پایداری ملی

اهداء تقدیر نامه رئیس انجمن علمی پدافند غیرعامل ایران به رئیس و دبیر انجمن خوزستان

اهداء تقدیر نامه رئیس انجمن علمی پدافند غیرعامل ایران به رئیس و دبیر انجمن خوزستان

سردار جلالی با اهدای تقدیر نامه ای از زحمات و تلاش های رئیس و دبیر انجمن علمی پدافند غیرعامل خوزستان آقایان خسرو پیرهادی و حسین سمیع جهت اجرای طرح نذر نفس ثامن الحجج(ع) [ فرهنگ درختکاری جهت مقابله با ریزگردها] در مناطق مختلف استان خوزستان تقدیر و تشکر کرد.
کلیه دستگاه های اجرایی استان مکلف به تأمین برق اضطراری شده اند

کلیه دستگاه های اجرایی استان مکلف به تأمین برق اضطراری شده اند

حری ضمن تشریح اتفاقات دومینویی و سلسله وار بهمن و اسفند ماه سال گذشته گفت: به منظور کاهش وابستگی زیرساخت ها به یکدیگر مصوبه ی شوارای پدافند غیرعامل استان مبنی بر استفاده از برق اضطراری به کلیه دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است.
رزمایش مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در ماهشهر برگزار می شود
رزمایش مدیریت بحران و پدافند غیرعامل به میزبانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی درنیمه دوم سال جاری برگزار می شود.
رعایت الزامات پدافند غیرعامل در تهدیدات زیستی یک امر حیاتی و مهم است
در جلسه مدیرکل پدافند غیرعامل استان خوزستان با مدیرکل سازمان انتقال خون استان عنوان شد
محمدحری مدیرکل پدافندغیرعامل استان با مهم برشمردن تهدیدات زیستی برشناسایی رفع آسیب پذیری ها تاکیدکرد و گفت: بررسی الزامات پدافندی در این بخش یک امر حیاتی و مهم می باشد که می بایست با حساسیت جدی دنبال شود.
بازدید از تصفیه خانه آب اهواز
به منظور بررسی ملاحظات پدافند غیرعامل صورت پذیرفت
صبح امروز تیم کارشناسی اداره کل پدافند غیرعامل استان به منظور بررسی ملاحظات پدافندغیرعامل از تصفیه خانه ی شماره 1 اهواز و دیزل ژنراتورهای این تصفیه خانه بازدید به عمل آوردند.
تهدیدات زیستی در خوزستان می تواند کل کشور را تحت تاثیر قرار دهد
حری در کارگروه بهداشت، سلامت و بیولوژیک پدافند غیرعامل خوزستان
اولین جلسه کارگروه بهداشت، سلامت و بیولوژیک پدافند غیر عامل استان در سال 96 در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار شد.
اولین جلسه کار گروه راه و شهرسازی پدافند غیر عامل استان در سال 96 برگزار شد
خوزستان؛
اولین جلسه کار گروه راه و شهرسازی پدافند غیر عامل با حضور مدیر کل پدافند غیر عامل استان در محل سالن جلسات اداره کل راه و شهرسازی برگزار شد.
اعزام هیات تخصصی ایران و ژاپن به خوزستان
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تأکید بر اهمیت همکاری های محیط زیستی ایران و ژاپن، از اعزام هیأت تخصصی و کارشناسی مشترک دو کشور به اهواز خبر داد.
رزمایش پدافند مبارزه با «ملخ آسیایی» در زاهدان برگزار شد
رئیس جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان خبر داد:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: به منظور آمادگی برای مقابله با هجوم احتمالی آفت ملخ‌ آسیایی به استان، رزمایش پدافند مبارزه با «ملخ آسیایی» در زاهدان برگزار شد.
بایستی در کلیه برنامه ریزی ها و طرح های توسعه ای رعایت ملاحظات پدافند غیر عامل در اولویت قرار گیرد
مدیرکل پدافند غیرعامل خوزستان در شورای پدافند غیرعامل شهرستان باوی:
حری مدیر کل پدافند غیرعامل خوزستان، پدافند غیرعامل را مصونیت بخشی دانست که 3 گام اساسی آن را شناسایی دارایی ها، شناسایی تهدیدها و یافتن آسیب پذیری ها تا تکمیل فرآیند مصون سازی نام برد و افزود باید با مصون سازی، وابستگی زیرساختها را نسبت به هم به حداقل برسانیم.
باغ فدک در استان خوزستان با هدف جلوگیری از پدیده ریزگردها احداث می شود
دبیر انجمن پدافند غیرعامل خوزستان گفت: انجمن پدافند غیرعامل خوزستان در راستای مقابله با وقوع پدیده گرد و خاک اقدام به احداث باغ فدک در محل کانون ریزگردها کرده است.
حرکت از راهکارهای مقطعی به سمت راهکارهای بلند مدت جهت رفع آسیب پذیرهای زیرساختی ضروی است + تصاویر
سردار جلالی در نشست "آسیب شناسی بحران خوزستان در حوزه انرژی با رویکرد پدافند غیر عامل"
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور رفع گره ها و حرکت از راه کارهای مقطعی به سمت راهکارهای بلند مدت را جهت رفع آسیب پذیرهای زیرساختی ضروی دانسته و تصریح کرد باید تلاش مجموعه دستگاه ها بگونه ای باشد تا توسعه و پیامدها به حوزه مردم نرسد.
در دو دهه اخیر با تغییر ماهیت تهدیدات، ماهیت دفاع از حالت صرفا نظامی خارج و به سایر حوزه ها منتقل شده است/با کالبدشکافی و مستند سازی از حوادث می توان درس های آموزنده ای بگیریم
سردار جلالی در گفتگوی خبر 23 خوزستان:
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به بحران اخیر قطع برق و آب در خوزستان گفت: برای اولین بار شاهد دومینوی حادثه و قطع ارتباطات بودیم و جدای از اقدامات فوری که در آن مقطع باید انجام می شد لازم است در جمع کارشناسی این حادثه را مستند ساخته و ضعف ها و اشکلات را بررسی کنیم تا بدانیم کجای این بحران ناشی از ناتوانی های فنی و مدیریتی است.
برگزاری مانور آمادگی‌ برای مقابله با حوادث زیستی در خوزستان
سردار جلالی خبر داد:
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت:باید با برگزاری مانورهایی آمادگی‌ برای مقابله با حوادث زیستی در خوزستان ایجاد شود.
تجهیز آزمایشگاه کنترل کیفیت آب اهواز به تجهیزات کاملا مدرن
مدیرعامل شرکت آبفا اهواز تاکید کرد:
مدیرعامل شرکت آبفا اهواز با اشاره به بازدید اخیر خود از آزمایشگاه مرکزی کنترل کیفیت آب اهواز، بر تجهیز این واحد به سیستم اجرایی مدرن و استاندارد تاکید و حمایت همه جانبه خود را در راستای فراهم‌سازی شرایط ایده‌آل و قابل رقابت با آزمایشگاه‌های مطرح کشوری اعلام کرد.
بیش از 2500 اصله نهال طرح
دبیر انجمن پدافند غیرعامل خوزستان:
دبیر انجمن پدافند غیرعامل خوزستان گفت: تا کنون از 8 هزار اصل نهال در نظر گرفته شده بیش از 2هزار و 500 اصله نهال در هویزه و کانون ریزگردها در دوراهی ماهشهر به اهواز کاشته شده است
عدم وابستگی زیرساخت ها به یکدیگر از اهداف پدافند غیرعامل است
حری،مدیرکل پدافند غیرعامل استان خوزستان:
کارگروه بهداشت و سلامت و بیولوژیک شورای پدافند غیرعامل استان با حضور مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری و هیئت رییسه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در دفتر ریاست دانشگاه برگزار گردید.
استاندار خوزستان: در زمان بروز بحران باید مدیریتی یکپارچه وجود داشته باشد
استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم وجود مدیریت یکپارچه در زمان بروز بحران گفت: لازم است مدیریت یکپارچه در زمان بروز بحران وجود داشته باشد تا بتوانیم مسائل را بهتر مدیریت کنیم و مطالبات بحق مردم را جوابگو باشیم.
مشکلات ریزگردها در شبکه برق خوزستان تا 2 ماه آینده رفع می شود
خوزستان؛
مشاور مدیرعامل و دبیر کمیته پدافند غیرعامل شرکت توانیر گفت: مشکلات ناشی از ریزگردها در شبکه برق خوزستان تا اردیبهشت ماه سال 96 رفع خواهد شد.
هفت جان پناه در محدوده تاسیسات شرکت آب جنوب شرق خوزستان نصب شد
مدیرکل پدافند غیرعامل و مدیریت پیشگیری از بحران شرکت آب جنوب شرق خوزستان، از نصب هفت جان پناه در تاسیسات این شرکت خبر داد
جلسه بررسی ملاحظات پدافند غیرعامل در زیرساخت های استان خوزستان با محوریت بحران ریزگردها
با حضور هیأتی از سازمان پدافند غیرعامل کشور در اهواز برگزار شد:
جلسه بررسی ملاحظات پدافند غیرعامل در زیرساخت های استان خوزستان با محوریت بحران ریزگردها با حضور هیأتی از سازمان پدافند غیرعامل کشور در اهواز برگزار شد.
برق مورد نیاز شبکه‌های برقی از نیروگاه‌های خورشیدی و کوچکتر تامین شود
دبیر انجمن علمی پدافند غیرعامل خوزستان:
دبیر انجمن علمی پدافند غیرعامل خوزستان گفت: باید برق مورد نیاز شبکه‌های برق با استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی و کوچکتر در شرایط اضطراری تامین شود.
آخرین اخبار 
آرشیو