاندای گیلان رونمایی و تست شد.
فرهنگ سازی در حوزه پدافند غیرعامل امری ضروری است

فرهنگ سازی در حوزه پدافند غیرعامل امری ضروری است

جلسه هماهنگی با رابطین کارگروهها و فرمانداریهای سراسر استان گیلان در روز یکشنبه هفته جاری در محل اداره کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان برگزار شد.
مهمترین وظیفه و هدف در پدافند غیرعامل حفظ سرمایه های کشور است
در جلسه کارگروه تخصصی امور فرهنگی و اطلاع رسانی پدافند غیرعامل گیلان
مدیر کل پدافند غیرعامل استان گیلان گفت: مهم ترین وظیفه و هدف ما در پدافند غیرعامل دفاع از سرمایه های انسانی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور، کاهش آسیب پذیری نظام در برابر تهدیدهای دشمنان و تلاش برای پایداری و اقتدار ملی است.
همایش تغییرات آب و هوایی و امنیت انرژی با محوریت پدافند غیرعامل برگزار می‌شود
گیلان؛
همایش کشوری سازگاری با تغییرات آب و هوایی و امنیت انرژی با محوریت پدافند غیر عامل در تاریخ دوم آبانماه سالجاری در شهر رشت برگزار می شود.
برگزاری دوره های آموزش واکنش سریع مقابله با تهدیدات
مرادی، مدیرکل پدافند غیرعامل گیلان خبر داد:
تیم های واکنش سریع استان های گیلان ، مازندران، آذربایجان غربی، اردبیل، قزوین، زنجان و البرز در مدت هشت روز آموزش های لازم را فرا می گیرند.
برگزاری همایش کشوری سازگاری با تغییرات آب و هوایی و امنیت انرژی با محوریت پدافند غیر عامل + عکس
همایش کشوری سازگاری با تغییرات آب و هوایی و امنیت انرژی با محوریت پدافند غیر عامل در تاریخ دوم آبانماه سالجاری در شهر رشت برگزار می گردد.
طرح جامع پدافند غیرعامل برای تمامی شهرستان های استان گیلان در حال تهیه است
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان گفت:
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان:طرح جامع پدافند غیرعامل برای تمامی شهرستان های استان گیلان در حال تهیه است و در این مسیر، نیازمند همکاری دستگاه های اجرایی هستیم.
آموزش تیم های واکنش سریع استان های گیلان ، مازندران، آذربایجان غربی، اردبیل، قزوین، زنجان و البرز
تیم های واکنش سریع استان های گیلان ، مازندران، آذربایجان غربی، اردبیل، قزوین، زنجان و البرز در مدت هشت روز آموزش های لازم را فرا می گیرند.
همایش پدافند غیرعامل با رویکرد کشاورزی امنیت غذایی و توسعه پایدار در مرکز آموزش جهاد کشاورزی استان گیلان برگزار شد
معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان : نشست های ما در حوزه امنیت غیرنظامی و پدافند غیرعامل که هدفش مقاوم سازی و پیشگیری است ضمن آنکه باید به توصیف بیان موضع بپردازد جنبه کاربردی آن حائز اهمیت بیشتری است و در برنامه ریزی های کلان کشور باید مورد توجه قرار گیرد .
کارگروه پدافند غیرعامل استان با شناسایی دقیق زیرساخت ها شرایط مناسب در زمان بحران را مهیا کند
مرادی مدیرکل پدافند غیرعامل گیلان در جلسه پدافند سایبری:
درتهیه طرح جامع پدافند غیرعامل در حوزه سایبری از کارگروه انتظار می رود با ارائه پیشنهادهای سازنده و با برنامه ریزی و شناسایی دقیق زیرساخت دستگاههای اجرایی شرایط مناسب را در زمان بحران مهیا کند.
دومین همایش ملی پدافند غیرعامل مردم محور برگزار میشود
فرماندار شهرستان آستارا خبر داد
یونس رنجکش کیسمی با بیان اینکه شهرستان آستارا آمادگی خود را جهت میزبانی از دومین همایش ملی پدافند غیرعامل مردم محور اعلام کرده و این همایش در آذر ماه جاری برگزار می‌شود.
عمده ترین هدف پدافند غیرعامل، ایمن سازی و کاهش آسیب پذیری زیرساخت ها است
معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری انزلی در جلسه شورای پدافند غیر عامل
حسن صفری گفت: در حال حاضر عمده‌ترین هدف پدافند غیرعامل، ایمن‌سازی وکاهش آسیب‌پذیری زیرساخت‌های مورد نیاز مردم است تا بتدریج شرایطی را برای امنیت ایجاد نماید. این اقدامات مهم در اکثر کشورهای دنیا انجام شده و یا در حال اقدام است.
اولین پروژه پدافند غیر عامل در حوزه انرژی و آب در استان گیلان افتتاح شد
در این افتتاحیه امیر مرادی مدیر کل پدافند غیر عامل استان گیلان با اشاره به نامگذاری سال96 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اذعان داشت: به منظور بهره برداری بهینه از توانمندیها، تخصص و تجارب صنعتگران باید همگام با دانشگاهها بود و از ظرفیت نخبگان جهت بومی سازی محصولات به بهترین نحو استفاد کرد.
اختصاص یک درصد اعتبار تملک دارائیهای سرمایه ای دستگاه های اجرایی برای تقویت حوزه پدافند غیرعامل استان ضروریست
مرادی در سومین نشست کارگروه تخصصی آب و انرژی پدافند غیرعامل استان گیلان:
مرادی گفت: در خصوص یک درصد اعتبارات تملک دارائیها ی سرمایه ای در خصوص مصون سازی زیر ساختهای دستگاه ها بمنظور افزایش امنیت و پیشگیری از حوادث و تهدیدات از دستگاههای عضو خواست کلیه پروژه های پدافندی سال 96 را معرفی نمایند
تشکیل کارگروه بهداشت سلامت و بیولوژیک پدافند غیرعامل در گیلان
اولین کارگروه بهداشت سلامت و بیولوژیک پدافند غیرعامل با حضور مدیرعامل پدافند غیرعامل استانداری، رییس و اعضای کارگروه استان، در سالن اجلاس دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.
آموزش و انتقال آگاهی، مهمترین اقدام در جهت مبارزه با آفت مگس زیتون
در همایش روز مزرعه در شهرستان رودبار استان گیلان مطرح شد
جمالی، نماینده مردم رودبار گفت: مهمترین اقدام برای مبارزه با آفت مگس میوه خوار زیتون را آموزش و انتقال آگاهی به مردم و باغداران دانست و اگر آموزش ها درست منتقل شود اثر بخشی مناسب تر را شاهد خواهیم بود.
جلسه کارشناسان پدافند غیرعامل استان های گیلان و مرکزی
با حضور مدیر کل پدافندغیرعامل گیلان برگزار شد
به گزارش خبرنگار پایداری ملی، نشست کارشناسان اداره کل پدافند غیر عامل استان گیلان و استان مرکزی در روز پنجشنبه هفته جاری با حضور امیر مرادی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان برگزار گردید
در بحث امنیت غذایی جامعه با هیچ کس تعارف نداریم
فرماندار آستارا:
فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: در بحث تامین امنیت غذایی جامعه با هیچ کس تعارف نداریم و به شدت با متخلفین برخورد می شود.
برگزاری جلسه کارگروه کشاورزی دراستان گیلان با موضوع تهدیدات زیستی
با حضور مرادی، مدیر کل پدافند غیرعامل گیلان
مدیرکل پدافند غیرعامل استان گیلان با اشاره به تهدیدات مهم حوزه کشاورزی تلاش دست اندرکاران بخش کشاورزی را در راستای کاهش اثرات تهدیدات لازم برشمرد.
برگزاری جلسه شورای پدافند غیر عامل در شهرستان رشت
جلسه کمیسیون پدافند غیرعامل شهرستان رشت با محوریت هماهنگی جهت برگزاری اولین گردهمایی ملی منجمان غیرحرفه‌ای با حضور فرماندار شهرستان رشت و سایر مسئولان در محل فرمانداری برگزار شد.
برگزاری اولین گردهمایی منجمان آماتور کشور با نگاه تخصصی به پدافند غیر عامل+تصاویر
گزارش؛
استان گیلان در چهارروز گذشته میزبان برگزاری اولین گردهمایی ملی منجمان آماتور کشور بود. این گردهمایی با مباحث تخصصی نجوم و اختر فیزیک با رویکرد و نگاه تخصصی پدافند غیرعامل توسط کارشناسان ،پژوهشگران ،صاجب نظران و علاقمندان این رشته با برگزاری چندین کارگاه تخصصی ،سخنرانی علمی برگزار شد.
گیلان در پدافند غیر عامل پیشتاز است
معاون امور مرزی و پدافند غیرعامل وزارت کشور:
معاون اداره کل امور مرزی و پدافند غیرعامل وزارت کشور،گیلان را در بخش پدافند غیر عامل استانی پیشتاز توصیف و ابراز کرد:.از استاندار و “امیر مرادی-مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری”و مجموعه دست اندرکاران این بخش که به پدافند غیر عامل توجه ویژه ای دارند،قدردانی می کنم.
آخرین اخبار 
آرشیو