کد خبر: ۴۸۸۸۱
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰
یک رسانه دولتی در چین همزمان با دور جدید افزایش تعرفه‌های آمریکا، این کشو را طمعکار خطاب کرد.
به گزارش پایداری ملی، روزنامه گلوبال تایمز چین در مقاله‌ای که دوشنبه به چاپ رسید نوشته است: در جنگ تجاری چین-آمریکا طرف مقابل بخاطر طمع و تکبر می‌جنگد.

در ادامه این مقاله با بیان اینکه چین برای حفظ حقوق و منافع مشروع خود مبارزه می‌کند آمده است: اعتماد به نفس آمریکا بالاخره شکسته می‌شود.

سال گذشته آمریکا 250 میلیارد دلار بر صادرات چین تعرفه اعمال کرده بود. این موضوع باعث شد تا چین از اعمال این تعرفه‌ها به دلیل آنچه نقض مقررات سازمان تجارت جهانی عنوان شده بود، به این سازمان شکایت کند. اما آمریکا اعلام کرده بود که این کشور مقررات سازمان تجارت جهانی را به چالش خواهد کشید.

از سوی دیگر در اقدامی متقابل، چین روز دوشنبه 13 مه (23 اردیبهشت) اعلام کرد که از ماه آینده، تعرفه‌های گمرکی موجود بر 60 میلیارد دلار کالای وارداتی از آمریکا را افزایش خواهد داد.

به گفته مقام‌های پکن چین قرار است بر بیش از 5 هزار کالای آمریکایی تعرفه وضع کند.

تصمیم چین برای وضع تعرفه‌های اضافی در حالی منتشر می شود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با انتشار توئیتی چین را تهدید کرد که در صورت عدم توافق، چین آسیب شدیدی خواهد دید.

دولت چین در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر افزایش تعرفه کالاهای وارداتی از این کشور، نخستین دور از تحریم‌های تجاری علیه آمریکا را آغاز کرده و اقدامات دیگری  از جمله افزایش حقوق گمرکی، پایین آوردن ارزش یوان و سختگیری برای فعالیت شرکت‌های آمریکایی را نیز در همین چهارچوب پیش‌بینی کرده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: