کد خبر: ۵۶۱۰۰
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
استاندار گلستان در جلسه مشترک ستاد مدیریت بحران و شورای پدافند غیرعامل استان:
استاندار گلستان در جلسه مشترک ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران و شورای پدافند غیرعامل استان، پدافند غیر عامل را مصداق پیشگیری دانست و اظهار کرد: آمادگی همگانی باید در جامعه وجود داشته باشد و توجه به پیشگیری و پدافند غیرعامل، خسارات ناشی از بحران را کاهش می دهد.

به گزارش خبرنگار پایداری ملی، دکتر هادی حق شناس امروز پنج شنبه 19 دی در جلسه مشترک ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران و شورای پدافند غیرعامل استان ضمن تسلیت به مناسبت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، جانباختگان حادثه هواپیمای ایران ـ اوکراین و اتوبوس تهران به گنبدکاووس، تصریح کرد: باید تمامی پهبادهای موجود در استان در هنگامه بحران در خدمت مدیریت بحران قرار گیرند.


وی افزود: آموزش کمک های اولیه همگانی ضروری است و باید با اولویت کارکنان دولت، مدارس و دانشگاه ها انجام شود.


استاندار گلستان یادآور شد: باید دیزل ژنراتورهای تمامی دستگاه های اجرایی با همکاری پدافند غیرعامل و اداره کل برق هر هفته چک شوند تا در مواقع لزوم مورد استفاده قرار گیرند.


دکتر هادی حق شناس گفت: شهرداری ها و دهیاری ها باید یکی از شروط صدور پایان کار ساختمان ها را وجود مخزن آب قرار دهند تا در مواقع ضروری مورد استفاده قرار گیرد.


وی خاطر نشان کرد: در شهرستان ها موضوعات مدیریت بحران باید با همکاری فرمانداران انجام شود تا بتوان در شرایط بحران از بروز ناهماهنگی ها جلوگیری کرد.


استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت پیشگیری در حوادث گفت: در سیل ابتدای سال قریب به 5 هزار میلیارد تومان خسارت به استان وارد آمد که در صورت آبگیری سد نرماب ، زهکشی اراضی و لایروبی رودخانه ها حداقل 30 درصد این خسارات کاهش می یافت.


لازم به ذکر است در این جلسه مشترک سیدرضا قادری مدیر کل مدیریت بحران و احمد تجری مدیر کل پدافند غیرعامل استان گزارشی از اقدامات و وضعیت استان ارائه کردند و مدیر حاضر به بیان نقطه نظرات و دغدغه های خود پرداختند.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: