بیمارستان سلول درمانی در كشور راه‌اندازی شود
به گزارش پایداری ملی، حمیدرضا طیبی ظهر امروز در اختتامیه گردهمایی روسای جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه هر توسعه علمی و فناورانه را بر اساس توسعه کشور می‌دانیم اظهار کرد: قبل از پیروزی انقلاب نگران توسعه فرهنگ غرب در کشور و توسعه صنعت مونتاژ در کشور بودیم و بعد از انقلاب و پس از ایجاد جهاد سازندگی این تفکر شکل گرفت که نهادی برای توسعه علم و فناورانه تشکیل شود.

وی به شکل‌گیری جهاد دانشگاهی در 16 مرداد سال 59 اشاره کرد و گفت: این نهاد توانسته کارهای ارزشمندی در حوزه فرهنگی، علم و فناورانه که امروز هم به سلول درمانی رسیده انجام دهد؛ ضمن اینکه نیاز به بیمارستان سلول درمانی داریم.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه در حوزه فنی و مهندسی و در حوزه کشاورزی نیز کارهای خوب علمی و فناورانه انجام شده است گفت: در حوزه علمی هم دانشگاه نسل سوم ایجاد شده است.

وی به نکات و مطالب عنوان شده در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: با توجه به گذشته خود طی 39 سال گذشته برنامه‌ریزی برای آینده خود را در بستر بیانیه گام دوم انقلاب می‌دانیم.

طیبی با تأکید بر اینکه بر اساس نیازهای کشور برنامه‌ریزی کرده‌ایم تصریح کرد: انجام کارهای بزرگ نیاز به اعتبارات بزرگ دارد؛ تصمیم‌گیری در سیستم‌های ما کند است و باید این امر را تسریع کنیم، ما ظرفیت داریم و باید شرایطی به وجود بیاوریم که از توان ملی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه پیشرفت در حالت غیر تحریم به وجود می‌آید اما اگر تحریم هم باشد پیشرفت می‌کنیم ادامه داد: 10 سال فرصت را از دست دادیم، نظام علمی فناوری و نوآوری، نظام کارآیی نیست در حالی که ابزارها را داریم؛ با پول پخش کردن توسعه علمی و فناوری شکل نمی‌گیرد و باید مأموریت‌محور کار کنیم.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور خاطرنشان کرد: باید مزیت‌های استان مبنای توسعه جهاد دانشگاهی در استان‌ها و همدان باشد؛ جهاد دانشگاهی همدان را فرهنگی می‌دانستند اما ما جنبه‌های دیگر را هم برای آن فراهم کردیم.

وی به ارائه خدمات پزشکی توسط جهاد دانشگاهی در مرحله اول اشاره کرد و یادآور شد: نیاز به تجهیز «مرکز جامع زنان و درمان ناباروری» جهاد دانشگاهی داریم که باید مد نظر قرار گیرد.

طیبی با اشاره به ایجاد اولین پژوهشکده و دانشکده گردشگری در جهاد دانشگاهی اظهار کرد: مرکز سفال نیز تشکیل شده و در زمینه گردو، سیر و سیب‌زمینی نیز باید کار علمی انجام شود.

وی با بیان اینکه اگر همت کنیم طی یک برنامه 10 ساله به آرمان‌های رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری می‌رسیم گفت: این امر نیاز به همت و فرماندهی دارد.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور بیان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی مرکز فرماندهی نیست اگر قرار است این مرکز فرماندهی ایجاد شود باید ویژگی‌هایی داشته باشد زیرا توانمندی انجام کارهای شاخص را داریم.

نماینده ولی فقیه در همدان نیز تصریح کرد: در استان و شهر همدان خلأهایی همچون وجود کلینیک خانواده داشتیم که با ترکیب و تلفیق جهاد و دانشگاه تعدادی از این خلأها رفع شد.  

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی افزود: به عنوان نماد یک شهروند برای من نشاط‌آور بود که ساختمان جهاد دانشگاهی که جنبه حاکمیتی دارد در بطن جامعه است.

وی ایجاد ساختمان جدید جهاد دانشگاهی در منطقه جدید را نزدیک شدن به تحقق عدالت دانست و خاطرنشان کرد: امیدورایم به این مست حرکت کنیم که عدالت در جامعه محقق شود.