کد خبر: ۵۰۲۰۱
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۱
تعمیرات اساسی واحد دوم نیروگاه برق‌آبی لوارک شامل دمونتاژ واحد، نصب، تنظیمات و راه‌اندازی نهایی، توسط بخش تعمیرات این نیروگاه و بدون حضور سوپروایزر، مشاور و پیمانکاران خارجی انجام شد.

به گزارش پایداری ملی"بهروز مرادی" مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با اشاره به سابقه راه‌اندازی نیروگاه لوارک در سال‌های گذشته به همت متخصصان داخلی گفت: ترک کار و خروج سوپروایزرهای خارجی در اواخر دهه 80 باعث شد راه‌اندازی نیروگاه لوارک بیش از یک سال به تعویق بیفتد و نهایتاً با قبول ریسک‌های عملیات توسط شرکت آب و نیرو، فرآیند نصب و راه‌اندازی واحدها توسط پیمانکار و مشاور داخلی انجام گرفت.

وی افزود: این اتفاق در نیروگاه لوارک، نسلی را پرورش داد که امروز بدون حضور سوپروایزرهای خارجی و داخلی و با اتکای بر دانش فنی موجود در مجموعه می‌توانند تمامی مراحل نصب و راه‌اندازی یک نیروگاه برق‌آبی به پیچیدگی نیروگاه لوارک را با دقت بسیار، نتایج کاملاً مناسب و تقریباً با یک‌چهارم هزینه برآوردی انجام دهند.

مدیرعامل شرکت آب و نیرو ادامه داد: این اقدام می‌تواند پتانسیل جدیدی را در نیروگاه لوارک و سایر نیروگاه‌های در حال بهره‌برداری به‌وجود آورد.

با راه‌اندازی نیروگاه و اندازه‌گیری «پارامترهای سنجش وضعیت» شامل ارتعاشات، دما و ... دامنه نوسان این پارامترها در مقایسه با وضعیت سابق، بسیار بهتر ارزیابی شد که نشان دهنده دقت تنظیم واحد اورهال شده توسط متخصصان داخلی است.

نیروگاه برق آبی "لوارک"  در 40 کیلومتری شمال شرقی تهران در منطقه لواسانات واقع شده و توانایی تولید 47 مگاوات برق را دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: