کد خبر: ۵۳۰۱۲
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت آب همدان آشفته است گفت: وزیر نیرو برای حضور در مجلس آمادگی کامل داشت که نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد به یکباره گفت سفر داریم و بعد از بررسی متوجه شدیم سفری هم در کار نیست.
به گزارش پایداری ملی، امیر خجسته ظهر امروز در ستاد اقتصاد مقاومتی استان همدان با بیان اینکه یکی از چالش‌های بزرگ استان موضوع آب شرب است اظهار کرد: این موضوع باید اولویت اول استان باشد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط بودجه و اینکه مسئله تأمین آب همدان مصوبه سفر مقام معظم رهبری بوده است و از سد تالوار بنا بود آبرسانی شود، بنابراین آن را در صدر امور قرار دادیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سد تالوار نتیجه خوبی برای همدان نداشت افزود: مبحث آب شرب همدان در مدت 15 سالی که گذشته به نتیجه مطلوب نرسیده است.

وی با بیان اینکه مسئله آب همدان یک ابرچالش برای استان است بیان کرد: 34 میلیون متر مکعب آب در سد داریم و 50 درصد چاه‌ها خشک شده است.

خجسته با اشاره به اینکه مسئله آب خطر جدی است و سیستم‌های اطلاعاتی در این رابطه تذکر داده‌اند افزود: وزارت نیرو حساسیت لازم را در این رابطه ندارد و در چند سال گذشته نتیجه مطلوبی در این زمینه حاصل نشده است.

وی با بیان اینکه مصوب شد که آبرسانی به همدان از «سد آزاد» باشد اما وزارت نیرو با این مسئله هم بازی کرد افزود: به کردستان فشار آوردند که آبرسانی از این سد انجام شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طبق بررسی‌ها آب سد تالوار آلوده است و مشکلات خاص خود را دارد افزود: دو هفته پیش در وزارت نیرو در این خصوص با وزیر صحبت کردیم.

وی با اشاره به اینکه با وجود اینکه امسال بارندگی‌ها خوب بوده و در آب مشکلی وجود ندارد اما در برخی مسائل باز مشکلاتی وجود دارد ادامه داد: بعد از پیگیری‌ها بنا شد که وزیر به مجلس بیاید.

خجسته با اشاره به اینکه وزیر امروز و فردا می‌کند افزود: بودجه 5 میلیاردی برای آبرسانی به همدان اختصاص داده شده که فقط برای تجهیز کارگاه است و طبق برآورد‌ها حدود 500 میلیارد تومان نیاز است.

وی یاد آور شد: وزیر نیرو هفته جاری و هفته گذشته برای حضور در مجلس آمادگی کامل داشت که نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد به یکباره گفت سفر داریم و بعد از بررسی متوجه شدیم سفری هم در کار نیست.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نسبت به این حرکت وزیر نیرو به شدت نگرانیم و قطعا در مجلس کار خود را در رابطه با موضوع آب انجام خواهیم داد افزود: استاندار سابق همدان اعلام کرده که در این جلسه حضور پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت آب همدان واقعاً آشفته است تصریح کرد: اقدام اخیر وزیر نیرو خوب نبود؛ به عنوان نماینده مردم بار‌ها در رابطه با موضوع آب پیگیر شدیم اما

خجسته با بیان اینکه یک روستای بدون آب را می‌توان با تانکر آبرسانی کرد اما یک شهر 700 هزار نفری را چگونه باید آبرسانی کرد؟ افزود: به وزیر گفتم من وظیفه خود را در مجلس انجام می‌دهم شما هم وظیفه خود را انجام دهید اما انجام ندادید، نه شما و نه وزرای قبل، نه این دولت و نه دولت قبل.

وی با اشاره به اینکه وضعیت آب شرب همدان به بازی گرفته شده است ادامه داد: اگر کار می‌کردید وضع استان این گونه می‌بود؟ چرا برای برخی استان‌ها 300 میلیارد تومان اعتبار گذاشتید اما برای همدان 5 میلیارد تومان؟

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از رئیس جمهور درخواست برگزاری جلسه اضطراری کردم تا شخصاً به این مسئله ورود پیدا کند بیان کرد: کار از وزیر نیرو گذشته است.

وی با اشاره به اینکه نباید در رابطه با آب سکوت کنیم افزود: زمانی که پول بود موضوع آب استان انجام نشد و باید پروژه‌های جدید به آینده موکول شود.

خجسته با توجه به شرایط موجود دولت توان اجرای پروژه جدید را ندارد و باید به بخش خصوصی بدهد در پایان افزود: مدیران در استان همدان به خوبی کار می‌کنند و باید از همه تشکر کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: