کد خبر: ۶۲۲۴۸
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
سردار جلالی:
سردار جلالی گفت: اطلاعات ناشی از واکسیناسیون گسترده می‌تواند مبنای تهدیدات زیستی آینده علیه ایران باشد.
به گزارش پایداری ملی، سردار دکتر غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در گفت‌و‌گویی با اشاره به بیانات راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت ۱۹ دی که به موضوع ممنوعیت ورود واکسن های ساخت آمریکا و انگلیس برای بیماری کرونا اشاره کردند، اظهار داشت: این نگاه و توجه به تهدیدات در حوزه زیستی و محصولات امنیت زیستی این دو کشور دلایل متعددی دارد.

وی توضیح داد: آمریکا و انگلیس از جمله کشورهای دارای فناوری‌های پیشرفته در حوزه بیولوژیک هستند و بارها از این توان همچون تولید سلاح‌های میکروبی، انتقال بیماری، تست کشت ویروس  و... علیه ملت‌ها استفاده کرده‌اند.

چرا آمریکا باید ۲۵ آزمایشگاه سطح چهار پیرامون ایران،چین و روسیه داشته باشد؟!

سردار جلالی با بیان اینکه این دو کشور به هیچ وجه حاضر نیستند که اقدامات بیولوژیک خود شامل تحقیقات، آزمایشات، آزمایشگاه‌ها و نتایج آن را در سطح جهانی، ذیل یک مکانیسم شفافیت زا قرار دهند، تصریح کرد: برای مثال چرا آمریکایی ها باید ۲۵ آزمایشگاه زیستی سطح چهار در نزدیکی ایران، روسیه و چین داشته باشند؟چرا هیچ نهادی بر آنها نظارت نمی‌کند؟

احتمال عامدانه بودن شیوع کرونا رد نشده است

به گفته وی درحالیکه همچنان موضوع منشا و علت اصلی شیوع این ویروس با ابهام مواجه است و احتمال عامدانه بودن تولید و یا انتشار آن نه رد و نه تایید شده است چه طور می توان به کشورهایی مثل آمریکا که دستشان تا مرفق به خون ملتهای جهان به ویژه ایران آغشته است اطمینان کرد؟! یادمان نرفته همین آمریکا و اروپا بودند که صدام را به تسلیحات شیمیایی علیه ایران مجهز کردند.

ملت ایران ابزار آزمایشگاهی غرب نمی‌شود

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه یکی از روش های مرسوم آمریکایی ها برای تایید کارکرد داروها بررسی تاثیر آن بر سایر ملتهاست، گفت: قطعا ملت ایران مانند بسیاری از ملت های دیگر اجازه چنین آزمایش هایی را نمی دهد.

سردار جلالی متذکر شد: نتایج واکسیناسیون کرونا در مقیاس جمعیت کلان می‌تواند اطلاعات باارزش و حیاتی را در اختیار شرکت های تولیدکننده قرار دهد که مبنای تهدیدات زیستی آینده علیه ملت ایران قرار گیرد.

تدبیر رهبری شجاعانه و برای صیانت از سلامت جامعه است

وی با بیان اینکه تدبیر رهبر معظم انقلاب برای صیانت از سلامت جامعه بسیار به‌جا و شجاعانه است، تصریح کرد: ایشان اجازه نمی‌دهند ملت بزرگ ایران ابزار آزمایشگاهی غربی‌ها شوند. 

به گفته رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، چه طور می‌توان به کشوری که از بمب اتم علیه مردم کشور مخالفش استفاده کرده است اعتماد کرد؟ چه کسی به قاتل سردار سلیمانی اطمینان دارد؟!

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: