برگزاری آموزش پدافند غیر عامل ویژه کارکنان ادارات بندرعباس
به گزارش خبرنگار پایداری ملی، آموزش پدافند غیر عامل با تدریس حمید رضا حیدری پوری مدیر بحران و پدافند غیر عامل شهرداری بندرعباس برای پرسنل ادارات به مدت دو روز برگزار شد.

حیدری پوری به عنوان مدرس این دوره ی آموزشی با اشاره به اهميت و ضرورت برگزاري دوره مذكورگفت : برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی در زمینه  پدافند غیر عامل یکی از گام های مهم و زیربنایی در رسیدن به اهداف پدافند غیر عامل برای تقویت توان دفاعی و ارتقای آستانه مقاومت ملی در برابر تهدیدات و حفاظت کردن از سرمایه های ملی کشور می باشد.

وی ضمن توضیح و تبیین مباحث پدافند غیر عامل به تشریح تهدیدات مختلف در این حوزه ، مباحثی در حوزه های پدافند زیستی ، کالبدی ، اقتصادی ، فرهنگی ، بیوتروریسم و سایبری پرداختند و آموزش پدافند غیر عامل را عاملی برای گسترش سطح آگاهی های عمومی و حفظ آنها در برابر تهدیدات دانستند.

حیدری پوری  با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل به عنوان ساده‌ترین، کم هزینه‌ترین‌ و صلح‌آمیزترین روش‌ دفاع یک دولت و ملت در مقابل دشمنان محسوب می‌شود، افزود: با توجه به نقش پدافند غیرعامل در کنترل تلفات مادی و جانی و همچنین افزایش آمادگی دفاعی مردم در برابر هر گونه تهدید داخلی و خارجی، باید فرهنگ نحوه کار و اهداف پدافند غیرعامل بیش از بیش در جامعه معرفی شود.

به گفته ایشان پدافند غیر عامل  به معنای کاهش آسیب پذیری در هنگام بحران ، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفاً با بهره گیری از فعالیت های غیر نظامی ، فنی و مدیریتی می باشد.

مدیر بحران و پدافند غیر عامل شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد : پدافند غیر عامل شامل پوشش ، پراکندگی ، تفرقه و جابجایی ، فریب ، مکان یابی ، مقاوم سازی ، استحکامات ، اختفاء ، استتار و... است .

در پایان دوره نیز از نکات حائز اهمیت،  علاقمندی و استقبال کار آموزان و حاضرین بود که با پرسش و پاسخ و ارائه پیشنهادات  در خصوص پدافند غیر عامل با توجه به حوزه کاری خود پرداختند.