کد خبر: ۶۳۲۵۵
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
یکی از اعضای مجلس نمایندگان محلی ایالت ایلینویز آمریکا در تلاش است فروش بازی‌های خشنی مانند جی تی ای را ممنوع کند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، این نماینده مجلس نمایندگان محلی آمریکا معتقد است بازی‌های پربرخوردی مانند جی‌تی‌ای باعث افزایش آمار جرایم در ایالت ایلینویز و به خصوص بیشتر شدن موارد سرقت مسلحانه اتومبیل شده‌اند.

بازی جی‌تی‌ای یا «گراند تفت آئوتو» یکی از خشن‌ترین بازی‌های تولیدشده در آمریکاست که در قالب آن کاربر باید نقش گانگستری را بازی کند که با سرقت اتومبیل در خیابان‌ها و شلیک به مردم عادی، مأموریت‌های محول شده از سوی باندهای تبهکار را انجام داده و امتیاز کسب می‌کند. این بازی به علت شدت بدآموزی تا به حال بارها با انتقادهای تند معلمان و کارشناسان امور تربیتی در آمریکا و دیگر کشورهای جهان مواجه شده است، اما کماکان تولید و عرضه نسخه‌های مختلف آن ادامه یافته است.

مارکوس ایوانز نماینده دموکرات مجلس نمایندگان محلی ایلینویز خواستار ممنوع شدن فروش این بازی به خصوص به افراد کم سن و سال شده است. روز گذشته یک پسر ۱۶ ساله در این ایالت به علت سرقت مسلحانه خودرو دستگیر شد و دو روز قبل هم دو پسر ۱۵ ساله به اتهام مشابهی دستگیر شدند. هفته پیش هم یک نوجوان خودروی یک پلیس را با تهدید اسلحه سرقت کرد و مارکوس ایوانز معتقد است تمامی این افراد تحت تأثیر بازی‌های خشن ویدئویی و به خصوص جی تی ای چنین اقداماتی انجام داده‌اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: