کد خبر: ۵۵۶۴۴
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
طبق دستور پنتاگون؛
پنتاگون در یادداشتی به کارمندان ارتش اعلام کرده از تست های خانگی دی ان ای استفاده نکنند. زیرا احتمال دارد این تست ها عواقب امنیتی داشته باشند و ماموریت های نظامی رابه خطر بیندازند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، پنتاگون در این اواخر یادداشتی را منتشر و طی آن از پرسنل ارتش آمریکا خواشته تا از تست های خانگی آزمایش دی ان ای استفاده نکنند.

در این یادداشت به کارمندان ارتش هشدار داده شده  تست های خانگی و تجاری دی ان ای استاندارد نیستند و احتمالا اطلاعات ژنتیک افراد را فاش کنند. چنین تست هایی احتمالا عواقب امنیتی ناخواسته ای به وجود می آورد و ریسک ماموریت های نظامی را بیشتر می کند.

وزارت دفاع آمریکا احتمالا قبل از کریسمس این یادداشت را منتشر کرده است. زیرا از مدتی پیش تست های دی ان خانگی  به یک کادوی پرطرفدار برای سال نو مسیحی تبدیل شده بود.

در این یادداشت اشاره شده شرکت های تولید کننده تست خانگی دی ان ای با ارائه تخفیف در خرید محصولات،  نیروهای ارتش را  هدف گرفته اند.

شان رابرتسون سخنگوی پنتاگون نیز ارسال این یادداشت را تایید کرده است. او می گوید: می خواهیم همه کارمندان ارتش از خطرات تست های ژنتیک آگاه باشند.

 او توضیح می دهد کشف غیرعمدی نشانگرهای نوع خاصی از بیماری و شرایط بهداشتی فرد روی شغل او تاثیر می گذارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: