پایداری ملی

مستندنگاری مدیریت غیرنظامی دفاع مقدس در دستور کار اداره کل پدافند غیرعامل قرار گیرد

مستندنگاری مدیریت غیرنظامی دفاع مقدس در دستور کار اداره کل پدافند غیرعامل قرار گیرد

استاندار خوزستان گفت: در کشور ما پاسداری و تکریم از ایثار و فداکاری سربازان و ایثارگران دوران دفاع مقدس نیز به شکل جدی صورت می‌گیرد و وظیفه ما نیز همین است که یاد آنها را تکریم کنیم و آنها را نیز به عنوان الگوهای مختلف به جامعه معرفی کنیم
لزوم طراحی دستور کار آمادگی خوزستان برای مقابله با حوادث

لزوم طراحی دستور کار آمادگی خوزستان برای مقابله با حوادث

استاندار خوزستان با اشاره به فعالیت رابطین مدیریت بحران، فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی خوزستان، گفت: باید دستور کار منظمی طراحی شود تا خوزستان برای مقابله با حوادث مختلف آمادگی داشته باشد.
بکارگیری ملاحظات پدافند غیر عامل در شبکه های ارتباطی ضروری است

بکارگیری ملاحظات پدافند غیر عامل در شبکه های ارتباطی ضروری است

مدیرکل ICT خوزستان و دبیر کمیته افتای استان (امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات) گفت: بکارگیری ملاحظات پدافند غیر عامل در شبکه های ارتباطی، ضروری است
شرکت برق در ۱۰ سال گذشته اقدامات غیر استاندارد انجام داده و پدافند غیرعامل در طرح های توسعه آن رعایت نشده است
استاندار خوزستان:
غلامرضا شریعتی: شرکت برق در ۱۰ سال گذشته اقدامات غیر استاندارد انجام داده و پدافند غیرعامل در طرح های توسعه آن رعایت نشده است و وقتی چنین حادثه ای روی می دهد بخش عمده ای از شهروندان را دچار مشکل می کند و کم توجهی های مسئولان در چند سال اخیر موجب شد چنین مشکلاتی در مقطع فعلی بروز پیدا کند.
پدافند غیرعامل موجب ایمنی و پایداری در ذات طرح و مصونیت بخشی در کشور می‌شود
حری مدیرکل پدافند غیرعامل خوزستان:
حری در سمینار الزامات پدافند غیرعامل در شهرسازی و معماری: پدافند غیرعامل هم راستا و هم افزا با استانداردهای شهرسازی و معماری موجب مصونیت سازی و ایجاد محیطی امن و سالم خواهد شد.
جلسه کارگروه سایبری شورای پدافند غیرعامل استان خوزستان برگزار شد
خوزستان؛
در جلسه ی کارگروه سایبری شورای پدافند غیرعامل استان برضرورت تدوین و برنامه ریزی مستمر جهت برگزاری دوره های آموزشی تأکید شد.
کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل درس آمادگی دفاعی برگزار شد
خوزستان؛
کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل ویژه ی درس آمادگی دفاعی به مناسبت هفته ی پدافند غیرعامل با همکاری اداره کل پدافند غیرعامل استانداری خوزستان و اداره کل آموزش و پرورش استان در سالن آمفی تئاتر آموزشگاه شاهد رضوان اهواز برگزارشد.
جلسه هم اندیشی  با موضوع راهکارهای مقابله با تهدیدات گاز کلر در اهواز برگزار شد
استان خوزستان:
حری، در نشست تخصصی هم اندیشی تهدیدات گاز کلر: کمیته ای تخصصی وضعیت ایمنی و رعایت الزامات پدافند غیرعامل را در تاسیسات آبرسانی شرکت های آب وفاضلاب در استان بررسی می کند.
کارگاه آموزشی آسیب شناسی فضای مجازی به مناسبت هفته پدافند غیرعامل برگزار شد
خوزستان؛
به مناسب نکوداشت هفته پدافند غیرعامل کارگاه آموزشی با موضع "آسیب شناسی فضای مجازی" یکشنبه هفتم آبان ماه با توسط کارگروه سایبری شورای پدافند غیرعامل استان در سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد.
پدافند غیرعامل مسئولیت دائم و همیشگی ما در برابر مخاطرات است و ماباید در برابر حملات طبیعی و غیر طبیعی  همیشه آمادگی داشته باشیم
استاندار خوزستان:
غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در مراسم نواختن زنگ پدافند غیرعامل که در هنرستان دخترانه حضرت آمنه (س) برگزار شد، گفت: پدافند غیرعامل مسئولیت دائم و همیشگی ما در برابر مخاطرات است و ما باید در برابر حملات طبیعی و غیر طبیعی همیشه آمادگی داشته باشیم.
دیدار حری، مدیرکل پدافند غیرعامل استان با آیت الله شفیعی نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری
خوزستان؛
دیدار صمیمانه حری، مدیرکل پدافند غیرعامل به همراه جمعی از فعالین این حوزه با حضرت آیت الله شفیعی نماینده محترم مردم در مجلس خبرگان رهبری به مناسبت شروع هفته پدافند غیرعامل
کارگاه آموزشی تخصصی سامانه ملی تله بدافزار به مناسبت هفته نکوداشت پدافند غیرعامل
کارگاه آموزشی تخصصی سامانه ملی تله بدافزار به مناسبت هفته بزرگداشت پدافند غیرعامل چهارشنبه سوم آبان با محوریت مقابله با بدافزارها در سالن اجتماعات ریاست دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.
کارگاه آموزشی ویروس کرونا به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در مرکز بهداشت استان برگزار شد
خوزستان؛
به مناسبت هفته بزرگداشت پدافند غیرعامل کارگاه آموزشی ویروس کرونا با حضور نیروهای امدادی، درمانی، سه شنبه دوم آبان در سالن جلسات معاونت بهداشت استان برگزار شد.
مانور تخلیه اضطراری به مناسب هفته پدافند غیرعامل در ساختمان شهرداری مرکز اهواز برگزار شد
خوزستان؛
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری: هدف از اجراي این دسته از مانورها را اطمینان از آموزش پرسنل دستگاه هایی که به صورت مستمر با ارباب رجوع سر و کار دارند برشمرد
۲ هزار دارایی اولویت‌دار در خوزستان شناسایی و ثبت شد
مدیرکل پدافند غیرعامل استان خوزستان:
مدیرکل پدافند غیرعامل خوزستان گفت: بخش نخست شناسایی دارایی‌های اولویت‌دار خوزستان اعم از انسانی، فیزیکی، معنوی است که بالغ بر ۲ هزار دارایی در خوزستان شناسایی شد.
اجرای مانور زیستی با هدف آمادگی جهت برگزاری مراسم اربعین
در کارگروه امداد و نجات شورای پدافند غیرعامل خوزستان مصوب شد:
جلسه کارگروه امداد و نجات شورای پدافند غیرعامل استان روز دوشنبه، بیست و هفتم شهریور در محل سالن جلسات جمعیت هلال احمر استان خوزستان با موضوع برنامه ریزی به منظور برگزاری مانور زیستی و پیاده روی اربعین حسینی برگزارشد.
گزارش تصویری/ وضعیت برق اضطراری ادارات و نهادهای استان زیر ذره بین کارشناسان پدافند غیر عامل استانداری
خوزستان
تیم کارشناسی پدافند غیر عامل استانداری از وضعیت برق اضطراری و دیزل ژنراتور های اداره کل دامپزشکی استان خوزستان بازدید بعمل آورد.
با تکیه بر تجربه کشورهای توسعه یافته،مدیریت های مختلف به ویژه پدافند غیرعامل و بحران را به عنوان یکی از کارهای اساسی در استان قرار دهیم
استاندار خوزستان:
شریعتی :اگر صلاح باشد که مدیریت های مختلف به ویژه پدافند غیرعامل و بحران را به عنوان یکی از کارهای اساسی در استان قرار دهیم باید با تکیه بر تجربه کشورهای توسعه یافته و بومی سازی آنها این کار را انجام دهیم.
احصاء تهدیدات و آسیب پذیری های زیرساختی در حوزه ی سایبری مهم ترین مأموریت کارگروه سایبری شورای پدافند غیرعامل استان است
خوزستان
مدیرکل پدافند غیرعامل استان در اولین جلسه ی کارگروه سایبری در سال 96 با تاکید بر این مسأله افزود: با توجه به رشد روز افزون تکنولوژی در دنیا، به تهدیدات زیرساختی، اهمیت این کارگروه بیشتر احساس می شود. حری مهم ترین وظیفه این کارگروه را رصد و پایش تهدیدات و آسیب پذیری دانست وی دلیل بحران پیش آمده در زمستان سال گذشته را وابستگی شدید زیرساخت های استان به هم، عنوان کرد.
رعایت الزامات پدافند غیرعامل در مبحث 21 ساختمان باید به صورت جدی تر پیگیری شود
مدیرکل پدافند غیرعامل خوزستان در جلسه مشترک با هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان استان
جلسه مشترک سازمان نظام مهندسی و پدافند غیرعامل استانداری خوزستان با حضور مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری خوزستان و ریاست سازمان نظام مهندسی استان برگزار شد.
مانور قطع برق در سطح استان خوزستان برای سنجش میزان آمادگی دستگاه‌های اجرایی برگزار می شود
حری در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان شوشتر:
شورای پدافند غیرعامل شهرستان شوشتر با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استان و فرماندار شوشتر برگزار شد.
معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور از سد و نیروگاه کرخه بازدید کرد
معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور به منظور آسیب شناسی و بررسی ملاحظات پدافند غیر عامل از سد و نیروگاه کرخه بازدیدکرد.
آخرین اخبار 
آرشیو