کد خبر: ۵۴۹۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸
جلسه هماهنگی برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی پدافند کالبدی در استان با حضور محمدباقر آقایی مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری و با دعوت از نمایندگانی از دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی در تاریخ 9/9/1398 در سالن جلسه معاونت سیاسی و امنیتی استانداری تشکیل شد.

در این جلسه مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری هدف از برگزاری این نمایشگاه را شناسایی و معرفی توانمندیها و ظرفیت های شرکت های استانی در عرصه مطالعات، پژوهش و تولیدات حوزه کالبدی عنوان کرد و خواستار بهره گیری از همه ظرفیت استان در برگزاری این نمایشگاه شد.

وی در بخش از دیگری از سخنان خود اظهار داشت: شناسایی آسیب پذیری های شهرها در برابر تهدیدات انسان ساخت، قدمی موثر و کارآمد در جهت ایمنی شهروندان می باشد. چرا که عصر حاضر عصر آسیب پذیری است و شکل­ دهی به شهر نشینی ایمن و پایدار، از طریق حاکمیت شهری و برنامه ریزی در جهت بازدارندگی از مخاطرات امکان پذیر می باشد.

محمدباقر آقایی پدافند غیرعامل شهری که راهبرد آمادگی در شرایط اضطرار یا راهبرد بازدارندگی نیز شناخته می شود را پاسخگوی نیاز شهروندان برای حفاظت در برابر بحران های طبیعی و تکنولوژیک شهری معرفی کرد و افزود: رعایت اصول و الزامات پدافند غیرعامل می تواند کل پیکره کشور که همان زیر ساخت ها و روساخت ها است، حفظ و صیانت نماید.

در پایان بعد از استماع نظرات حاضرین در جلسه، مقرر شد کمیته برگزاری نمایشگاه تخصصی پدافند کالبدی با حضور سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان، انجمن صنفی مهندسین مشاور استان و انجمن صنفی پیمانکاران عمران استان و شهرداری جهت فراهم کردن مقدمات برگزاری این نمایشگاه تشکیل گردد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: