پایداری ملی

رزمایش پدافند مبارزه با «ملخ آسیایی» در زاهدان برگزار شد

رزمایش پدافند مبارزه با «ملخ آسیایی» در زاهدان برگزار شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: به منظور آمادگی برای مقابله با هجوم احتمالی آفت ملخ‌ آسیایی به استان، رزمایش پدافند مبارزه با «ملخ آسیایی» در زاهدان برگزار شد.
بایستی در کلیه برنامه ریزی ها و طرح های توسعه ای رعایت ملاحظات پدافند غیر عامل در اولویت قرار گیرد

بایستی در کلیه برنامه ریزی ها و طرح های توسعه ای رعایت ملاحظات پدافند غیر عامل در اولویت قرار گیرد

حری مدیر کل پدافند غیرعامل خوزستان، پدافند غیرعامل را مصونیت بخشی دانست که 3 گام اساسی آن را شناسایی دارایی ها، شناسایی تهدیدها و یافتن آسیب پذیری ها تا تکمیل فرآیند مصون سازی نام برد و افزود باید با مصون سازی، وابستگی زیرساختها را نسبت به هم به حداقل برسانیم.
باغ فدک در استان خوزستان با هدف جلوگیری از پدیده ریزگردها احداث می شود

باغ فدک در استان خوزستان با هدف جلوگیری از پدیده ریزگردها احداث می شود

دبیر انجمن پدافند غیرعامل خوزستان گفت: انجمن پدافند غیرعامل خوزستان در راستای مقابله با وقوع پدیده گرد و خاک اقدام به احداث باغ فدک در محل کانون ریزگردها کرده است.
حرکت از راهکارهای مقطعی به سمت راهکارهای بلند مدت جهت رفع آسیب پذیرهای زیرساختی ضروی است + تصاویر
سردار جلالی در نشست "آسیب شناسی بحران خوزستان در حوزه انرژی با رویکرد پدافند غیر عامل"
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور رفع گره ها و حرکت از راه کارهای مقطعی به سمت راهکارهای بلند مدت را جهت رفع آسیب پذیرهای زیرساختی ضروی دانسته و تصریح کرد باید تلاش مجموعه دستگاه ها بگونه ای باشد تا توسعه و پیامدها به حوزه مردم نرسد.
در دو دهه اخیر با تغییر ماهیت تهدیدات، ماهیت دفاع از حالت صرفا نظامی خارج و به سایر حوزه ها منتقل شده است/با کالبدشکافی و مستند سازی از حوادث می توان درس های آموزنده ای بگیریم
سردار جلالی در گفتگوی خبر 23 خوزستان:
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به بحران اخیر قطع برق و آب در خوزستان گفت: برای اولین بار شاهد دومینوی حادثه و قطع ارتباطات بودیم و جدای از اقدامات فوری که در آن مقطع باید انجام می شد لازم است در جمع کارشناسی این حادثه را مستند ساخته و ضعف ها و اشکلات را بررسی کنیم تا بدانیم کجای این بحران ناشی از ناتوانی های فنی و مدیریتی است.
برگزاری مانور آمادگی‌ برای مقابله با حوادث زیستی در خوزستان
سردار جلالی خبر داد:
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت:باید با برگزاری مانورهایی آمادگی‌ برای مقابله با حوادث زیستی در خوزستان ایجاد شود.
تجهیز آزمایشگاه کنترل کیفیت آب اهواز به تجهیزات کاملا مدرن
مدیرعامل شرکت آبفا اهواز تاکید کرد:
مدیرعامل شرکت آبفا اهواز با اشاره به بازدید اخیر خود از آزمایشگاه مرکزی کنترل کیفیت آب اهواز، بر تجهیز این واحد به سیستم اجرایی مدرن و استاندارد تاکید و حمایت همه جانبه خود را در راستای فراهم‌سازی شرایط ایده‌آل و قابل رقابت با آزمایشگاه‌های مطرح کشوری اعلام کرد.
بیش از 2500 اصله نهال طرح
دبیر انجمن پدافند غیرعامل خوزستان:
دبیر انجمن پدافند غیرعامل خوزستان گفت: تا کنون از 8 هزار اصل نهال در نظر گرفته شده بیش از 2هزار و 500 اصله نهال در هویزه و کانون ریزگردها در دوراهی ماهشهر به اهواز کاشته شده است
عدم وابستگی زیرساخت ها به یکدیگر از اهداف پدافند غیرعامل است
حری،مدیرکل پدافند غیرعامل استان خوزستان:
کارگروه بهداشت و سلامت و بیولوژیک شورای پدافند غیرعامل استان با حضور مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری و هیئت رییسه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در دفتر ریاست دانشگاه برگزار گردید.
استاندار خوزستان: در زمان بروز بحران باید مدیریتی یکپارچه وجود داشته باشد
استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم وجود مدیریت یکپارچه در زمان بروز بحران گفت: لازم است مدیریت یکپارچه در زمان بروز بحران وجود داشته باشد تا بتوانیم مسائل را بهتر مدیریت کنیم و مطالبات بحق مردم را جوابگو باشیم.
مشکلات ریزگردها در شبکه برق خوزستان تا 2 ماه آینده رفع می شود
خوزستان؛
مشاور مدیرعامل و دبیر کمیته پدافند غیرعامل شرکت توانیر گفت: مشکلات ناشی از ریزگردها در شبکه برق خوزستان تا اردیبهشت ماه سال 96 رفع خواهد شد.
هفت جان پناه در محدوده تاسیسات شرکت آب جنوب شرق خوزستان نصب شد
مدیرکل پدافند غیرعامل و مدیریت پیشگیری از بحران شرکت آب جنوب شرق خوزستان، از نصب هفت جان پناه در تاسیسات این شرکت خبر داد
جلسه بررسی ملاحظات پدافند غیرعامل در زیرساخت های استان خوزستان با محوریت بحران ریزگردها
با حضور هیأتی از سازمان پدافند غیرعامل کشور در اهواز برگزار شد:
جلسه بررسی ملاحظات پدافند غیرعامل در زیرساخت های استان خوزستان با محوریت بحران ریزگردها با حضور هیأتی از سازمان پدافند غیرعامل کشور در اهواز برگزار شد.
برق مورد نیاز شبکه‌های برقی از نیروگاه‌های خورشیدی و کوچکتر تامین شود
دبیر انجمن علمی پدافند غیرعامل خوزستان:
دبیر انجمن علمی پدافند غیرعامل خوزستان گفت: باید برق مورد نیاز شبکه‌های برق با استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی و کوچکتر در شرایط اضطراری تامین شود.
تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی اهواز به عنوان دستگاه برتر در حوزه پدافند غیرعامل
در جلسه ای با حضور دکتر شریعتی استاندار و مهندس دهقان معاون امنیتی انتظامی استاندار از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بعنوان یکی از دستگاههای برتر حوزه پدافند غیر عامل تقدیر شد
توسعه ی صنایع ملی در خوزستان تأثیرات زیانباری بر محیط زیست استان گذاشته است
در جلسه ی کارگروه فرعی قرارگاه زیستی استان مطرح شد
حری مدیرکل پدافندغیرعامل استان با تأکید بر لزوم بازگرداندن حقابه ی تالاب شادگان و احیای رودخانه ی کارون جهت حفظ محیط زیست استان از نابودی، بر بعضی مصوبات مهم جلسه مانند تشکیل فوری کمیته ی عملیاتی تخصصی به دبیری سازمان محیط زیست استان با حضور ادارات و سازمان های ذیربط ، رهاسازی ماهیان بومی در حوزه آبی استان توسط اداره کل شیلات با اولویت تالاب شادگان ، توقف ارسال بچه ماهی به دریاچه پشت سدها تأکید نمود.
تأسیس مراکز تحقیقات جدید در دانشگاه شهید چمران
اهواز؛
با اضافه شدن این مراکز، در مجموع دانشگاه شهید چمران 13 مرکز تحقیقات خواهد داشت؛ البته به‌دنبال ایجاد مرکز تحقیقات پدافند غیرعامل، مطالعات شهری و یک مرکز تحقیقات نیز در حوزه مسائل اقتصادی هستیم. مراکز تحقیقات دانشگاه تقاضامحور هستند و موجب تقویت فعالیت‌های اعضای هیأت‌علمی و دانشجویان می‌شوند.
ایجاد غرفه پدافند غیرعامل در مسیر راهپیمایی 22 بهمن
به همت انجمن علمی پدافند غیرعامل خوزستان؛
انجمن علمی پدافند غیرعامل خوزستان در راستای فرهنگ سازی پدافند غیرعامل در استان نسبت به ایجاد غرفه انجمن در مسیر راهپیمایی اقدام نمودند
حضور انجمن علمی پدافندغیرعامل خوزستان  در هفتمین المپیاد ایمنی شرکت ملی گاز ایران
هفتمین دوره المپیاد تخصصی آتش نشانان شرکت ملی گاز ایران با حضور 13 تیم از شرکت های پالایش گاز کشور در 21 آذر ماه درورزشگاه تختی اهواز به میزبانی شرکت پالایش گاز بید بلند آغاز شد که در حاشیه برگزاری این المپیاد تخصصی انجمن علمی پدافندغیرعامل خوزستان با ایجاد غرفه تخصصی به معرفی علم پدافندغیرعامل پرداخت.
هشدار مدیریت بحران خوزستان در خصوص بارندگی
اداره‌کل مدیریت بحران استانداری خوزستان در خصوص وقوع بارندگی در سطح استان اطلاعیه‌ای صادر کرد.
سمینار فراخوان جذب و آشنایی با پدافند غیرعامل
این همایش با محوریت های کسری (جایگزین) خدمت سربازی جهت دانشجویان و فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی و آموزش و حمایت از اعضاء تا ایجاد یا کسب شغل مبتنی بر دانش تشکیل شد.
دوره آموزشی پدافند سایبری ویژه کارشناسان و مدیران بانک رفاه خوزستان
دوره آموزشی پدافند سایبری ویژه کارشناسان و مدیران بانک رفاه خوزستان به مدت دوز در اهواز برگزار گردید.
آخرین اخبار 
آرشیو