لغو تحریم های هواوی صوری است
به گزارش پایداری ملی، روز گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا تصمیم گرفت به هواوی اجازه دهد فناوری ها و کالاهای امریکایی مورد نیاز در صنعت مخابرات را خریداری کند. اما این تصمیم تنها خرید کالاها و محصولاتی را برای هواوی ممکن می کند که به طور گسترده و عمومی در جهان در دسترس هستند و کماکان مانع خریداری تجهیزات و کالاهای حساس توسط هواوی می شود.

به گفته لری کادلو رنیس شورای ملی اقتصادی امریکا هواوی با تصمیم تازه ترامپ تنها به برخی کالاها دسترسی می یابد که به طور عمومی در دسترس هستند. از جمله این کالاها می توان به برخی ریزتراشه های آمریکایی اشاره کرد که در دیگر کشورهای جهان عرضه شده اند و این به معنای رفع تحریم کامل هواوی نیست. زیرا نگرانی های امنیت ملی آمریکا پابرجا مانده است.

دولت و سناتورهای آمریکایی مدعی هستند هواوی رابطه نزدیکی با دولت چین و نهادهای اطلاعاتی این کشور دارد. اما این ادعا به طور مکرر توسط هواوی تکذیب شده و شرکت های امنیتی مستقل جهان هم آن را رد کرده اند.

هواوی بزرگترین تولیدکننده تجهیزات مخابراتی جهان و دومین سازنده گوشی های هوشمند در دنیا برای مقابله با تصمیمات کاخ سفید به طرح شکایت از دولت ایالات متحده در دادگاه های این کشور روی اورده است.