کد خبر: ۵۰۶۴۱
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا خواستار تعلیق ارائه خدمات ارز دیجیتال فیس بوک تا زمان مطالعه دقیق این موضوع از سوی کنگره و رگولاتوری این کشور شد.
به گزارش پایداری ملی، ماکسین واترز نماینده دموکرات کالیفرنیا در مجلس نمایندگان تصریح کرده که فیس بوک در حال توسعه فعالیت های خود به شکلی کنترل نشده است و تلاش دارد دامنه حضور خود در زندگی کاربران را توسعه دهد.

پیش از این، شرود براون یکی دیگر از اعضای کمیته بانکی سنای آمریکا هم گفته بود: ارز دیجیتال فیس بوک به این شرکت مزیت رقابتی ناعادلانه ای در قیاس با رقبای خود می بخشد و باعث می شود این شرکت اطلاعات فراوانی در مورد نقل و انتقالات مالی جمع آوری کرده و بتواند فرایندهای بانکی زیادی را در سراسر جهان کنترل کند. این در حالی است که فیس بوک در حال حاضر هم بسیار بزرگ و قدرتمند شده است.

هر دوی این افراد خواستار بررسی دقیق پروژه ارز دیجیتال فیس بوک توسط رگولاتوری و مقامات مربوطه در امریکا شده اند. فیس بوک هم در واکنش به این نگرانی ها بیانیه ای صادر کرده و تصریح نموده که این شرکت همزمان با پیشبرد امور به سوالات نمایندگان کنگره پاسخ خواهد داد.

فیس بوک روز گذشته از برنامه های خود برای ارائه یک ارز دیجیتال جدید به نام لیبرا خبر داد که برای خرید و فروش کالا و خدمات و پرداخت صورت حساب ها قابل استفاده است و انتظار می رود ظرف 6 تا 12 ماه آینده عرضه شود.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: