کد خبر: ۶۳۳۵۷
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
با حضور رئیس و مسئولان سازمان پدافند غیرعامل برگزار شد
در مراسمی با حضور سردار غلامرضا جلالی و مسئولان سازمان پدافند غیرعامل کشور، سرپرست معاونت امور آموزش و پژوهش سازمان پدافند غیرعامل کشور تکریم و معارفه شد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پدافند غیرعامل کشور، سردار جلالی در مراسم معارفه سرپرست جدید معاونت امور آموزش و پژوهش این سازمان با اشاره به اینکه در موضوع پدافند غیرعامل، دانش و فناوری یک اصل بنیادی است اظهار داشت: اساسا تهدیدات، متناسب با توسعه فناوری تغییر شکل می‌دهند و از همین رو ایجاد آمادگی در برابر تهدیدات، منوط به درک علمی و فناورانه از تهدیدات نوین است.

تدوین نظام جامع آموزش پدافند غیرعامل 

وی با بیان اینکه سازمان پدافند غیرعامل کشور در استراتژی‌های خود در دوره جدید تلاش دارد تا رویکردهای آموزشی و پژوهشی را هدفمندتر از گذشته در دستور کار قرار دهد، گفت: ما در تلاشیم تا در نظام جامع آموزش پدافند غیرعامل، موضوعات مرتبط با آموزش عمومی و توسعه رشته‌های پدافند غیرعامل را در دستور کار قرار دهیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل همچنین با اشاره به مسئله پژوهش گفت: دانشگاه‌های ما باید بتوانند در 5 حوزه پدیدار شناسی، فرصت شناسی، شناسایی آسیب‌پذیری‌ها، شناسایی تهدیدات، الگوی مقابله‌ای و پدافند غیرعامل به افزایش توان بازدارندگی کشور در سطوح مختلف کمک کنند.

نیازمند اشراف علمی برای مقابله با تهدیدات نوین هستیم 

سردار جلالی با اشاره به برخی خلاء‌ها در زمینه اشراف بر فناوری‌های نوین در کشور گفت: در حال حاضر برخی رشته‌ها مبتنی بر فناوری همگرا باعث ظهور برخی تهدیدات شده‌اند این در حالیست که ما در فضای دانشگاهی کشور با یک فاصله چندین ساله در زمینه شناخت دانش در حوزه‌های مذکور رو‌به‌رو هستیم. این کار به ویژه در مورد رشته‌های پدافند غیرعامل که جزو علوم میان رشته‌ای هستند سخت‌تر می‌شود.

در انتهای این مراسم، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور دکتر رضا کلهر را به عنوان سرپرست معاونت امور آموزش و پژوهش سازمان پدافند غیرعامل کشور منصوب و از زحمات و خدمات سردار محمدرضا کائینی (معاون طرح و برنامه سازمان) در مدت تصدی سرپرستی این معاونت تقدیر کرد.

دکتر رضا کلهر دارای مدرک دکترای پدافند غیرعامل است و از پژوهشگران برتر این عرصه است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: