شلیک موشک بالستیک ارتش یمن به مواضع مزدوران عربستان
به گزارش پایداری ملی، یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن شامگاه چهارشنبه با یک فروند موشک بالستیک زلزال 1 مرکز تجمع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در مأرب را هدف قرار داد.

یک منبع نظامی گفت که این موشک یک پادگان تازه تاسیس مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در جبهه "الجدعان" در بخش صراوح واقع در مأرب را هدف قرار داد و بر اثر آن شماری از مزدوران کشته و زخمی شدند.

یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن طی هفته جاری دو فروند موشک زلزال 1 به جبهه الجدعان شلیک کردند.

از سوی دیگر جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی هشت بار منطقه "آل شافعه" در صعده واقع در شمال یمن را بمباران کردند.

مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی مناطق مختلف بخش "حیس" و شهر الدریهمی در الحدیده را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دادند.

روز چهارشنبه بر اثر حملات راکتی و توپخانه‌ای نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در اطراف نجران شماری از مزدوران ارتش سعودی به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

یک منبع نظامی گفت که مراکز تجمع مزدوران ارتش سعودی در منطقه "البقع" در اطراف نجران را هدف حملات راکتی و توپخانه‌ای خود قرار دادند.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن مراکز تجمع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در منطقه "الصوح" در اطراف نجران را گلوله باران کردند که شماری از مزدوران بر اثر این حملات به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

از سوی دیگر نیروهای یمنی یک خودروی حامل مزدوران ارتش سعودی در منطقه الأجاشر را منهدم کردند.

یک شهروند یمنی به ضرب گلوله نظامیان سعودی در بخش مرزی منبه در استان صعده واقع در شمال یمن به شهادت رسید.

بر اثر عملیات کمین یگان مهندسی ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان الجوف شمار زیادی از مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی کشته و زخمی شدند.

عربستان از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به‌بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

تجاوز عربستان به یمن تاکنون منجر به شهادت بیش از 16 هزار یمنی بی‌گناه و ویرانی زیرساخت‌های این کشور شده است.