پایداری ملی

اطلاع رسانی در بحران باید از یک کانال انجام شود

اطلاع رسانی در بحران باید از یک کانال انجام شود

مدیر کل دفتر نظارت بر مقررات فرودگاهی کشور گفت:اطلاع رسانی در مواقع بحران باید از یک کانال واحد ارائه شود تا به شایعات پیرامون حوادث، کمتر دامن زده شود.
قطع برق اهواز به دلیل ریزگرد نبود/ تمام استان‌ها در روشنایی کامل

قطع برق اهواز به دلیل ریزگرد نبود/ تمام استان‌ها در روشنایی کامل

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: شب گذشته بارش باران و طوفان در شهر اهواز و غرب استان خوزستان موجب ایجاد خاموشی‌های پراکنده در این استان شد، اما باید گفت که این طوفان هیچ ارتباطی با ریزگردهای سال قبل نداشته است.
بیمارستان‌های خوزستان دیگر توان تحمل بار فعلی را ندارند

بیمارستان‌های خوزستان دیگر توان تحمل بار فعلی را ندارند

استاندار خوزستان گفت: خوزستان در زمینه بیمارستان‌ها واقعا از کمبود جدی رنج می‌برد. بیمارستان‌های خوزستان فرسوده هستند و دیگر توان تحمل بار فعلی را ندارند و در این زمینه اهتمام جدی وزارت بهداشت را خواستاریم.
لزوم تخصیص اعتبار قابل ملاحظه برای مدیریت بحران‌های احتمالی خوزستان
استاندار خوزستان تاکید کرد:
‌استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی مطالعه شده و جامع برای مقابله با حوادث، گفت: باید یک مطالعه جامعه برای مقابله با بحران‌ها داشته باشیم و در یک بررسی منطقه‌ای، مناطق مختلف با توجه به نوع احتمال بحران تجهیز شوند تا در هنگام وقوع بحران در کمترین زمان ممکن مشکل را رفع کنیم. ‌ب
ارائه طرح تثبیت کانون‌های مولد ریزگرد خوزستان
در دانشگاه شهید چمران اهواز انجام شد؛
طرح تثبیت کانون‌های بحرانی مولد ریزگرد خوزستان با استفاده از روش نوین و تلفیقی تثبیت بیوشیمیایی، بیولوژیک و مکانیکی با احداث نیروگاه خورشیدی با رویکرد اقتصاد مقاومتی و پدافند غیرعامل، با هدف اجرا در کانون‌های بحرانی مولد ریزگرد جنوب شرق اهواز، در دانشکده مهندسی دانشگاه شهید چمران اهواز ارائه شد.
بحران خاموشي هاي سال قبل ضرورت بحث پدافند غير عامل را براي ما بسيار جدي کرد
استاندارخوزستان:
غلامرضا شريعتي : بحران خاموشي هاي سال قبل ضعف هاي ما را در قسمت هاي مختلف آب و برق روشن کرده و ضرورت بحث پدافند غير عامل در اين موارد را براي ما بسيار جدي کرد.
جزئیات شرکت در همایش سه موضوعه پدافند غیرعامل، مدیریت بحران و HSE در بندر امام‌خمینی
حق‌شناس همچنین از حضور خود در نشستی در بندر امام خمینی در ابتدای هفته خبر داد و گفت: سه موضوع پدافند غیرعامل، مدیریت بحران و HSE در بندر امام‌خمینی در همایشی تحت همین موضوع برگزار شد که البته هر ساله در یکی از بنادر کشور برگزار می شود.
تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه چمران و پدافند غیرعامل
مرکز مطالعات پدافند غیرعامل در دانشگاه شهید چمران ایجاد می‌شود؛
تفاهم‌نامه همکاری علمی و پژوهشی و ایجاد مرکز مطالعات پدافند غیرعامل در دانشگاه شهید چمران اهواز با حضور دکتر ابراهیم حاجی‌دولو معاون پژوهشی و فناوری این دانشگاه و محمد حرّی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خوزستان منعقد شد
وجود 23 کشتارگاه سنتی در استان خوزستان/ کشتارگاه ها نباید محل داد و ستد یا بورس باشد
مدیرکل دامپزشکی خوزستان:
مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت: 23 کشتارگاه سنتی در سطح خوزستان داریم که ما را عذاب می دهند و دغدغه اصلی دامپزشکی خوزستان همین واحدها هستند.
مستندنگاری مدیریت غیرنظامی دفاع مقدس در دستور کار اداره کل پدافند غیرعامل قرار گیرد
خوزستان؛
استاندار خوزستان گفت: در کشور ما پاسداری و تکریم از ایثار و فداکاری سربازان و ایثارگران دوران دفاع مقدس نیز به شکل جدی صورت می‌گیرد و وظیفه ما نیز همین است که یاد آنها را تکریم کنیم و آنها را نیز به عنوان الگوهای مختلف به جامعه معرفی کنیم
لزوم طراحی دستور کار آمادگی خوزستان برای مقابله با حوادث
استاندار خوزستان با اشاره به فعالیت رابطین مدیریت بحران، فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی خوزستان، گفت: باید دستور کار منظمی طراحی شود تا خوزستان برای مقابله با حوادث مختلف آمادگی داشته باشد.
بکارگیری ملاحظات پدافند غیر عامل در شبکه های ارتباطی ضروری است
مدیرکل ICT خوزستان و دبیر کمیته افتای استان :
مدیرکل ICT خوزستان و دبیر کمیته افتای استان (امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات) گفت: بکارگیری ملاحظات پدافند غیر عامل در شبکه های ارتباطی، ضروری است
شرکت برق در ۱۰ سال گذشته اقدامات غیر استاندارد انجام داده و پدافند غیرعامل در طرح های توسعه آن رعایت نشده است
استاندار خوزستان:
غلامرضا شریعتی: شرکت برق در ۱۰ سال گذشته اقدامات غیر استاندارد انجام داده و پدافند غیرعامل در طرح های توسعه آن رعایت نشده است و وقتی چنین حادثه ای روی می دهد بخش عمده ای از شهروندان را دچار مشکل می کند و کم توجهی های مسئولان در چند سال اخیر موجب شد چنین مشکلاتی در مقطع فعلی بروز پیدا کند.
پدافند غیرعامل موجب ایمنی و پایداری در ذات طرح و مصونیت بخشی در کشور می‌شود
حری مدیرکل پدافند غیرعامل خوزستان:
حری در سمینار الزامات پدافند غیرعامل در شهرسازی و معماری: پدافند غیرعامل هم راستا و هم افزا با استانداردهای شهرسازی و معماری موجب مصونیت سازی و ایجاد محیطی امن و سالم خواهد شد.
جلسه کارگروه سایبری شورای پدافند غیرعامل استان خوزستان برگزار شد
خوزستان؛
در جلسه ی کارگروه سایبری شورای پدافند غیرعامل استان برضرورت تدوین و برنامه ریزی مستمر جهت برگزاری دوره های آموزشی تأکید شد.
کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل درس آمادگی دفاعی برگزار شد
خوزستان؛
کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل ویژه ی درس آمادگی دفاعی به مناسبت هفته ی پدافند غیرعامل با همکاری اداره کل پدافند غیرعامل استانداری خوزستان و اداره کل آموزش و پرورش استان در سالن آمفی تئاتر آموزشگاه شاهد رضوان اهواز برگزارشد.
جلسه هم اندیشی  با موضوع راهکارهای مقابله با تهدیدات گاز کلر در اهواز برگزار شد
استان خوزستان:
حری، در نشست تخصصی هم اندیشی تهدیدات گاز کلر: کمیته ای تخصصی وضعیت ایمنی و رعایت الزامات پدافند غیرعامل را در تاسیسات آبرسانی شرکت های آب وفاضلاب در استان بررسی می کند.
کارگاه آموزشی آسیب شناسی فضای مجازی به مناسبت هفته پدافند غیرعامل برگزار شد
خوزستان؛
به مناسب نکوداشت هفته پدافند غیرعامل کارگاه آموزشی با موضع "آسیب شناسی فضای مجازی" یکشنبه هفتم آبان ماه با توسط کارگروه سایبری شورای پدافند غیرعامل استان در سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد.
پدافند غیرعامل مسئولیت دائم و همیشگی ما در برابر مخاطرات است و ماباید در برابر حملات طبیعی و غیر طبیعی  همیشه آمادگی داشته باشیم
استاندار خوزستان:
غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در مراسم نواختن زنگ پدافند غیرعامل که در هنرستان دخترانه حضرت آمنه (س) برگزار شد، گفت: پدافند غیرعامل مسئولیت دائم و همیشگی ما در برابر مخاطرات است و ما باید در برابر حملات طبیعی و غیر طبیعی همیشه آمادگی داشته باشیم.
دیدار حری، مدیرکل پدافند غیرعامل استان با آیت الله شفیعی نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری
خوزستان؛
دیدار صمیمانه حری، مدیرکل پدافند غیرعامل به همراه جمعی از فعالین این حوزه با حضرت آیت الله شفیعی نماینده محترم مردم در مجلس خبرگان رهبری به مناسبت شروع هفته پدافند غیرعامل
کارگاه آموزشی تخصصی سامانه ملی تله بدافزار به مناسبت هفته نکوداشت پدافند غیرعامل
کارگاه آموزشی تخصصی سامانه ملی تله بدافزار به مناسبت هفته بزرگداشت پدافند غیرعامل چهارشنبه سوم آبان با محوریت مقابله با بدافزارها در سالن اجتماعات ریاست دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.
کارگاه آموزشی ویروس کرونا به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در مرکز بهداشت استان برگزار شد
خوزستان؛
به مناسبت هفته بزرگداشت پدافند غیرعامل کارگاه آموزشی ویروس کرونا با حضور نیروهای امدادی، درمانی، سه شنبه دوم آبان در سالن جلسات معاونت بهداشت استان برگزار شد.
آخرین اخبار 
آرشیو