سناتور آمریکایی: کمبودهای آزمایشگاهی جان میلیونها آمریکایی را به خطر انداخته است
به گزارش پایداری ملی به نقل از تسنیم، در پی شیوع ویروس کرونا در آمریکا و افزایش چشمگیر مبتلایان به این بیماری در این کشور، بسیاری از منتقدان از شرایط و وضعیت وخیم این کشور و نحوه مقابله دولت آمریکا با این بحران انتقاد کردند.

در این میان برخی از سناتورهای آمریکایی از نحوه رفتار و مقابله دولت این کشور با این بحران ناراضی هستند و کمبود‌های بسیاری را برمی‌شمارند.

یکی از سناتور‌های آمریکایی از کمبود کیت تشخیص و عدم رسیدگی دولت آمریکا به این وضعیت ناراضی بوده و انتقاداتی را مطرح کرد.

پایگاه خبری "starexponent" نوشت، "تیم کین" سناتور آمریکایی در حال فشار آوردن به دولت ترامپ برای پاسخگویی به عدم امکانات کافی برای تست کرونا است.

کین و 15 سناتور آمریکایی در این باره نوشتند: « کمبود‌های موجود باعث تاخیر در تشخیص موارد اولیه ابتلا به کرونا در این کشور شده است که می‌تواند جان میلیونها شهروند این کشور را به خطر بیاندازد.»

آنها در ادامه نوشتند: «این مشکلات با اظهارات دروغین بیشمار "مایک پنس" معاون رئیس جمهور، سایر اعضای کارگروه و رئیس جمهور ترامپ درباره وضعیت آزمایش، تشدید شده است؛ ادامه عدم موفقیت دولت برای اطمینان از تعداد کافی کیت تست تشخیص و عدم توانایی در ارائه پاسخ های شفاف و صادقانه درباره این مشکل قابل قبول نیست.»

کین از هماهنگ‌ کننده‌های آزامایشات تشخیص در این کشور خواست تا به سوالات مربوط به ظرفیت آزمایش کشور، ناتوانی دولت در ارائه اطلاعات واضح و کمبودهای تولید آزمایشگاهها در سراسر کشور پاسخ دهند.

این سناتور آمریکایی در نطق خود با اشاره به مشکلات موجود گفت: «بیمارستان‌ها تست کرونا ندارند و وقتی تعدادی تست به دستشان می‌رسد متوجه می‌شوند سواب تست وجود ندارد؛ وقتی سواب پیدا می‌کنند، مواد شیمیایی مورد نیاز سواب نیست.»

او ادامه داد: «دولت ترامپ 6 تا 8 هفته فرصت را برای مقابله با این بحران از دست داد، در حالی که دیگر کشورها از آن فرصت استفاده سازنده‌ای کردند، چون رییس جمهور دائما تهدید کرونا را بی اهمیت جلوه داد؛ هیچ آمریکایی تریبونی به بزرگی ترامپ ندارد و او دائما تهدید را کم اهمیت دانست.»