کد خبر: ۴۷۷۰۵
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
تیراندازی جمعی در مدارس آمریکا موضوعی جنجالی است که سال هاست نگرانی دانش آموزان و خانواده‎های آنها را به همراه داشته است.
به گزارش پایداری ملی ، بعد از کشته شدن ۲۰ دانش آموز در یکی از ایالات آمریکا در سال ۲۰۱۲ تیراندازی جمعی در این کشور به موضوعی جنجالی و بحث برانگیز مبدل شد. سال گذشته تیراندازی جمعی در فلوریدا موضوع ایمنی حمل سلاح و حقوق استفاده از سلاح مطرح شد.

بعد از کشته شدن ۱۷ دانش آموز در دبیرستانی در پارکلند فلوریدا دانش آموزان در سراسر آمریکا تظاهرات کردند. در این تظاهرات گسترده در حدود ۵۰۰ هزار دانش آموز معترض به خیابان‌های واشنگتن رفته و فریاد کنترل سلاح و ایمنی مدارس را سر دادند.
 
از سال ۲۰۱۷ تا نیمه نخست سال ۲۰۱۸ نگرانی‌ها در خصوص مسائل مربوط به حمل سلاح و مهاجرت اهمیت بالایی در میان شهروندان آمریکایی جوان پیدا کرده است.

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد ۹۷ درصد از شهروندان آمریکایی از طرح بررسی پیشینه افرادی که قصد خرید سلاح را دارند حمایت می‌کنند که این میزان بیشترین درصد حمایت را در ۵ سال اخیر داشته است.

وقتی که از شرکت کنندگان در خصوص تاثیر این طرح در کاهش خشونت با سلاح گرم پرسیده شد، ۷۲ درصد از پاسخ دهندگان در گروه سنی ۱۸ تا ۳۴ سال، ۶۱ درصد در گروه سنی ۳۵ تا ۶۴ ساله و ۵۷ درصد از افراد مسن‌تر از ۶۵ ساله پاسخ مثبت دادند.
 
 
نگرانی دانش آموزان آمریکایی از قربانی شدن در تیراندازی‌های جمعی مدارس
نمایندگان حزب دموکرات در ۲ ماه گذشته لایحه‌ای را به مجلس نمایندگان ارائه دادند که بر اساس آن بررسی پیشینه سلاح گرم خریدار را صادر می‎کند، اما این در حالی است که بعید است این لایحه به تصویب مجلس سنا تحت کنترل حزب جمهوری‏‎خواه برسد.

بعد از تیراندازی پارکلند فلوریدا، برخی از سیاستمداران جمهوری‎خواه به دلیل دریافت کمک مالی از سوی انجمن ملی سلاح آمریکا مورد انتقاد قرار گرفتند. سناتور مارکو روبیو در منطقه فلوریدا، مورد انتقاد شدید از سوی دانش آموزان این منطقه قرار گرفت چرا که بیش از ۳ میلیون دلار در کمک‌های سیاسی خود از انجمن ملی اسلحه دریافت کرده بود.

اما بعد از گذشت یک سال از تیراندازی مرگبار فلوریدا که مورد توجه جهان قرار گرفت، هیچ قانونی در سراسر آمریکا در خصوص ایمنی حمل سلاح یا امنیت مدارس به تصویب نرسیده است.

آمار‌ها نشان می‌دهد، بعد از تیراندازی فلوریدا بیش از ۱۲۰۰ شهروند آمریکایی ۱۸ ساله و حتی جوان‌تر قربانی خشونت ناشی از سلاح گرم شده‎اند.

مطالعات پیو که در آوریل ۲۰۱۸ انجام شد نشان می‌دهد اکثریت نوجوانان آمریکایی این نگرانی را دارند که روزی قربانی تیراندازی جمعی شوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: