کد خبر: ۶۰۰۹۹
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۶
وزیر خارجه ایران در سالروز جنایت بمباران اتمی هیروشیما توسط نظامیان تروریست آمریکایی در جنگ جهانی دوم، خواستار پایان یافتن کابوس اتمی جهان شد.
به گزارش پایداری ملی، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) پیامی درباره  هفتادوپنجمین سالروز حمله جنایتکارانه رژیم تروریست آمریکا به شهر هیروشیما در ژاپن در واپسین روزهای جنگ جهانی دوم صادر کرد.

ظریف در صفحه توئیتر خود نوشت: «۷۵ سال پیش در چنین روزی، آمریکا به بدنامی اولین و تنها استفاده‌کننده از تسلیحات اتمی رسید. [که] علیه بی‌گناهان [استفاده شد]».

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی یکی از بزرگترین دارندگان تسلیحات اتمی در منطقه غرب آسیا است، توضیح داد: «امروز، تسلیحات اتمی آمریکا و اسرائیل، منطقه ما را تهدید می‌کند».

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران سپس با درخواست برای پایان دادن جهانیان به تولید و انباشت تسلیحاتی اتمی، تاکید کرد: «پایان یافتن کابوس اتمی و دکترین "نابودی حتمی طرفین"، مدت زیادی است که به تعویق افتاده است».

ظریف در این توئیت، هشتگ #Hiroshima75 را به همراه تصویری از یک ساعت به جا مانده از واقعه هیروشیما که عقربه‌های آن در زمان بمباران متوقف شده را به اشتراک گذاشت.

وی پیشتر با تاکید بر لزوم توقف حمایت کشورهای غربی از گروهک‌های تروریستی، گفته بود تروریست‌ها از پناهگاه‌های خود در آمریکا و اروپا به ایجاد آشوب و کشتن غیرنظامیان ایرانی اقدام می‌کنند.

ظریف: تسلیحات اتمی آمریکا و اسرائیل، منطقه ما را تهدید می‌کند
منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: