کد خبر: ۴۸۹۷۷
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰
رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ به طرف‌های برجام حتی در صورت امکان آمریکا پیشنهاد داد تا برای دستیابی به یک رویکرد مذاکره با ایران بیشتر تلاش کنند.
به گزارش پایداری ملی، "وولفگانگ ایشینگر"، رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ به امضا کنندگان توافق هسته ای با ایران از جمله صدر اعظم آلمان، رئیس جمهور فرانسه، نخست وزیر انگلیس و همچنین دیگر شرکای امضا کننده برجام از جمله چین و روسیه و حتی در صورت امکان آمریکا پیشنهاد داد تا برای دستیابی به یک رویکرد مذاکره با ایران بیشتر تلاش کنند.

ایشینگر همچنین از آمریکا خواست با توجه به اینکه وزیر امور خارجه اش می گوید که خواهان هیچ جنگی با ایران نیست بر سر این حرف خود باشد و به این وعده عمل کند. وی تاکید کرد که در دولت ترامپ و کنگره آمریکا آشکارا نظرات متفاوتی در این باره وجود دارد. هیچ کس خواهان یک درگیری مسلحانه در خلیج فارس با حضور ده ها هزار سرباز آمریکایی نیست. این یک شانس برای دیپلماسی و شاید آخرین فرصت برای نجات توافق هسته ای با ایران است.

این مقام آلمانی  که در گفتگو با نشریه "بیلد" سخن می گفت تصریح کرد که آلمان و اروپا باید این مسئله را آشکار کنند که ما البته خواهان حفظ توافق هسته ای با ایران هستیم اما این به تنهایی کافی نیست. مذاکرات درباره دیگر مسائل مورد مناقشه با ایران هم باید انجام شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: