پایداری ملی

بازدید از بیمارستان توحید سنندج انجام شد+ تصاویر

بازدید از بیمارستان توحید سنندج انجام شد+ تصاویر

اعضای کارگروه بهداشت، سلامت و بیولوژیک و نماینده کارگروه دفاعی ،امنیتی و اجتماعی شورای پدافند غیرعامل استان کردستان از بیمارستان توحید سنندج بازدید کردند.
جایگاه‌های سی ان جی سنندج گواهی استاندار سازی و ایمن سازی دریافت کردند

جایگاه‌های سی ان جی سنندج گواهی استاندار سازی و ایمن سازی دریافت کردند

با پیگیریهای شرکت پخش فرآورده های نفتی از سال 93 تا کنون وطی بازدید اعضای کار گروه پشتیبانی و خدمات شهری شورای پدافند غیر عامل استان از این جایگاهها در آبان ماه سال گذشته و پیگیری موضوع از سوی پدافند غیر عامل استان ، با همکاری شرکت گاز و نفت استان و همت سازمان بهسازی و نوسازی این مهم محقق گردید.
رعایت بند ((ز)) تبصره 12 قانون بودجه سال 96 برای تقویت حوزه پدافند غیرعامل استان ضروریست

رعایت بند ((ز)) تبصره 12 قانون بودجه سال 96 برای تقویت حوزه پدافند غیرعامل استان ضروریست

شرکت های دولتی و غیردولتی که دارای زیرساخت های حیاتی و حساس و مهم هستندمکلفند 1% از اعتبارات تملک و دارایی های سرمایه ای تخصیص یافته خود را برای طرح های پدافند غیرعامل و مصون سازی زیرساخت های همان دستگاه با هماهنگی اداره کل پدافند غیرعامل استانداری هزینه کنند
بیوتروریسم خطر مرگ خاموش نسل آینده را افزایش می دهد
استاندار کردستان:
استاندار کردستان گفت: بیوتروریسم با هدف قرار دادن سلامت نسل آینده، مرگ خاموشی را برای از بین بردن کارآمدی و توانمندی‌های جامعه را قرار داده است.
بازدید کارگروه تخصصی راه و شهرسازی شورای پدافند غیرعامل استان از مراکز ثقل شهرستان سنندج
کردستان؛
کارگروه تخصصی راه و شهرسازی و تیم فنی اداره کل پدافند غیرعامل استان کردستان در روز دوشنبه 22 خردادماه از تونل های محور سنندج – همدان و چند پروژه دیگر بازدید کردند.
بازدید از نقاط حساس شهرستان دیواندره
از سوی کارگروه جهادکشاورزی شورای پدافند غیرعامل کردستان انجام شد
اعضای کارگروه جهادکشاورزی و نماینده کارگروه دفاعی ،امنیتی و اجتماعی شورای پدافند غیرعامل استان کردستان نقاط حساس و مهم این کارگروه در شهرستان دیواندره را مورد بازدید قرار دادند.
کلیه دستگاههای استان آمادگی مقابله با تهدیدات سایبری را داشته باشند
رضایی، مدیرکل پدافند غیرعامل کردستان
جلسه قرارگاه سایبری استان با دستور کار گزارش اقدامات عملی پیشگیری ومقابله با باج افزار در استانداری تشکیل شد.
بازنگری،معرفی وبازدید از مراکز ثقل استان، اولویت مشترک کارگروه دفاعی امنیتی و پدافند غیرعامل
کردستان؛
اولین جلسه کارگروه دفاعی، امنیتی وانتظامی پدافند غیر عامل با حضور مدیرکل پدافند غیر عامل،مدیرکل امنیتی انتظامی،روسا و حراست ادارات و مراکز ثقل در ستاد فرماندهی انتظامی استان کردستان برگزار شد.
شناسایی تهدیدات زیستی سطح استان اولین گام در جهت تدوین نقشه جامع خطرپذیری تهدیدات حوزه زیستی
مدیر کل پدافند غیرعامل استان کردستان:
رضایی مدیر کل پدافند غیرعامل استان ضمن تبیین شرح وظایف کارگروه های زیرمجموعه قرارگاه زیستی ،شناسایی تهدیدات زیستی سطح استان را اولین گام در جهت تدوین نقشه جامع خطرپذیری تهدیدات حوزه زیستی برشمردند.
مهمترین اقدامات اداره کل دامپزشکی استان در جهت کنترل وپیشگیری بیماری تب کریمه کنگو راتشریح کرد
دکتر ورمقانی مدیرکل دامپزشکی استان کردستان:
جلسه قرارگاه زیستی استان با محوریت شیوع بیماری تب کریمه کنگو در استانداری کردستان برگزار گردید که در این جلسه دکتر ورمقانی مدیر کل دامپزشکی استان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این حوزه وشیوع آن درداخل کشور بیان داشتند که مورد مشکوکی در استان مشاهده نگردیده لکن این اداره اقدامات پیشگیرانه خودراانجام داده است.
جلسه قرارگاه پدافند زیستی برای پیشگیری از تب کریمه کنگو و آنفلوانزای فوق حاد پرندگان
با حضور معاون سیاسی امنیتی و جانشین پدافند غیرعامل کردستان تشکیل شد؛
در جلسه قرارگاه پدافند زیستی (شفا) استان کردستان بر ضرورت همکاری همه دستگاههای سطح استان برای پیشگیری از تب کریمه کنگو و آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تاکید شد.
لزوم آماده سازی مراکز اسکان اضطراری/اجرای طرح خادم در سال جاری
در جلسه کارگروه تخصصی امداد و نجات ستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل کردستان عنوان شد
رضایی مدیرکل پدافند غیر عامل استان کردستان با اشاره به نقش هم افزایی فعالیت های مختلف در مدیریت حوادث بر لزوم سازماندهی این تعاملات تاکید کرد.
سیلوهای کردستان سه برابر مصرف استان ظرفیت ذخیره گندم دارد
در جلسه پدافند غیرعامل سازمان جهادکشاورزی استان مطرح شد؛
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی کردستان گفت: در حال حاضر در استان کردستان 3 برابر مصرف استان ظرفیت ذخیره سازی گندم وجود دارد.
لزوم استفاده از تمامی ظرفیت های درون سازمانی و برون سازمانی جهت حفاظت  از عرصه های منابع طبیعی استان
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان تاکید کرد؛
پیمان باباپیری، با اشاره به آغاز فصل گرما و لزوم برنامه ریزی لازم جهت مقابله با بروز حریق احتمالی در عرصه های ملی بیان داشت :منابع طبیعی کشور در معرض تهدید حوادث طبیعی و غیرطبیعی زیادی قرار دارد که از جمله این تهدیدها می‌توان به آتش سوزی مراتع و جنگل ها اشاره کرد.
بازدید از نقاط حساس شهرستان های بانه و سقز
از سوي كارگروه آب و انرژي شوراي پدافند غير عامل استان انجام شد؛
اعضای کارگروه آب و انرژی و نماینده کارگروه دفاعی، امنیتی و اجتماعی شورای پدافند غیر عامل استان کردستان نقاط حساس و مهم این کار گروه در شهرستان های سقز و بانه را مورد بازدید قرار دادند.
تدوین سند راهبردی پدافند غیر عامل بخش کشاورزی در کردستان
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان از تدوین سند راهبردی پدافند غیرعامل بخش کشاورزی ویژه این استان مرزی خبرداد.
ابلاغ دستورالعمل اقدامات عملی جهت پیشگیری ومقابله با باج افزار
کردستان؛
به منظور رعایت موارد امنیت واصول پدافند غیر عامل فضای سایبری، کاهش مخاطرات امنیتی ومقاوم سازی حوزه فناوری اطلاعات دستورالعمل اقدامات عملی جهت پیشگیری ومقابله با باج افزار "Wannacrypt"تهیه شده توسط مرکز ماهر سازمان فناوری اطلاعات کشور از طریق مدیر فناوری اطلاعات وشبکه دولت استانداری (رئیس کارگروه پدافند غیر عامل سایبری استان)به کلیه دستگاههای اجرایی ابلاغ شد.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری عمومی و پدافند غیرعامل کردستان
با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و ارتقای سطح آگاهی عمومی، تفاهم‌نامه همکاری میان ادارات کل کتابخانه‌های عمومی و پدافند غیرعامل استانداری کردستان منعقد شد.
پدافند غیر عامل از نیازهای اساسی دستگاههای خدمت رسان است
کردستان؛
رئیس کارگروه آب و انرژی شورای پدافند غیر عامل استانداری کردستان درنشست با اعضای این کارگروه بر نقش اساسی پدافند غیر عامل برای دستگاههای خدمت رسان تأکید کرد.
هوشیاری سازمان ها و ادارات در حوزه پدافند غیرعامل یک ضرورت است
مدیر کل پدافند غیرعامل کردستان:
در پدافند غیرعامل کلیه دستگاههای اجرایی و عموم مردم دخیلند و با توجه به شرایط منطقه و کشور لزوم هوشیارسازی و مسئولیت پذیری سازمانها در حوزه فعالیت خویش یک ضرورت است.
پدافند غیر عامل راهبردی مهم واولویت دار در برنامه های سال جاری فرمانداری سنندج است
فرماندار سنندج:
دکتر زارعی فرماندار شهرستان موضوع پدافند غیر عامل را راهبردی مهم و اولویت دار توصیف کرد و تهیه پیوست پدافندی در طرحهای بزرگ و نقاط ثقل و حساس و رعایت اصول پدافند در ساخت و سازها را ضروری دانست.
تدوین نظام اطلاعاتی یکپارچه شهری،گامی مهم در تحقق برنامه های پدافند غیر عامل است
کردستان؛
مدیرپدافند غیر عامل شهرداری سنندج گفت: برای تحقق برنامه های ابلاغی سازمان پدافند غیر عامل در شهرهای بزرگ و عملیاتی نمودن برنامه های شورای پدافند غیر عامل استان ،تدوین نظام اطلاعاتی یکپارچه شهری یک ضرورت و امری تعیین کننده است.
طرح مطالعاتی جامع پدافند غیرعامل در کردستان وجود ندارد
مدیرکل پدافند غیرعامل کردستان:
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کردستان گفت: در حال حاضر طرح مطالعاتی جامع پدافند غیرعامل در استان کردستان وجود ندارد.
آخرین اخبار 
آرشیو