پایداری ملی

باید به پدافند غیرعامل نگاه ویژه ای داشت

باید به پدافند غیرعامل نگاه ویژه ای داشت

دکتر عابدی مدیرکل پدافند غیرعامل استان، پدافند غیرعامل را مردم محور دانست و بر نقش صدا و سیما در فرهنگ سازی و اشاعه مباحث و الزامات پدافند غیرعامل در سطح جامعه تاکید کرد.
تدوین طرح جامع پدافندغیرعامل در استان خراسان جنوبی یک نیاز اساسی و انکارناپذیر است

تدوین طرح جامع پدافندغیرعامل در استان خراسان جنوبی یک نیاز اساسی و انکارناپذیر است

صبح روز دوشنبه هفته جاری دکتر عابدی مدیرکل پدافندغیرعامل استان با امیریوسفی فرمانده ارشد نظامی آجا و رئیس کارگروه تخصصی دفاعی امنیتی و انتظامی شورای پدافندغیرعامل در محل دفتر فرماندهی آجا دیدار و گفتگو کرد.
حياتي ترين و مهم ترين موضوع در استان خراسان جنوبي مسئله آب است

حياتي ترين و مهم ترين موضوع در استان خراسان جنوبي مسئله آب است

مدیرکل پدافندغيرعامل با اشاره به اينكه ۳۰ درصد از آب توزيعي به مصرف كننده نميرسد بر ضرورت بازسازي و بهسازي شبكه فرسوده آبرساني در استان تاكيد كرد.
جلسه کارگروه اقتصادی صنعت و کشاوری شورای پدافند غیرعامل خراسان جنوبی برگزاری شد
عابدی،مدیرکل پدافند غیرعامل گفت: وظیفه اصلی کارگروه اقتصاد، صنعت و کشاورزی شورای پدافندغیرعامل استان ارائه راهکارهایی جهت مصون سازی استان در مقابل تهدیدات اقتصادی دشمن در سطح اختیارات استانی است
ضرورت بررسی روند درمان و انجام اقدامات لازم در زمینه پیشگیری و مدیریت تب کریمه کنگو
مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان جنوبی تاکید کرد
دکتر عابدی مدیرکل پدافندغیرعامل با اشاره به اینکه تاکنون بنابر اعلام ادارات مرتبط هیچ گونه مورد مشکوکی از بیماری تب کریمه کنگو دراستان مشاهده نشده است بر ضرورت بررسی روند درمان بیماری و اقدامات لازم در زمینه پیشگیری و مدیریت آن و همچنین آمادگی هرچه بیشتر دستگاه های ذیربط برای مقابله با بروز احتمالی این بیماری در استان تاکید کرد.
کمیته ی پدافند غیرعامل و قرارگاه زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با محوریت تب کریمه کنگو تشکیل جلسه داد
در اولین جلسه ی اضطراری کمیته ی پدافند غیرعامل و زیستی که با حضور کلیه اعضا در روز پنجشنبه یازده خرداد ماه پیرامون شیوع بیماری تب خونریزی دهنده ی کریمه کنگو برگزار شد، معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان ضمن بیان اهمیت موضوع، بر انجام اقدامات پیشگیرانه در سطح استان تاکید کرد.
برگزاری اولین جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان خراسان جنوبی در سال 96
خراسان جنوبی؛
روز چهارشنبه هفته گذشته جلسه قرارگاه پدافندزیستی استان خراسان جنوبی به ریاست فرماندهی سپاه انصارالرضا(ع) و با حضور مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری و جمعی از اعضای قرارگاه با موضوع بررسی روند بروز بیماری تب کریمه و کنگو و اقدامات لازم در زمینه پیشگیری و مدیریت آن در محل سالن جلسات فرماندهی سپاه استان برگزار شد.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان جنوبی منصوب شد
در حکمی از سوی استاندار خراسان جنوبی، مشیر الحق عابدی به عنوان مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان جنوبی منصوب شد.
قدرت سایبری در کشور حرف اول را می‌زند/ لزوم افزایش اقتدار و توان رزمی نیروهای مسلح
استاندار خراسان جنوبی:
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه قدرت سایبری در کشور حرف اول را می‌زند، افزود: در جهان از دانش فنی و قدرت سایبری برای مقابله با تهاجمات دشمنان استفاده می‌شود.
برگزاري جلسه كميسيون پيشگيري و مقابله با تهديدات بيوتروريستي در استان
خراسان جنوبي؛
در ابتداي جلسه افسر مديركل پدافند غير عامل استانداري با اشاره به مكاتبات وزارت كشور در خصوص انتقال محوريت برگزاري جلسات كميسيون از دفتر امور امنيتي و انتظامي به اداره كل پدافند غير عامل به تبيين مفادی از آيين نامه مربوطه پرداخت و بر اهميت فوق العاده موضوع در راستاي افزايش توان بازدارندگي اطلاعاتي كليه دستگاه ها در مقابله با تهديدات بيوتروريستي تاكيد نمود.
برگزاری اولین جلسه کمیته پدافندغیرعامل اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی در سال 96
اولین جلسه کمیته پدافندغیرعامل اداره کل صنعت معدن و تجارت به ریاست مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان و با حضور مدیر کل پدافندغیرعامل استانداری ، مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی ، رئیس اتاق اصناف مرکز استان و جمعی از مسئولین و دست اندرکاران مرتبط با حوزه صنعت معدن و تجارت برگزار گردید.
افتتاح نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي، فناوري و صنعتي در استان خراسان جنوبي
ظهر روز يك شنبه مورخ 1395/11/17 همزمان با ششمين روز از ايام ا... دهه مبارك فجر نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي فناوري و صنعتي استان خراسان جنوبي با حضور معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري، (رئيس كارگروه هاي تخصصي "اقتصاد، صنعت و كشاورزي" و "علمي و فناوري" شوراي پدافندغيرعامل استان) مدير كل پدافند غيرعامل و جمعي از مديران دستگاه هاي اجرائي در محل نمايشگاه هاي بين المللي بيرجند افتتاح گرديد.
برگزاری جلسه شورای پدافند غیرعامل استان خراسان جنوبی
صبح روز یکشنبه مورخ 95/11/10 جلسه شورای پدافند غیرعامل استان خراسان جنوبی به ریاست حسینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و جانشین رئیس شورای پدافند غیرعامل در محل استانداری برگزار گردید.
200 میلیون تومان تجهیزات به آتش‌نشانی بیرجند اختصاص یافت
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی بیرجند:
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرستان بیرجند با بیان اینکه بازار بیرجند را از پلاسکو کمتر نمی‌بینم چون چیدمان آن مشکل دارد و بسیاری فرسوده است گفت: تا پایان امسال مبلغ 200 میلیون تومان تجهیزات به آتش نشانی بیرجند اختصاص می‌یابد.
برگزاري رزمايش راهيان بيت المقدس بسيجيان+تصاوير
خراسان جنوبي؛
رزمايش راهيان بيت المقدس بسيجيان گردانهاي واكنش سريع بيت المقدس، امام علي (ع) و كوثر در منطقه عمومي بيدخت شهرستان بيرجند برگزار شد.
برگزاری جلسه کارگروه مخاطرات زیست محیطی در استان خراسان جنوبی
صبح روز دوشنبه مورخ 1395/10/6 مصادف با هفته ایمنی و کاهش بلایای طبیعی جلسه کارگروه مخاطرات زیست محیطی به ریاست آرامنش مدیرکل محیط زیست استان و با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل و جمعی از اعضای کارگروه در محل اداره کل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد.
برگزاری جلسه ستاد آنفولانزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی
جلسه ستاد مقابله با آنفولانزای فوق حاد پرندگان استان به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل، مدیرکل دامپزشکی و سایر مدیران دستگاههای مرتبط در محل سالن اجتماعات حوزه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد.
اگر در کشور به حوزه پدافند غیرعامل توجه شود در حوزه اقتصادی مقاومت پایداری خواهیم داشت
استاندار خراسان‌جنوبی:
پرویزی گفت: اگر در کشور به حوزه پدافند غیرعامل توجه شود در حوزه اقتصادی مقاومت پایداری خواهیم داشت. نمی‌توان با سلاح کشور را نگه داشت، بلکه همه موضوعات عمومی و اجتماعی کشور با اشتغال و تولید گره می‌خورد و نقطه آسیب‌های انقلاب اسلامی اینجاست که باید در این حوزه موفق شویم تا دنیا با نگاه دیگری به ما بنگرد.
برگزاری جلسه شورای پدافند غیرعامل استان خراسان جنوبی
جلسه شورای پدافندغیرعامل استان خراسان جنوبی به ریاست حسینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و جانشین رئیس شورای پدافند غیرعامل استان و با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و اعضای شورا در محل استانداری برگزار گردید.
برگزاری همایش امداد و نجات در استان خراسان جنوبی
طی روز یک شنبه مورخ 1395/10/5 مصادف با سالروز زلزله بم، همایش امداد و نجات با حضور رئیس سازمان امداد و نجات کشور مدیران کل پدافند غیرعامل و بحران استانداری و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی، مدیران دستگاههای اجرائی و مدیران عامل شرکتها و جمعی از اعضای خانواده بزرگ امداد و نجات استان با مدیریت جمعیت هلال احمر در بیرجند برگزار شد.
برنامه‌های پدافند غیرعامل خراسان جنوبی جامع و علمی باشد
معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی:
معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی مصون سازی و پایداری کشور در زمینه‌های مختلف را دو عنصر مهم در پدافند غیرعامل دانست و گفت: متناسب با تهدیدات دشمن باید برنامه‌ای جامع و علمی داشته باشیم و مشارکت مردم لازمه رسیدن به موفقیت در این زمینه است.
برگزاری همایش بزرگ دانش آموزی با رویکرد پدافندغیرعامل در استان خراسان جنوبی
صبح روز سه شنبه مورخ 1395/8/4 در راستای نکوداشت هفته و تعمیق و گسترش فرهنگ پدافندغیرعامل در سطح دانش آموزان؛ همایش بزرگ دانش آموزی با موضوع پدافندغیرعامل با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار و جانشین رئیس شورای پدافند غیرعامل استان، مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از معلمان و دانش آموزان منتخب مقطع متوسطه دختران در سالن اجتماعات آموزش و پرورش در بیرجند برگزار شد.
برگزاری رزمایش واکنش اضطراری در برابر نفوذ و خرابکاری در شرکت پخش فراورده های نفتی استان خراسان جنوبی
صبح روز دوشنبه مورخ 1395/8/3 مصادف با دومین روز از هفته پدافندغیرعامل و به مناسبت نکوداشت این هفته رزمایش واکنش اضطراری در برابر نفوذ و خرابکاری با حضور مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری و مدیرعامل شرکت پخش فراورده های نفتی خراسان جنوبی و جمعی از کارکنان دستگاههای ذیربط در محل انبار نفت بیرجند برگزار شد.
آخرین اخبار 
آرشیو