کد خبر: ۵۸۱۳۳
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
در نشست مشترک دکتر جلالی و دکتر مرندی تاکید شد
در نشست تخصصی مشترک قرارگاه پدافند زیستی کشور و فرهنگستان علوم پزشکی که با حضور سردار دکتر جلالی؛ رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و دکتر سید علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد بر موضوع همکاری دوجانبه پدافند غیرعامل و فرهنگستان علوم پزشکی جهت تقویت ساختارهای دفاع بیولوژیک کشور تاکید شد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از روابط عمومی سازمان پدافند غیرعامل کشور، نشست تخصصی مشترک قرارگاه پدافند زیستی کشور و فرهنگستان علوم پزشکی با موضوع «بررسی پاندمی COVID-2019» با حضور سردار دکتر غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، دکتر علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران، سردار مهدی پور جانشین قرارگاه پدافند زیستی کشور و جمعی از کارشناسان برگزار شد.

در این جلسه سردار دکتر جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل و فرمانده قرارگاه پدافند زیستی  کشور به ارائه گزارشی از اقدامات این قرارگاه پرداخت و اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا در کشور چین، اقدامات اولیه در سازمان پدافند غیر عامل کشور نیز با آماده باش کامل قرارگاه پدافند زیستی کشور از اوایل بهمن ماه آغاز شد.

وی ادامه داد: در همین راستا، نخستین کارگروه های هماهنگی بین دستگاه‌های متولی بخش بهداشت، سلامت و امداد کشور برگزار شد و به آنها اعلام آماده باش شد. همچنین در ادامه، از سوی فرماندهی قرارگاه، اقداماتی که دستگاه‎های مسئول باید در مرحله پیشگیری انجام می‌دادند به تمام آنها ابلاغ شد.

سردار دکتر جلالی تصریح کرد: همچنین اقدامات انجام شده و تصمیمات اتخاذ شده مورد ارزیابی قرار گرفت تا نقاط ضعف و قوت آن مشخص شود. همچنین پیشنهاداتی جهت ارتقای کیفیت خدمات انجام شده مطرح و ارائه شد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: با توجه به توانمندی‌ها و تجارب فرهنگستان علوم پزشکی ایران از این نهاد انتظار داریم تا برای توسعه علمی و مبانی دفاع بیولوژیک در بدنه کادر درمانی به میدان بیاید تا مباحث مربوط به دفاع بیولوژیک و ساختارهای 
مورد نیاز برای کشور سریعتر اجرایی و عملیاتی شود.

در ادامه این جلسه، دکتر علیرضا مرندی ضمن قدردانی از برگزاری این جلسه و تشکر از حاضران بر آمادگی کامل فرهنگستان علوم پزشکی برای همکاری در مقابله با بیماری کرونا تاکید کرد.

همکاری دوجانبه پدافند غیرعامل و فرهنگستان علوم پزشکی جهت تقویت ساختارهای دفاع بیولوژیک کشور
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: