کد خبر: ۵۲۹۴۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰
اطلاعات ۱.۵ میلیون نفر کاربر سایت آمریکایی دوست‌یابی به نام «تری‌فان» هک شد.
به گزارش پایداری ملی، اطلاعات یک سایت دوست‌یابی آمریکایی موسوم به تری‌فان هک‌شده و داده‌های بیش از ۱.۵ میلیون نفر کاربر آن در فضای مجازی منتشر شده‌است.
اطلاعات یک سایت دوست‌یابی آمریکایی موسوم به تری‌فان هک شده و داده‌های بیش از ۱.۵ میلیون نفر کاربر آن در فضای مجازی منتشر شده‌است. ازجمله اطلاعات منتشر شده از این سایت در فضای مجازی می‌توان به موقعیت مکانی دقیق کاربران، عکس‌های خصوصی و برخی گرایشات شخصی اشاره کرد.

نحوه کار این سایت دوست‌یابی بدین شیوه است که با وارد کردن موقعیت مکانی خود می‌توانید موقعیت مکانی کاربران دیگر آن را در نزدیکی خود مشاهده کنید و حالا هکرها این اطلاعات را هم در اینترنت منتشر کرده‌اند.

اگرچه کاربران قادر به محدود کردن دامنه نمایش این اطلاعات بوده‌اند، اما این محدودیت بر روی سرورهای تری‌فان قابل اجرا نبوده و از همین رو تمامی داده‌های یادشده به دست هکرها افتاده‌است.

با توجه به ماهیت کار سایت‌های دوست‌یابی، پیش‌بینی می‌شود از اطلاعات یادشده برای باج‌گیری، تهدید مالی و سوءاستفاده عاطفی و احساسی از اعضای آن استفاده شود. اعضای این سایت محدود به آمریکا نبوده و میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند.

نخستین‌بار یک شرکت امنیتی به نام پن‌تست وجود این نقص را به اطلاع تری‌فان رساند. این شرکت با اندکی تاخیر آسیب‌پذیری امنیتی سرورهای خود را برطرف کرد، اما ظاهرا هکرها زودتر از پن‌تست از مشکل یادشده مطلع شده‌بودند.
منبع: افتانا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: