پایداری ملی

ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل از اساسی ترین اقدامات رابطین حوزه درون و برون سازمانی محل خدمتشان می باشد

ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل از اساسی ترین اقدامات رابطین حوزه درون و برون سازمانی محل خدمتشان می باشد

مشیرالحق عابدی که در گردهمایی رابطین پدافندغیرعامل استان سخن می گفت؛ با بیان این مطلب افزود: اگر رابطین کمیته های پدافندغیرعامل آموزش های لازم در این بخش را فراگیرند، مطمئنا می تواتند سفیرانی برای انتقال اطلاعات و گسترش پدافندغیرعامل باشند.
پدافند غیرعامل کالبدی از مهم ترین محورهای امنیت است

پدافند غیرعامل کالبدی از مهم ترین محورهای امنیت است

جانشین مدیرکل امور مرزی و پدافندغیرعامل وزارت کشور که در جلسه گردهمایی آموزشی رابطین پدافندغیرعامل استان خراسان جنوبی سخن می گفت؛ با بیان این مطلب افزود: سه سطح حیاتی حساس و مهم ثقل بندی مورد نظر پدافندغیرعامل هستند که دو سطح حیاتی و حساس در گستره کشور و سطح مهم در گستره استان تعریف می شود.
پدافند غیرعامل بستر ساز سایر فعالیت های کشور است

پدافند غیرعامل بستر ساز سایر فعالیت های کشور است

حسینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی که در گردهمایی رابطین پدافندغیرعامل استان سخن می گفت؛ با بیان این مطلب افزود:برای سنجش هر امری و ارزیابی هر پدیده ای باید به این اصل برگردیم که این امر و این برنامه چه مشمولیتی دارد.
مردمی بودن مهمترین مولفه در امنیت زیستی است
سرهنگ قاسمی فرمانده سپاه وجانشین فرماندهی قرارگاه زیستی پدافند غیرعامل خراسان جنوبی :
سرهنگ قاسمی در گردهمایی رابطین پدافند غیر عامل سخن میگفتن با بیان این مطلب افزود آشنا کردن سطوح مختلف حاکمیت دولت و جامعه با پارامترهای مختلف پدافند زیستی و آموزش های تخصصی و عمومی در افزایش امنیت زیستی موثر است.
حفظ سرمایه انسانی، سرمایه های زیر ساختی و سرمایه های سایبری از اهداف پدافند غیرعامل است
معاون بسیج و هماهنگی امور استانهای سازمان پدافند غیرعامل کشور:
معاون بسیج و هماهنگی امور سازمان پدافند غیرعامل کشور که صبح امروز در گردهمایی آموزشی رابطین پدافندغیرعامل استان خراسان جنوبی سخن می گفت؛ با بیان این مطلب افزود در صورت طراحی صحیح و پیش بینی تمهیدات که به تداوم کارکرد زیر ساخت های حیاتی و مهم و جامعه می انجامد می توانیم در صورت بروز هر تهدیدی خدمات اصلی به مردم را ادامه دهیم.
تقویت تجهیزات تشخیصی از نیازهای محوری پدافند زیستی خراسان‌ جنوبی
استانداری خراسان جنوبی گفت: دستگاه‌های مهم و حساس استان به منظور بهبود امنیت سایبری خود، باید در ساختار تشکیلاتی مربوطه، یک کارشناس امنیت شبکه متخصص داشته باشند تا بتوانند تهدیدات متصور در این حوزه را به صورت آنلاین رصد و پایش کنند.
تدوین سند راهبردی پدافند غیرعامل استان
مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان جنوبی خواستار شد:
مدیرکل پدافند غيرعامل استان همكاري فرماندهي سپاه انصار الرضا (ع)، در راستاي تدوين سند راهبردي پدافند غيرعامل استان را خواستار شد.
باید به پدافند غیرعامل نگاه ویژه ای داشت
مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان جنوبی
دکتر عابدی مدیرکل پدافند غیرعامل استان، پدافند غیرعامل را مردم محور دانست و بر نقش صدا و سیما در فرهنگ سازی و اشاعه مباحث و الزامات پدافند غیرعامل در سطح جامعه تاکید کرد.
تدوین طرح جامع پدافندغیرعامل در استان خراسان جنوبی یک نیاز اساسی و انکارناپذیر است
مدیر کل پدافندغیرعامل استان خراسان جنوبی:
صبح روز دوشنبه هفته جاری دکتر عابدی مدیرکل پدافندغیرعامل استان با امیریوسفی فرمانده ارشد نظامی آجا و رئیس کارگروه تخصصی دفاعی امنیتی و انتظامی شورای پدافندغیرعامل در محل دفتر فرماندهی آجا دیدار و گفتگو کرد.
حياتي ترين و مهم ترين موضوع در استان خراسان جنوبي مسئله آب است
عابدی، مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان جنوبی در نشست مشترک با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان عنوان کرد
مدیرکل پدافندغيرعامل با اشاره به اينكه ۳۰ درصد از آب توزيعي به مصرف كننده نميرسد بر ضرورت بازسازي و بهسازي شبكه فرسوده آبرساني در استان تاكيد كرد.
جلسه کارگروه اقتصادی صنعت و کشاوری شورای پدافند غیرعامل خراسان جنوبی برگزاری شد
عابدی،مدیرکل پدافند غیرعامل گفت: وظیفه اصلی کارگروه اقتصاد، صنعت و کشاورزی شورای پدافندغیرعامل استان ارائه راهکارهایی جهت مصون سازی استان در مقابل تهدیدات اقتصادی دشمن در سطح اختیارات استانی است
ضرورت بررسی روند درمان و انجام اقدامات لازم در زمینه پیشگیری و مدیریت تب کریمه کنگو
مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان جنوبی تاکید کرد
دکتر عابدی مدیرکل پدافندغیرعامل با اشاره به اینکه تاکنون بنابر اعلام ادارات مرتبط هیچ گونه مورد مشکوکی از بیماری تب کریمه کنگو دراستان مشاهده نشده است بر ضرورت بررسی روند درمان بیماری و اقدامات لازم در زمینه پیشگیری و مدیریت آن و همچنین آمادگی هرچه بیشتر دستگاه های ذیربط برای مقابله با بروز احتمالی این بیماری در استان تاکید کرد.
کمیته ی پدافند غیرعامل و قرارگاه زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با محوریت تب کریمه کنگو تشکیل جلسه داد
در اولین جلسه ی اضطراری کمیته ی پدافند غیرعامل و زیستی که با حضور کلیه اعضا در روز پنجشنبه یازده خرداد ماه پیرامون شیوع بیماری تب خونریزی دهنده ی کریمه کنگو برگزار شد، معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان ضمن بیان اهمیت موضوع، بر انجام اقدامات پیشگیرانه در سطح استان تاکید کرد.
برگزاری اولین جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان خراسان جنوبی در سال 96
خراسان جنوبی؛
روز چهارشنبه هفته گذشته جلسه قرارگاه پدافندزیستی استان خراسان جنوبی به ریاست فرماندهی سپاه انصارالرضا(ع) و با حضور مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری و جمعی از اعضای قرارگاه با موضوع بررسی روند بروز بیماری تب کریمه و کنگو و اقدامات لازم در زمینه پیشگیری و مدیریت آن در محل سالن جلسات فرماندهی سپاه استان برگزار شد.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان جنوبی منصوب شد
در حکمی از سوی استاندار خراسان جنوبی، مشیر الحق عابدی به عنوان مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان جنوبی منصوب شد.
قدرت سایبری در کشور حرف اول را می‌زند/ لزوم افزایش اقتدار و توان رزمی نیروهای مسلح
استاندار خراسان جنوبی:
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه قدرت سایبری در کشور حرف اول را می‌زند، افزود: در جهان از دانش فنی و قدرت سایبری برای مقابله با تهاجمات دشمنان استفاده می‌شود.
برگزاري جلسه كميسيون پيشگيري و مقابله با تهديدات بيوتروريستي در استان
خراسان جنوبي؛
در ابتداي جلسه افسر مديركل پدافند غير عامل استانداري با اشاره به مكاتبات وزارت كشور در خصوص انتقال محوريت برگزاري جلسات كميسيون از دفتر امور امنيتي و انتظامي به اداره كل پدافند غير عامل به تبيين مفادی از آيين نامه مربوطه پرداخت و بر اهميت فوق العاده موضوع در راستاي افزايش توان بازدارندگي اطلاعاتي كليه دستگاه ها در مقابله با تهديدات بيوتروريستي تاكيد نمود.
برگزاری اولین جلسه کمیته پدافندغیرعامل اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی در سال 96
اولین جلسه کمیته پدافندغیرعامل اداره کل صنعت معدن و تجارت به ریاست مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان و با حضور مدیر کل پدافندغیرعامل استانداری ، مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی ، رئیس اتاق اصناف مرکز استان و جمعی از مسئولین و دست اندرکاران مرتبط با حوزه صنعت معدن و تجارت برگزار گردید.
افتتاح نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي، فناوري و صنعتي در استان خراسان جنوبي
ظهر روز يك شنبه مورخ 1395/11/17 همزمان با ششمين روز از ايام ا... دهه مبارك فجر نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي فناوري و صنعتي استان خراسان جنوبي با حضور معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري، (رئيس كارگروه هاي تخصصي "اقتصاد، صنعت و كشاورزي" و "علمي و فناوري" شوراي پدافندغيرعامل استان) مدير كل پدافند غيرعامل و جمعي از مديران دستگاه هاي اجرائي در محل نمايشگاه هاي بين المللي بيرجند افتتاح گرديد.
برگزاری جلسه شورای پدافند غیرعامل استان خراسان جنوبی
صبح روز یکشنبه مورخ 95/11/10 جلسه شورای پدافند غیرعامل استان خراسان جنوبی به ریاست حسینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و جانشین رئیس شورای پدافند غیرعامل در محل استانداری برگزار گردید.
200 میلیون تومان تجهیزات به آتش‌نشانی بیرجند اختصاص یافت
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی بیرجند:
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرستان بیرجند با بیان اینکه بازار بیرجند را از پلاسکو کمتر نمی‌بینم چون چیدمان آن مشکل دارد و بسیاری فرسوده است گفت: تا پایان امسال مبلغ 200 میلیون تومان تجهیزات به آتش نشانی بیرجند اختصاص می‌یابد.
برگزاري رزمايش راهيان بيت المقدس بسيجيان+تصاوير
خراسان جنوبي؛
رزمايش راهيان بيت المقدس بسيجيان گردانهاي واكنش سريع بيت المقدس، امام علي (ع) و كوثر در منطقه عمومي بيدخت شهرستان بيرجند برگزار شد.
برگزاری جلسه کارگروه مخاطرات زیست محیطی در استان خراسان جنوبی
صبح روز دوشنبه مورخ 1395/10/6 مصادف با هفته ایمنی و کاهش بلایای طبیعی جلسه کارگروه مخاطرات زیست محیطی به ریاست آرامنش مدیرکل محیط زیست استان و با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل و جمعی از اعضای کارگروه در محل اداره کل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد.
آخرین اخبار 
آرشیو