کد خبر: ۵۰۵۵۴
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۰
با توجه به موقعیت استراتژیک شهر بوشهر و داشتن صنایع مختلف انرژی و به تبع آن، ظرفیت خطرپذیری شهر و لزوم اهمیت ویژه به مسئله پدافند غیرعامل، فعالیت مطلوب و تاثیرگذار در عرصه خدمات ایمنی و آتشنشانی، علاوه بر ارتقای سطح دانش و آمادگی جسمانی آتش‌نشانان ، نیازمند استفاده از تجهیزات و ماشین آلات لازم و ضروری است.
به گزارش پایداری ملی، سیدنورالدین امیری صبح امروز در پیوستن دو دستگاه ماشین آتش نشانی به ناوگان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی  شهرداری بندر بوشهر با اشاره به رشد روز افزون جمعیت و توسعه شهری بر توسعه زیرساخت‌های عمران شهری و خدمات ایمنی شهرداری تاکید کرد و اظهار داشت: همواره یکی از نگرانی‌های این حوزه پس از حادثه پلاسکو تهران ، اتفاقات در عرصه آتش نشانی شهری بوشهر بود که این مهم در اولویت برنامه شهرداری بوشهر قرار گرفت.

وی، نقش تاثیرگذار آتش‌نشانان و تجهیزات پیشرفت آن در حفاظت از جان و مال شهروندان را در برابر حریق و حوادث مهم عنوان کرد و افزود : با توجه به اینکه سازمان آتش‌نشانی از جمله دستگاه‌های مهم امدادی در رسیدگی به حوادث شهری از جمله آتش سوزی و امداد و نجات است و برخورداری از تجهیزات و ناوگان خودرویی به روز و مناسب برای این سازمان برای ارائه خدمات مطلوب در حوزه ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار است.

امیری با اشاره به موقعیت استراتژیک شهر بوشهر و داشتن صنایع مختلف انرژی و به تبع آن، ظرفیت خطرپذیری شهر و لزوم اهمیت ویژه به مسئله پدافند غیرعامل، تصریح کرد:  فعالیت مطلوب و تاثیرگذار در عرصه خدمات ایمنی و آتشنشانی، علاوه بر ارتقای سطح دانش و آمادگی جسمانی آتش‌نشانان ، نیازمند استفاده از تجهیزات و ماشین آلات مناسب است .

شهرداری بوشهر از پیوستن دو دستگاه خودرو آتش‌نشانی با استانداردهای روز به ناوگان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی  شهرداری بندر بوشهر خبرداد و بیان کرد: این دو خودرو با اعتبار 27 میلیارد ریال خریداری شد که نقش مهمی در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان بوشهری دارد.

وی با بیان اینکه این خودرو در عرصه حوزه شهری و صنعتی فعالیت می‌کند خاطر نشان کرد: این دو ماشین آتش‌نشانی که دارای مخازن 10 هزار لیتری آب و 4 هزار لیتری فوم است تا ارتفاع 100 متری قادر به ارائه خدمات و خاموش کردن آتش است.

امیری با بیان اینکه اعتبارات خرید این خودورها از محل ارزش افزوده تامین شده است تصریح کرد: بخشی از طرح‌های عمران شهری از محل اعتبارات ارزش افزوده تامین می‌شود که نقش مهمی در تسریع این طرح‌ها دارد.

شهردار بوشهر با اشاره به تسریع اجرای طرح‌های عمران شهری گفت: برای اجرای این طرح‌ها علاوه بر تخصیص اعتبارات استانی و درآمد شهرداری، 100 میلیارد تومان از اعتبارات ارزش افزوده تخصیص یافت.

وی، بیان کرد: طرح‌های متنوع و مهمی امسال در توسعه زیرساخت‌های عمران شهری بوشهر اجرایی شده که با تکمیل آنها خدمات شهری به مردم افزایش می‌یابد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: