کد خبر: ۵۳۵۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
مانورهای مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در نیروگاه شهید مفتح همدان برگزار شد.
رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان همدان اظهار داشت: مانورهای تمرینی – آموزشی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل صنعت آب و برق  با حضور مهندس عراقی معاون عمرانی استاندار، مهندس شهیدی رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان همدان، مدیرعامل نیروگاه شهید مفتح و تیم هایی از تهران، قزوین، البرز، مرکزی، قم و مازندران در نیروگاه شهید مفتح همدان برگزار شد.

طی برنامه اعلامی از سوی وزارت نیرو این مانور آموزشی در شش نقطه از کشور برگزار می شود که استان همدان یکی از میزبانان برگزاری مانورهای تمرینی – آموزشی مناطق ششگانه کشور است.

این مانور در راستای اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو و با هدف هماهنگی و تمرین شرایط بحرانی طی دو روز 12 و 13 شهریور ماه در همدان برگزار می‌شود.

شهیدی رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان همدان در این مراسم افزود: انجام مانورهای مشترک با استان‌های دیگر باعث هم‌افزایی دانشی و افزایش آمادگی نیروها در شرایط حساس و بحرانی می‌شود.

وی عنوان کرد: در راستای اجرای این مانور طی سه جلسه انسجام‌بخشی با حضور مدیران عامل صنعت آب و برق استان و بیش از 10 جلسه کارشناسی شورای مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، روابط عمومی‌ها و مدیران مالی پشتیبانی برنامه‌ریزی‌های لازم برای اجرای کامل این مانور انجام شد.

رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان همدان اظهار داشت: در این راستا مقرر شد شرکت‌های صنعت آب و برق استان سناریوهایی بر اساس تهدیدهای احتمالی اعم از سایبری، عوامل طبیعی و... آماده و طرح مقابله با آن را پایش کنند که با توجه به وضعیت مکانی و حیاتی بودن نیروگاه تصمیم گرفته شد که مانور در نیروگاه شهید مفتح همدان برگزار شود.

وی با اشاره به ضرورت آمادگی نیروها در شرایط بحرانی تصریح کرد: تلاش شده با نصب چادرها در محوطه باز فضاسازی و شبیه‌سازی شرایط اضطرار ایجاد شود.

شهیدی اضافه کرد: همچنین کلاس‌های تهدیدشناسی و بحث و تبادل نظر اعضای شورای هماهنگی هر یک از استان‌ها درباره تهدیدات متصور و غالب صنعت آب و برق استان از دیگر برنامه‌های اجرایی این مانور به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه حدود 100 نفر در اجرای این مانور حضور دارند، گفت: در پایان اجرای سناریو مانور تدوین شده هر یک از استان‌ها، ارزیابی اجرای مانورها و پرسش و پاسخ توسط اعضای شورای عالی و اعضای شورای هماهنگی سایر استان‌ها و بحث و تبادل نظر پیرامون برنامه، جمع‌بندی و معرفی استان‌های برتر انجام می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: