پایداری ملی

در دیدار معاونین سازمان جهاد دانشگاهی استان با مدیرکل پدافند غیرعامل استاندرای مطرح شد

در دیدار معاونین سازمان جهاد دانشگاهی استان با مدیرکل پدافند غیرعامل استاندرای مطرح شد

مدیرکل پدافند غیرعامل استان پیشنهاداتی را برای ورود جهاد دانشگاهی به بحث پدافند غیرعامل مطرح نمود و خواستار تشکیل کمیته‌ای برای پیگیری موضوع و انعقاد تفاهم‌نامه مشترک شد
اولین جلسه کمیته راهبردی مدیریت منابع آب ذیل کارگروه آب و انرژی شورای پدافند غیرعامل استان خراسان رضوی تشکیل شد + تصاویر

اولین جلسه کمیته راهبردی مدیریت منابع آب ذیل کارگروه آب و انرژی شورای پدافند غیرعامل استان خراسان رضوی تشکیل شد + تصاویر

اولین جلسه کمیته راهبردی مدیریت منابع آب ذیل کارگروه آب و انرژی شورای پدافند غیرعامل استان خراسان رضوی با موضوع بررسی چالش های پیش رو در پایدار سازی تامین آب استان خراسان رضوی برگزار شد.
گزارش تصویری سفر معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل به استان خراسان رضوی

گزارش تصویری سفر معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل به استان خراسان رضوی

مانور پدافند غیرعامل پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد و جلسه شورای تامین شهرستان سرخس برگزار شد.
مانور پدافند غیر عامل تست عملکرد تخلیه تحتانی سد طرق
مانور پدافند غیرعامل
مانور پدافند غیرعامل تست عملکرد تخلیه تحتانی سد طرق در روز چهارشنبه ۲۹ آذر ماه با حضور مدیر کل پدافند غیرعامل استان خراسان رضوی، مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات، توسعه مدیریت و تحول اداری شرکت مدیریت منابع آب ایران، و جمعی از معاونان، مدیران و کارشناسان شرکت آب منطقه‎ای مشهد انجام گردید.
افتتاح اتاق سرور پشتیبان سرور مرکزی و برق اضطراری استاندارد شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی
طی نشست مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان رضوی با مدیرعامل و مسئولان کشوری شرکت مدیریت منابع آب ایران، اتاق سرور پشتیبان سرور مرکزی و اتاق برق اضطراری استاندارد شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی افتتاح شد.
اقتدار فرهنگی و علمی، بهترین طرح پاسخ برای پایداری ملی است
جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی، اجتماعی و آموزشی شورای پدافند غیرعامل استان خراسان رضوی
دکتر احمدی مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان رضوی: رشد 604 درصدی کارگروه‌های آموزشی و 345 درصدی فراگیران دوره‌های آموزشی، رشد 202 درصدی رزمایش‌ها و مانورها، رشد 64 درصدی همایش‌های تخصصی، رشد 67 درصدی مسابقات فرهنگی و ورزشی و بالاخره تکثیر و توزیع یکصد و بیست هزار دقیقه فیلم آموزشی بین دستگاه‌های اجرایی استان از برکات همکاری و تمرکز دستگاه‌ها بر موضوع بسیار مهم پدافند غیرعامل است
خراسان رضوی دارای تکنولوژی نرم مدیریتی هوشمندانه در حوزه پدافند غیرعامل است
سیدابوالفضل احمدی:
مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری خراسان رضوی در گلبهار اظهار کرد: انچه که در حوزه پدافند غیر عامل بسیار ضروریست ایجاد یک ساختار و شبکه منسجم ملی است که می‌بایست در سطح کلان مجمع تشخیص و یا مجلس شورای اسلامی به این مسئله ورود پیدا کنند.
برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی پدافند غیرعامل برای دستگاه‌های اجرایی
در راستای اجرای نظام برنامه‌ریزی و مدیریت عملکرد:
این جلسات که در شش گروه بنا به صلاح‌دید اداره کل و درخواست برخی دستگاه‌ها تشکیل شد، به منظور تبیین گزارش ارسالی دستگاه‌ها و کارنامه صادر شده برای آنها از سوی اداره کل بوده‌است.
برگزاری مانور قطع کلی برق در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
رییس پدافند غیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از برگزاری مانور قطع کلی برق همزمان با برنامه تعمیرات اساسی کلی و استفاده از برق شبکه سراسری به مدت یک هفته در این مجتمع گازی خبرداد.
تأیید مکان‌یابی طرح‌های توسعه به فرماندارن تفویض شد
سید ابوالفضل احمدی در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان سبزوار:
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان رضوی در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان سبزوار گفت: در راستای تحقق شعار سال که اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال می‌باشد، برای تسریع در پاسخگویی به طرح‌های توسعه مرتبط با کارگروه امور زیربنایی، تأیید مکان‌یابی طرح‌های توسعه و انطباق آن با دستورالعمل مربوط به فرمانداران واگذار شده است.
احداث فرودگاه گناباد از نظر پدافند غیر عامل ضروری است
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور:
محمدعلی نبی‌پور:علاوه بر پوشش جمعیتی در جنوب خراسان‌رضوی، احداث فرودگاه گناباد از نظر امدادرسانی در مواقع بحران و پدافند غیر عامل و همچنین با توجه به جمعیت بسیار دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و توسعه گردشگری، ضروری است.
تغییر از امدادجویی به امدادگری یک چرخش تحول‌آفرین در حوزه سازماندهی و مشارکت‌های مردمی است
مدیرکل و دبیرشورای پدافندغیرعامل استان خراسان رضوی:
احمدی سه رویکرد مردم‌داری، مردم‌یاری و مردم‌بانی را از ضروریات حفظ و ارتقای پایداری و قدرت ملی برشمرد و گفت بسیج و بسیجیان با نقش‌آفرینی در تمام ارکان شورای پدافندغیرعامل استان و شهرستان‌ها و کمیته پدافندغیرعامل دستگاه‌ها و به‌ویژه بهره‌مندی از ظرفیت ساختاری "کارگروه سازماندهی و مشارکت‌های مردمی" بایستی به‌گونه‌ای عمل نماید تا مردم و کارکنان دستگاه‌ها و نهادها از "امدادجویی" به "امدادگری" تغییر وضعیت یابند و این یک چرخش تحول‌آفرین در حوزه مشارکت‌های مردمی خواهد بود.
خسارت 15 میلیارد ریالی به سیستم آبفای شهری
مدیر دفتر بحران مدیریت شرکت آبفا استان خراسان رضوی:
مدیر دفتر بحران مدیریت پدافند غیر عامل شرکت آبفا شهری استان خراسان رضوی گفت: به دلیل سیل اخیر در استان خراسان رضوی در حدود 15 میلیارد ریال خسارت به سیستم آب و فاضلاب سه شهر کلات، درگز و خرو وارد شده است.
هیچ طرح توسعه ای و تاسیساتی بدون ملاحظات پدافند غیرعامل در استان ایجاد نمی شود
دکتر احمدی مدیر کل پدافند غیر عامل خراسان رضوی:
دکتر سید ابوالفضل احمدی در اولین گردهمایی عمومی پدافند غیر عامل استان در سال 96 تهیه پیوست و مطالعه پدافند غیر عامل برای طرح های مختلف را از جمله ضرورت ها دانست و گفت زیرا تاسیسات وتجهیزاتی داریم که باید پایداری و مصونیت آنها ارتقا یابد.
مهم ترین هدف کارگروه امداد ونجات پدافند غیرعامل استان نهادینه کردن آموزش ها در بین اقشار مختلف جامعه می باشد + عکس
محسن نجات در جلسه کارگروه امداد ونجات پدافند غیرعامل استان خراسان رضوی:
جانشین مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی در جلسه‌ای که در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی برگزار شد، مهمترین هدف این کارگروه را نهادینه کردن و توسعه آموزش‌ها و تبدیل پدافندغیرعامل به گفتمان رایج در بین اقشار مختلف جامعه اعلام نمود.
اهداف تهدیدات زیستی در زمان جنگ و زمان صلح کاملا متفاوت است + تصاویر
دکتر احمدی در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان خراسان رضوی:
دکتر احمدی با اشاره به تفاوت اساسی اهداف تهدیدات زیستی در زمان جنگ و صلح افزود: تهدیدات زیستی در زمان جنگ با اهداف فشار برای تسلیم، ایجاد غافلگیری و ضربه نظامی، ایجاد وحشت و هراس عمومی و کاهش سطح مقاومت مردم انجام می‌شود ولی در زمان صلح محوری‌ترین هدف تهدیدات زیستی بحث اقتصادی است
نشست شورای پدافند غیرعامل خراسان رضوی
با حضور معاون سلامت سازمان پدافند غیر عامل
نشست شورای پدافند غیرعامل خراسان رضوی با حضور معاون سازمان پدافند غیر عامل در مشهد برگزار شد
ایجاد مرزبانی زیستی و سالن قرنطینه برای مقابله با بیوتروریسم ضروری است
دکتر حسینی :
با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، جلسه ی کمیسیون مقابله با تهدیدات بیو تروریستی استان برگزار شد.
تغییر شتابان دنیای سنتی به فضای سایبری و ضرورت ارتقای متوازن دانش در حوزه پدافند غیرعامل
مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان رضوی در اولین جلسه کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات:
سید ابوالفضل احمدی در اولین جلسه کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات (سایبری) با اشاره به دگرگونی و تغییر شتابان دنیای سنتی به فضای سایبری و مجازی و افزایش روزافزون وابستگی فعالیت‌های مختلف اداره امور کشور و بعضا زیرساخت‌های حیاتی به فضای سایبری بر ضرورت تولید و ارتقای دانش در حوزه پدافند غیرعامل تاکید کرد.
کارگروه‌های تخصصی پدافند غیرعامل بازوهای فکری و اندیشکده پدافند غیرعامل هستند
مدیرکل پدافند غیرعامل استان خراسان رضوی؛
دکتر احمدی در جلسه هم اندیشی اهداف و برنامه‌های عملیاتی سال 1396 اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت از 11 کارگروه تخصصی شورای پدافند غیرعامل به عنوان بازوهای فکری و اندیشکده پدافند غیرعامل یاد کرد و گفت فرایند تصمیم سازی در این کارگروه‌ها صورت گرفته و مصوبات آن پس از تصویب در شورای پدافند غیرعامل استان لازم الاجرا خواهد بود.
بهره برداري از اولين نيروگاه توليد پراكنده برق (CHP) ساخت داخل در استان خراسان رضوي
با حضور استاندار خراسان رضوي، اولين نيروگاه توليد پراكنده (CHP) با سرمايه گذاري بخش خصوصي در شهرك صنعتي چرم شهر مشهد به بهره برداري رسيد.
سند راهبردی و چارچوب نهادی پدافند غیرعامل برای اولین بار در سطح استان‌های کشور تدوین شده است.
مدیرکل پدافند غیرعامل استان خراسان رضوی در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان:
سومین جلسه شورای پدافند غیرعامل استان خراسان رضوی در تاریخ 11 اسفند 1395 با محوریت بررسی و تصویب سند راهبردی و چارچوب نهادی پدافند غیرعامل برگزار شد.
رزمایش پدافند غیرعامل در منطقه خانگیران سرخس برگزار شد+ تصاویر
با حضور گردان‌های بیت‌المقدس بسیج؛
رزمایش پدافند غیرعامل با حضور گردان‌های بیت‌المقدس بسیج سپاه سرخس دیروز و امروز در منطقه خانگیران این شهرستان برگزار شد.
آخرین اخبار 
آرشیو