پایداری ملی

بیش از یک میلیون دز واکسن تب برفکی در خراسان جنوبی توزیع شد

بیش از یک میلیون دز واکسن تب برفکی در خراسان جنوبی توزیع شد

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون یک میلیون 354 هزار و 500 دز واکسن تب برفکی بین دام های سبک و سنگین استان توزیع شده است و در صورت شناسایی کانون ویروس با جدیت وارد عمل می شویم.
تعویض ژنراتورهای فرودگاه طبس در یک ماه گذشته/ افزایش چشمگیر ایمنی در فرودگاه

تعویض ژنراتورهای فرودگاه طبس در یک ماه گذشته/ افزایش چشمگیر ایمنی در فرودگاه

دو دستگاه دیزل ژنراتور جدید ایمنی با نظارت کارشناسان اداره کل تجهیزات و سامانه‎های فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها و کارشناسان واحد فنی فرودگاه طبس، با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد ریال طی مدت یک ماه نصب و راه اندازی شده اند.
اعتبار ساخت مرکز درمانی شمال شهر بیرجند در صدر بودجه ۹۷

اعتبار ساخت مرکز درمانی شمال شهر بیرجند در صدر بودجه ۹۷

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر با توجه به تراکم جمعیتی شمال شهر و تراکم بیمه شدگان تامین اجتماعی در این منطقه و بحث های پدافند غیرعامل وجود احداث یک مرکز درمانی در این منطقه از شهر وجود دارد.
برنامه‌های پدافند غیرعامل و برنامه ششم در دستور کار قرار گیرد
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان جنوبی:
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان جنوبی از وجود ۲ قرارگاه پدافند غیر عامل در استان خبر داد و گفت: برنامه‌های پدافند غیرعامل و برنامه ششم در دستور کار قرار گیرد.
تشکیل انجمن علمی پدافندغیرعامل در استان خراسان جنوبی
ظهر روز شنبه هفته گذشته مجمع عمومی عادی انجمن علمی پدافندغیرعامل استان خراسان جنوبی با حضور دکتر بیطرفان دبیر انجمن علمی پدافندغیرعامل ایران ، دکتر عابدی مدیرکل پدافندغیرعامل استان و رابطین پدافندغیرعامل دستگاه های اجرایی در محل سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار گردید.
رزمایش پیشگیری از آنفلونزای فوق حاد پرندگان برگزار شد
خراسان جنوبی؛
به مناسبت گرامیداشت هفته پدافندغیرعامل رزمایش پیشگیری از آنفلونزای فوق حاد پرندگان با حضور سردار مهدی پور معاون سلامت سازمان پدافندغیرعامل کشور و جانشین فرمانده قرارگاه پدافند زیستی کشور ، مدیرکل پدافندغیرعامل استان برگزار شد.
میدان عرضه دام بیرجند با ظرفیت 1000 راس دام سبک و سنگین افتتاح شد
خراسان جنوبی؛
میدان عرضه دام بیرجند با ظرفیت 1000 راس دام سبک و سنگین با حضور معاون سلامت سازمان پدافندغیرعامل کشور و جانشین فرمانده قرارگاه پدافند زیستی کشور افتتاح شد.
سند آمایش استان خراسان جنوبی از منظر پدافند غیرعامل بازنگری می شود
خراسان جنوبی ؛
محمدمهدی مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی که در نشست شورای پدافند غیرعامل استان خراسان جنوبی سخن می گفت افزود: در صورت دیده شدن پدافند غیرعامل در سند آمایش استان، می توان امیدوار بود که برای مدت طولانی، استان در برنامه های بلندمدت و سایر موضوعات مشابه مصونیت پیدا می کند.
مصونيت اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي؛ مستلزم توجه به اصول پدافندغيرعامل است
مدير كل پدافندغيرعامل استانداري خراسان جنوبی :
مدیرکل پدافند غیرعامل استان خراسان جنوبی : با بيان اينكه پدافندغيرعامل در اصل همان پيشگيري پيش از وقوع حادثه است افزود: در صورت رعايت اصول پدافندي هيچ گاه كشور به مرز بحران و اضطرار نخواهد رسيد چرا كه ما از قبل با پيش بيني همه تهديدات، راه را بر وقوع هر گونه خطري بسته ايم.
بیش از 400 برنامه در هفته پدافندغیرعامل در استان خراسان جنوبی اجرا خواهد شد
مدیر کل پدافندغیرعامل استانداری خراسان جنوبی:
مدیر کل پدافندغیرعامل استانداری خراسان جنوبی که در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان بیرجند ، سخن می گفت با بیان مطلب فوق افزود: در هفته پدافندغیرعامل سالجاری در استان خراسان جنوبی با همت دستگاه های اجرایی بیش از 400 برنامه شامل رزمایش؛ همایش، دوره آموزشی و ... در سطح استان اجرایی خواهد شد.
اقدامات دستگاه های اجرایی در هفته پدافند غیرعامل مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت
مدير كل پدافندغيرعامل استانداري خراسان جنوبی :
دکتر عابدی : یکی از مهمترین برنامه های مورد نظر اداره کل پدافند غیرعامل استانداری راه اندازی مجمع مشورتی پدافند غیرعامل استان با حضور جمعی از رابطین برگزیده پدافند غیرعامل دستگاه های اجرایی خواهد بود.
ارتقاء امنیت در حوزه سلامت با برنامه ریزی صحیح و نظارت مداوم امکان پذیر است
مدیرکل پدافندغیرعامل استان خراسان جنوبی :
عابدی بر نظارت و بازرسی از ایستگاه های صلواتی سطح شهر توسط دستگاه های ذیربط در جهت جلوگیری از شیوع آلودگی های احتمالی و بیماری های واگیردار در ایام ماه محرم و خصوصا تاسوعا و عاشورای حسینی تاکید کرد.
آمادگی اصلی ترین شرط دفاع غیرعامل است.
مدیر کل پدافندغیرعامل استان خراسان جنوبی :
طی این رزمایش دکتر عابدی ضمن برشمردن نکات مثبت و منفی عملکرد تیم های عملیات فوری افزود: آمادگی اصلی ترین شرط دفاع غیرعامل می باشد و مطمئنا این امر بدون آموزش و تمرین میسر نخواهد شد.
ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل از اساسی ترین اقدامات رابطین حوزه درون و برون سازمانی محل خدمتشان می باشد
مدیر کل پدافندغیرعامل استان خراسان جنوبی :
مشیرالحق عابدی که در گردهمایی رابطین پدافندغیرعامل استان سخن می گفت؛ با بیان این مطلب افزود: اگر رابطین کمیته های پدافندغیرعامل آموزش های لازم در این بخش را فراگیرند، مطمئنا می تواتند سفیرانی برای انتقال اطلاعات و گسترش پدافندغیرعامل باشند.
پدافند غیرعامل کالبدی از مهم ترین محورهای امنیت است
جانشین مدیرکل امور مرزی و پدافندغیرعامل وزارت کشور:
جانشین مدیرکل امور مرزی و پدافندغیرعامل وزارت کشور که در جلسه گردهمایی آموزشی رابطین پدافندغیرعامل استان خراسان جنوبی سخن می گفت؛ با بیان این مطلب افزود: سه سطح حیاتی حساس و مهم ثقل بندی مورد نظر پدافندغیرعامل هستند که دو سطح حیاتی و حساس در گستره کشور و سطح مهم در گستره استان تعریف می شود.
پدافند غیرعامل بستر ساز سایر فعالیت های کشور است
معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استاندار خراسان جنوبی :
حسینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی که در گردهمایی رابطین پدافندغیرعامل استان سخن می گفت؛ با بیان این مطلب افزود:برای سنجش هر امری و ارزیابی هر پدیده ای باید به این اصل برگردیم که این امر و این برنامه چه مشمولیتی دارد.
مردمی بودن مهمترین مولفه در امنیت زیستی است
سرهنگ قاسمی فرمانده سپاه وجانشین فرماندهی قرارگاه زیستی پدافند غیرعامل خراسان جنوبی :
سرهنگ قاسمی در گردهمایی رابطین پدافند غیر عامل سخن میگفتن با بیان این مطلب افزود آشنا کردن سطوح مختلف حاکمیت دولت و جامعه با پارامترهای مختلف پدافند زیستی و آموزش های تخصصی و عمومی در افزایش امنیت زیستی موثر است.
حفظ سرمایه انسانی، سرمایه های زیر ساختی و سرمایه های سایبری از اهداف پدافند غیرعامل است
معاون بسیج و هماهنگی امور استانهای سازمان پدافند غیرعامل کشور:
معاون بسیج و هماهنگی امور سازمان پدافند غیرعامل کشور که صبح امروز در گردهمایی آموزشی رابطین پدافندغیرعامل استان خراسان جنوبی سخن می گفت؛ با بیان این مطلب افزود در صورت طراحی صحیح و پیش بینی تمهیدات که به تداوم کارکرد زیر ساخت های حیاتی و مهم و جامعه می انجامد می توانیم در صورت بروز هر تهدیدی خدمات اصلی به مردم را ادامه دهیم.
تقویت تجهیزات تشخیصی از نیازهای محوری پدافند زیستی خراسان‌ جنوبی
استانداری خراسان جنوبی گفت: دستگاه‌های مهم و حساس استان به منظور بهبود امنیت سایبری خود، باید در ساختار تشکیلاتی مربوطه، یک کارشناس امنیت شبکه متخصص داشته باشند تا بتوانند تهدیدات متصور در این حوزه را به صورت آنلاین رصد و پایش کنند.
تدوین سند راهبردی پدافند غیرعامل استان
مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان جنوبی خواستار شد:
مدیرکل پدافند غيرعامل استان همكاري فرماندهي سپاه انصار الرضا (ع)، در راستاي تدوين سند راهبردي پدافند غيرعامل استان را خواستار شد.
باید به پدافند غیرعامل نگاه ویژه ای داشت
مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان جنوبی
دکتر عابدی مدیرکل پدافند غیرعامل استان، پدافند غیرعامل را مردم محور دانست و بر نقش صدا و سیما در فرهنگ سازی و اشاعه مباحث و الزامات پدافند غیرعامل در سطح جامعه تاکید کرد.
تدوین طرح جامع پدافندغیرعامل در استان خراسان جنوبی یک نیاز اساسی و انکارناپذیر است
مدیر کل پدافندغیرعامل استان خراسان جنوبی:
صبح روز دوشنبه هفته جاری دکتر عابدی مدیرکل پدافندغیرعامل استان با امیریوسفی فرمانده ارشد نظامی آجا و رئیس کارگروه تخصصی دفاعی امنیتی و انتظامی شورای پدافندغیرعامل در محل دفتر فرماندهی آجا دیدار و گفتگو کرد.
حياتي ترين و مهم ترين موضوع در استان خراسان جنوبي مسئله آب است
عابدی، مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان جنوبی در نشست مشترک با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان عنوان کرد
مدیرکل پدافندغيرعامل با اشاره به اينكه ۳۰ درصد از آب توزيعي به مصرف كننده نميرسد بر ضرورت بازسازي و بهسازي شبكه فرسوده آبرساني در استان تاكيد كرد.
آخرین اخبار 
آرشیو