کد خبر: ۴۸۶۹۸
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با تأکید بر اینکه دستگاه تعلیم و تربیت محل رقص و خوانندگی افراد مبتذل برای انحراف فرزندان انقلاب نیست، گفت: نباید نظارت بر مدارس به حال خود رها شود.

به گزارش پایداری ملی، حجت‌الاسلام ناصر شکریان‌امیری در شهرستان ساری با ابراز تأسف از کلیپ‌های مبتذل منتشر شده در برخی مدارس کشور، بر ضرورت نظارت بیشتر مسؤولان در برنامه‌های مدارس تأکید کرد.

وی با بیان این که هدف امروز دشمن دین‌زدایی در جامعه اسلامی است، افزود: در همین راستا با استفاده از ابزار روز نظیر هنر، موسیقی، فیلم و فضای مجازی تلاش می کند زمینه فاصله گرفتن نسل امروز جامعه از دین را فراهم کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به این که چنین رویداد ناگواری در فضای آموزشی کشور ضرورت توجه و برنامه‌ریزی بیشتر و دقیق تر متولیان و مسئولان دستگاه تعلیم و تربیت در مسائل تربیتی را بیشتر می‌کند، بیان کرد: امروز باید دستگاه تعلیم و تربیت توان و تمرکز بیشتری را بر روی تقویت بعد دینی و معنوی دانش آموزان صرف کند.

این مسؤول با بیان اینکه این گونه رفتارها نشان می‌دهد که دشمن تا عمق مراکز آموزشی و تربیتی ما نیز پیش رفته است، تصریح کرد: باید همه روزنه‌های نفوذ دشمن در چنین مراکز مهم و حساسی در کشور را با برنامه ریزی دقیق ببندیم.

شکریان با اشاره به اینکه امروز دانش‌آموزان و حتی کودکان کشورمان در معرض شدید ترین هجمه‌ها و توطئه‌های فرهنگی دشمن قرار دارند، خاطرنشان کرد: باید با حذف موازی‌کاری‌ها، یک برنامه‌ریزی مناسبی در بعد معرفتی، دینی و معنوی دانش‌آموزان مدارس با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود صورت گیرد.

وی با بیان این که بسیاری از خانواده‌های مؤمن و دیندار از بروز چنین اتفاق ناگواری ناراحت و رنجیده‌اند، تصریح کرد: باید از فراگیر شدن چنین رویدادهای نادرستی در آینده به شدت جلوگیری کرد و راه آن نیز برنامه‌ریزی دقیق و نظارت قوی‌تر بر برنامه‌های فرهنگی مدارس است و حداقل انتظار از مسؤولان، برکناری چنین مدیران، دبیران خاطی است تا شاهد تکرار آن نباشیم.

استاد حوزه علمیه مازندران با تأکید بر اینکه دستگاه تعلیم و تربیت محل رقص و خوانندگی افراد مبتذل برای انحراف فرزندان انقلاب نیست، بیان کرد: نباید نظارت بر مدارس که خط مقدم تعلیم و تربیت فرزندان آینده این انقلاب هستند به حال خود رها شود.

این مسؤول با بیان این که امروز فضای مجازی به یک بحران جدی برای کشورمان تبدیل شده است، ادامه داد: دشمن از ظرفیت بالای فضای مجازی برای ترویج انحرافات اخلاقی در جامعه بهره می‌گیرد و علیرغم تأکیدات بسیار دلسوزان نظام به ویژه مقام معظم رهبری اقدام مناسبی برای جلوگیری از این تلاش‌های مذبوح صورت نگرفته است.

شکریان با تأکید بر اینکه امروز برنامه‌های تربیتی، معرفتی و اخلاقی در سطح مدارس باید بیشتر تقویت شود، گفت: در این راستا باید ایده و طرح‌های نو مورد استفاده قرار گیرد تا آثار مناسب‌تری در میان دانش‌آموزان داشته باشد.

وی با بیان این که طرح‌های فرهنگی و دینی باید با زبان نسل امروز برای آنها تبیین و تبلیغ شود، گفت: تبیین و تبلیغ مفاهیم دینی با بهره‌گیری از ابزار روز می‌تواند اثرگذاری بسیار مطلوب‌تری در نسل امروز جامعه داشته باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: