کد خبر: ۵۴۵۴۱
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۴
مراسم افتتاحیه بوستان باغ شهر تبریز در هفته پدافند غیرعامل توسط شهرداری کلانشهر تبریز و با حضور استاندار آذربایجان شرقی و مدیرکل پدافند غیرعامل استان و اعضای شورای اسلامی شهر تبریز برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پایداری ملی از تبریز، استاندار آذربایجان شرقی در آئین افتتاح پروژه باغ‌شهر تبریز ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه فضای سبز شهری در تبریز، اظهار داشت: تغییر فضای کاربری مسکونی به فضای سبز در وضعیت کنونی اقتصاد کشور، هنر است.
 
وی با اشاره به اشتهار تبریز به عنوان باغ شهر در طول تاریخ، افزود: متاسفانه برخی ضرورت‌های شهری و غفلت‌ها در گذشته باعث شده که بسیاری از باغ‌های تبریز نابود شود.
 
پورمحمدی به افزایش فضای سبز و جنگل‌کاری در تفرجگاه عون بن علی و هزینه‌های ناشی از نگهداری و توسعه این تفرجگاه اشاره کرد و گفت: ایجاد فضای سبز و پارک در جای جای تبریز، حاکی از توجه شهرداری تبریز به عدالت در توزیع امکانات شهری است.
 
استاندار آذربایجان شرقی همچنین از تمامی شهروندان خواست در حفظ، نگهداری و توسعه فضای سبز و مکان‌های عمومی و تفریحی، تلاش کرده و‌ این مراکز را به مکان‌هایی برای توسعه اخلاق و نشاط اجتماعی تبدیل کنند.
 
پروژه باغ‌شهر تبریز در مساحتی بالغ بر ۱/۳ هکتار و با هزینه تملک ۳۴۰ میلیارد ریال و هزینه عمرانی ۲۰ میلیارد ریال توسط شهرداری منطقه 9 تبریز احداث شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: