کد خبر: ۶۱۲۱۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو:
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: مانورهای تمرینی آموزشی در مناطق شش‌گانه کشوری از هفته آخر مهرماه تا پایان آذرماه سال جاری مطابق برنامه زمانی پیش بینی شده در استان‌های آذربایجان‌غربی، کرمانشاه، گلستان، قزوین، بوشهر و هرمزگان برگزار می‌شود.
به گزارش پایداری ملی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "میثم جعفرزاده" با اعلام این خبر اظهار کرد: فرآیند انجام این برنامه مانور از اسفند سال گذشته به استان‌ها اعلام و در مراحل مختلف، اصلاحات لازم درباره آن از جمله ابلاغ 27 پروتکل بهداشتی که به‌ صورت اختصاصی برای انجام عملیات مانور و در صورت وقوع حوادث برای مدیریت بحران تهیه شده، صورت گرفته است.

وی افزود: با توجه به تشدید شیوع کرونا برابر تصمیمات و پیشنهادات استانی بخش عملیاتی این مانور حذف و اجرای مانور به صورت دور میزی جایگزین شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو خاطرنشان کرد: در مانورهای سال‌جاری با تکیه بر بستر‌های ارتباطی موجود، بسیاری از فعالیت‌ها به صورت مجازی پیش بینی شده و نتایج آن می‌تواند در موارد مشابه و بحران ها مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی در پایان گفت: با استفاده از روش‌های نوین، راهکار‌های جدید‌تری پیش روی مدیران برای مهار بحران‌ها به ویژه تهدیدات‌های هیبریدی قرار خواهد گرفت.

این گزارش می‌افزاید، مانورهای تمرینی آموزشی پدافند غیرعامل در مناطق شش‌گانه کشوری مطابق برنامه زمانی پیش بینی شده از هفته آخر مهرماه تا پایان آذرماه سال‌جاری در استان‌های آذربایجان‌غربی، کرمانشاه، گلستان، قزوین، بوشهر و هرمزگان برگزار می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: