پایداری ملی

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی منصوب شد

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی منصوب شد

استاندار آذربایجان شرقی با صدور ابلاغیه ای مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری را منصوب کرد.
اختصاص یک هزار میلیارد ریال به پدافند غیرعامل و مقابله با بحران

اختصاص یک هزار میلیارد ریال به پدافند غیرعامل و مقابله با بحران

شهردار تبریز اختصاص یک هزار میلیارد ریال به پدافند غیرعامل، مقابله با بحران، توسعه خدمات ایمنی و تجهیز ایستگاه‌ها و امکانات آتش‌نشانی را به همراه اوراق مشارکت مردمی از دیگر جهت‌گیری‌های مهم بودجه سال 97 اعلام کرد.
برگزاری جلسه پیشگیری از سویه جدید آنفلوانزای فوق حاد پرندگان H5N6 در آذربایجان شرقی

برگزاری جلسه پیشگیری از سویه جدید آنفلوانزای فوق حاد پرندگان H5N6 در آذربایجان شرقی

جلسه هماهنگی و پیشگیری از سویه جدید آنفلوانزای فوق حاد پرندگان H5N6 در استان آذربایجان شرقی با حضور دکتر شهرتی فر معاون سیاسی امنیتی استانداری و جانشین شورای پدافند غیرعامل برگزار شد.
دوره آموزشی دبیران و رابطین پدافند غیر عامل استان آذربایجان شرقی برگزار شد
دوره آموزشی دبیران و رابطین پدافند غیر عامل فرمانداری ها و کارگروه های تخصصی شورای پدافند غیر عامل استان روز چهارشنبه هفته گذشته در مرکز بهداشت تبریز برگزار شد.
خداحافظی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی
مدیرکل پدافند غیرعامل استان آذربایجان شرقی در جلسه شورای اداری این استان به خاطر عملکرد موفق مورد تقدیر استاندار محترم قرار گرفت.
برگزاری کارگاه آموزشی پدافند زیستی در دانشگاه شهید مدنی
آذربایجان شرقی؛
با حضور مدیرکل بهداشت و درمان سازمان پدافند غیرعامل کشور کارگاه آموزشی پدافند زیستی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان شرقی برگزار شد.
آزمون غیرحضوری آشنایی با اصول و مبانی پدافند غیرعامل برای 12 هزار نفر از پرسنل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی برگزار شد
آزمون مجازی آشنایی با اصول و مبانی پدافند غیرعامل برای 12 هزار پرسنل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با همکاری اداره کل پدافند غیرعامل برگزار شد.
شیوع آنفلوآنزای مرغی در استان آذربایجان شرقی بررسی و آسیب شناسی شد
با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ، معاون امور هماهنگی و عمرانی استانداری و جانشین قرارگاه سایبری سازمان پدافند غیرعامل کشور شیوع آنفلوآنزای مرغی در استان آذربایجان شرقی بررسی و آسیب شناسی شد.
ضرورت رسیدگی به وضعیت ترافیکی ورودی بیمارستان شهید بهشتی مراغه
وضعیت نه چندان مناسب و ترافیکی ورودی بیمارستان شهید بهشتی مراغه، شهروندان را در مراجعه به این مرکز درمانی با مشکلات بسیاری روبرو ساخته است.
عقد تفاهم نامه همکاری مابین نظام مهندسی استان و اداره کل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی
به منظور افزایش اطلاعات وتوانمندیهای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی در حوزه پدافند غیرعامل تفاهم نامه ای ما بین مهندس علی طوماری ، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و سردار احمد جهانسری مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی منعقد شد.
فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی در ارس بررسی شد
آذربایجان شرقی؛
جانشین قرارگاه سایبری سازمان پدافند غیرعامل کشور در جمع معاونین و مدیران ارس بر لزوم توجه بیشتر نسبت به تهدیدهای فضای مجازی تاکید کرد.
دوبله مجموعه تلویزیونی شیوع به زبان ترکی آذربایجانی و پخش آن از شبکه استانی آذربایجان شرقی
به مناسبت هفته پدافند غیرعامل دوبله شدة مجموعة تلویزیونی شیوع به کارگردانی محمود معظمی روی آنتن شبکه سهند استان آذربایجان شرقی رفت.
هدف از برگزاری این رزمایش، سنجش میزان تاب آوری مراکز حساس و حیاتی می باشد
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای آذربایجان شرقی :
همزمان با هفته پدافند غیر عامل، رزمایش آمادگی در برابر تهدیدات، قطع برق و کنترل آماده بکاری مولدهای اضطراری تعدادی از مراکز حساس منطقه، از سوی شرکت برق منطقه ای آذربایجان برگزار شد.
دیدار جانشین قرارگاه سایبری کشور با معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی
جانشین قرارگاه سایبری سازمان پدافند غیرعامل کشور با معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی دیدار و گفتگو کرد. مهندس فرجی پور در این دیدارضمن تبیین پدافند غیرعامل و نفش و کارکرد آن در جامعه گفت: آذربایجان شرقی در حوزة پدافند غیرعامل کارهای مثبت و بزرگی انجام داده که برخی از این کارها در سازمان پدافند غیرعامل سرلوحه قرار گرفته است.
اجرای مانور زلزله در دبیرستان مرضیه بخش یامچی بمناسبت هفته پدافند غیر عامل
آذربایجان شرقی؛
اجرای مانور زلزله در دبیرستان مرضیه بخش یامچی بمناسبت هفته پدافند غیر عامل با حضور یگانهای امدادی و کارگروه امدادونجات شهرستان مرند
پاشایی: آموزش، یک اصل اساسی برای تحقق اهداف پدافند غیر عامل
در آئین آغازین هفته پدافند غیر عامل عنوان شد
مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی صبح امروز در آئین آغاز هفته پدافند غیر عامل در دبیرستان دخترانه مردانی آذر ناحیه 2 تبریز پیشگیری، آموزش و برنامه ریزی را از عوامل اصلی در حوزه پدافند غیر عامل عنوان کرد.
زنگ پدافند غیر عامل در شهرستان مرند نواخته شد/ پدافند غیرعامل به معنی رصد کردن تهدیدات دشمن و آمادگی مواجهه با آن است
آذربایجان شرقی؛
مراسم زنگ پدافند غیر عامل با حضور اصغر پور معاون فرماندار و جمعی از روسای محترم ادارات در هنرستان بهروز رفیعیان برگزار شد.
دو شبکه ای کردن آب در روستاها و خارج کردن کلرزن های گازی از اولویت های پدافند غیرعاملی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان است
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان آذربایجان شرقی:
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان آذربایجان شرقی در دیدار با مدیرکل پدافند غیرعامل ضمن تشریح برنامه های پدافند غیرعامل استان در حوزة آب و فاضلاب روستایی به دوشبکه ای کردن آب در روستاها اشاره کرد
پیام استاندار آذربایجان‌شرقی به مناسبت هفته پدافند غیرعامل
استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، پیامی صادر کرد.
رونمایی از کتاب پدافند غیرعامل در شورای پدافند غیرعامل استان آذربایجان شرقی
در شورای پدافند غیرعامل استان آذربایجان شرقی که به ریاست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی و با حضور اعضای شورای پدافند غیرعامل استان برگزار شد از کتابهای «پدافند غیرعامل، استراتژی های توسعه و امنیت منطقه شهری» و «تهدیدات زیستی» که توسط مؤلفان استانی تألیف شده رونمایی شد.
مهندس سجادی: آپای دانشگاه تبریز یک ظرفیت بزرگ برای استان آذربایجان شرقی محسوب می شود
معاون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات کشور- در جلسة کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان شرقی بر پتانسیل بالای استان در زمنیه سایبری اشاره و عنوان کرد: آپای دانشگاه تبریز که با تکیه بر نخبگان استانی هدایت می شود ظرفیت بزرگی برای استان است و می تواند امنیت زیرساخت های سایبری دستگاه های اجرایی استان را به نحو احسن تأمین نماید.
تشکیل شورای سیاست گذاری پدافند غیرعامل در دانشگاه تبریز
دکتر مقدم در نشستی که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در دانشگاه تبریز برگزار شد بر ضرورت و اهمیت پدافند غیرعامل تأکید کرد و گفت: هدف شورای سیاست گذاری پدافند غیرعامل تعامل اساتید دانشگاهی، نخبگان و دانشجویان با ضرورت ها و کارکردهای پدافند غیرعامل و همسو سازی پژوهش های دانشگاهی با اهداف پدافند غیرعامل است.
انتخاب استان آذربایجان شرقی بعنوان برگزیده نمونه کشوری در حوزه پدافند غیر عامل
استان آذربایجان شرقی برگزیده نمونه کشوری در حوزه پدافند غیر عامل:
مدیر کل پدافند غیر عامل استان افزود : هفته پدافند غیر عامل از 6 الی 12 آبان ماه با شعار"پدافند غیرعامل حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی کشور" و با اجرای برنامه های مختلف و برگزاری کلاس های آموزشی و همایش ها در سطح استان برگزار خواهد شد.
آخرین اخبار 
آرشیو