کد خبر: ۵۰۲۹۰
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس با تاکید براینکه باید در برابر رفتارهای خصمانه آمریکا ایستاد، گفت: حرکت به سمت تولید نیازهای کشور با توجه به ظرفیت‌های موجود از عواملی است که کمک می‌کند روحیه مقاومت در جامعه افزایش یابد.

به گزارش پایداری ملی، هدایت الله خادمی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر انتخاب مسیر مقاومت به دلیل داشتن پشتوانه عقلانی و منطقی، درباره اینکه در شرایط فعلی کشور چه عواملی به تقویت روحیه مقاومت در مردم و مسئولان منجر خواهد شد؟ بیان کرد: تجربه نشان داده در همه عرصه‌هایی که مقاومت وجود داشته است نتیجه آن پیروزی بوده است. ما در دوران جنگ با مقاومت مردم توانستیم دشمن را شکست دهیم و جلوی پیشروی آن بایستیم.

وی در ادامه اظهار کرد: از عوامل مؤثر در تقویت روحیه مقاومت در جامعه می‌توان به رسیدن خودکفایی در بخش تولید و توجه به رونق تولید اشاره کرد. شناسایی دشمن و اهداف آن از دیگر عواملی است که کمک می‌کند مردم و مسئولان در برابر دشمن بایستند.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس تصریح کرد: حرکت به سمت تولید نیازهای کشور با توجه به ظرفیت‌های موجود از دیگر عواملی است که کمک می‌کند روحیه مقاومت در جامعه افزایش یابد. هر کشوری برای اینکه بتواند در مقابل دشمنان موفق شود باید مقاومت را در اولویت قرار دهد. اگر در برابر دشمن ضعیف عمل شود قطعاً کشور آسیب پذیر خواهد شد.

وی در ادامه درباره تاثیر عملکرد مسئولان در تقویت روحیه مقاومت در جامعه بیان کرد: عملکرد مسئولان از شروط اساسی تقویت روحیه مقاومت در جامعه است. اگر خود مسئولان به مقاومت باوری نداشته باشند و اینگونه عمل نکنند مردم فکر می‌کنند که مقاومت صرفاً مختص مردم است. در حالی که در دهه ۶۰ خیلی از افرادی که در جهاد سازندگی کار می‌کردند حاضر به دریافت حقوق نبوده و ساده زیست بودند.

خادمی افزود: در دوران جنگ و مقاومت در برابر دشمن، مسئولان به دنبال پست و مقام و جایگاه نبودند. اما اگر امروز یک وزیری فساد اقتصادی داشته باشد و فرزندانش در آمریکا باشند دیگر در جبهه مقاومت در برابر دشمن قرار ندارد. زمانی که فرزندان مردم با مشکلات اقتصلادی و بیکاری دست و پنجه نرم کنند و فرزندان مسئولان در خارج از کشور باشند دیگر مقاومت معنایی ندارد و محقق نخواهد شد. عملکرد مسئولان در روحیه مقاومت جامعه نقش اساسی دارد.

وی در ادامه با اشاره به اعمال تحریم‌های جدید از سوی آمریکا و رفتار دوگانه آمریکا بیان کرد: امروز باید با استقامت در برابر رفتارهای ظالمانه آمریکا ایستاد و از تمام راه‌ها برای دور زدن تحریم‌ها استفاده کرد. اما با توجه به اینکه ما ۴۰ سال است که با آمریکا درگیر هستیم باید این واقعیت را بپذیریم مادامی که جمهوری اسلامی هست با آمریکا مشکل خواهد داشت چراکه آمریکا چارچوب خاصی دارد و ما در این چارچوب قرار نخواهیم گرفت.

خادمی در پایان گفت: ما باید در دراز مدت با برنامه ریزی به قدرت اقتصادی دست یابیم نظیر چین که بتوانیم در آنها تغییر رفتار ایجاد کنیم. کشور ما دارای ظرفیت‌ها و منابع متعددی برای رشد است که باید با مدیریت به این سمت برویم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: